Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Atvadīšanās no Imanta Ziedoņa notiks 6.martā

Atvadīšanās no trešdien, 27.februārī mūžībā aizgājušā tautā iemīļotā latviešu dzejnieka un publicista Imanta Ziedoņa notiks 6.martā Rīgas Domā.

Laikā no plkst. 10 līdz 13 Doma baznīcas durvis būs atvērtas ikvienam, kurš vēlēsies atvadīties no Latvijas dižgara. Dievkalpojumu, kas sāksies plkst. 13, vadīs mācītājs Juris Rubenis.

Kultūras ministrijā izveidota īpaša darba grupa, kas rūpēsies par bēru ceremonijas norisi un ar to saistītajiem jautājumiem.

Tautas dzejnieka Imanta Ziedoņa izvadīšanas dienā pie Rīgas pašvaldības ēkām, tajā skaitā pie Rīgas namu pārvaldnieka apsaimniekotajiem namiem, tiks izkārti valsts karogi sēru noformējumā, informē Rīgas dome.

Imants Ziedonis bija viena no retajām Latvijas kultūras personībām, kura jau savas dzīves laikā tika iekļauta kultūras kanonā, tādējādi apliecinot I.Ziedoņa izcilo un paliekošo literāro devumu Latvijā kultūrā un latviešu tautai.

Jau ziņojām, ka trešdien 27.februārī, mūžībā aizgāja izcilais latviešu dzejnieks un publicists Imants Ziedonis (1933-2013).

Atvadoties no Imanta Ziedoņa, piedāvājam ielūkoties dažos fotomirkļos no dzejnieka pēdējo gadu aktivitātēm: grāmatas Leišmalīte prezentācijas, biogrāfiskā multimediju DVD Imants Ziedonis prezentācijas, Rimanta Ziedoņa gāmatas Austrumu robeža atvēršanas u.c.

Piebildīsim, ka sociālajos tīklos vakar tika izteikts aicinājums Ziedoņa piemiņai ied egt svecītes Dzirnavu un Zaļās ielas stūrī, kā arī šodien un rīt Liepājas Latviešu biedrības nama foajē tiks noliktas svecītes, pieminot mūžībā aizgājušo dzejnieku.

Šeit var noskatīties 1991.gada videoierakstu Imants Ziedonis par to, kas vajadzīgs, lai domātu:

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja