Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ilustrāciju izstāde Jaunvārdi

Raiņa muzejā Tadenava līdz 31. augustam skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas katedras studentu un pasniedzēju ilustrāciju izstāde Jaunvārdi.

Rainis savā radošajā mūžā darinājis jaunus vārdus, pārveidojot jau esošos un arī atdzīvinot senus un aizmirstus vārdus. Ar Raini latviešu dzejas valodā un arī plašākā valodas lietojumā ir ienākuši tādi vārdi kā mīla, vizma, dima, veldze, tāle, brīve, brīns u.c. Ja mūsdienās jauni vārdi visbiežāk top, lai rastu latvisku apzīmējumu tehnikas jaunieviesumiem, nevis raksturotu vai paustu emocijas vai filozofiskus redzējumus, tad Raiņa radītie vārdi ir ar citu – spēcīgāku – emocionālo ietilpību.

Arī Latvijas Mākslas akadēmija ir vieta, kur rodas jauni vārdi. Tikai nevis valodā, bet gan Latvijas vizuālās mākslas un ilustrācijas vidē. Tādi paši jaunvārdi, tikai citā nozīmē un kontekstā nekā Raiņa radītie, – jaunie Latvijas mākslinieki. Izstādē Jaunvārdi varam atrast abas vārdkopas interpretācijas: 25 ilustrāciju sērijā aplūkojami Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas katedras studentu un pasniedzēju radītie darbi. Katrā ilustrācijā attēlots viens paša mākslinieka izvēlēts Raiņa radīts jaunvārds. Tā ir simboliska un jēdzieniska savienošanās ar Raiņa jaunradītāja garu, paverot plašāku skatu uz viena vārda simbolisko jēgu un radot savdabīgu vizuālu Raiņa jaunvārdu vārdnīcu.

Izstādē piedalās: Ieva Baumgarte, Aina Bikše, Rūta Briede, Ivita Brūdere, Jekaterina Fraimene, Linda Jākobsone-Viškere, Eila Kalve, Maija Kikuste, Renāte Kloviņa, Agate Lielpētere, Rebeka Lukošus, Kristīne Martinova, Līva Ozola, Normunds Ozols, Juris Petraškevičs, Andrejs Sidoss, Sanita Skvarnaviča, Vivianna Maria Staņislavska, Artjoms Tarasovs, Didzis Upens, Baiba Vanaga, Patrīcija Māra Vilsone, Gvido Vizulis, Kristiāna Zihmane, Anna Zvaigzne.

 

Kur?

Raiņa muzejs Tadenava, Dunavas pagasts

Kad?

8. jūnijs, 2018 – 31. augusts, 2018

Tr. -Sv. 10 –17

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja