Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Dzejnieks

Juris Kronbergs. Uz balkona/ bet ja visu laiku…

Izdevniecība Dienas Grāmata ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu klajā laidusi Jura Kronberga jaunāko dzejoļu grāmatu Uz balkona/ bet ja visu laiku... – divus dzejas krājumus, iesietus vienos vākos, informē Dienas Grāmata mārketinga speciāliste Ieva Grabe.

Knutam Skujeniekam nav vajadzības pēc mūžīgas dzīves

Gluži kā viņa folklorizējušajās dzejas rindās kad akmens novēlies no sirds/ uz tā var pasēdēt, dzejnieks Knuts Skujenieks (1936) tagad var atļauties sēdēt uz sava "proves akmens", septiņiem gadiem (1962–1969) Mordovijas lēģerī, kas dzejošanu padarīja par viņa dzīvesveidu un viņu pašu par vienu no izcilākajiem latviešu dzejniekiem.

Dzirdu ļaudis runājam

Murjāņu sporta skolas audzēkņiem ārpus treniņu nodarbībām ir stingri noliegts valkāt kedas. 1969. gadā skolā viesojas dzejnieks Imants Ziedonis. Kedās un ādas jakā. Mēs nezinām, vai viņš ir atbraucis ar motociklu, bet svaigs vējš ir viņa matos un izaicinājums ir viņa ādas jakā. Varbūt viņš ieradies ar laivu pa putu ceļu un izkāpis Lojas krastā turpat pie skolas? Turpmāk mēs ignorējam aizliegumu staigāt kedās.

Akcijā Ziedonis ir dzīvs aicina lasīt viņa dzeju

Trešdien, 6.martā - dienā, kad notiks atvadīšanās no izcilā dzejnieka un publicista Imanta Ziedoņa -, ikviens Ziedoņa daiļrades cienītājs aicināts pulksten 14 balsī, klusināti, domās, dziesmā, no grāmatas, no galvas, no datora... tramvajā, uz skatuves, mājās, uz ielas... no sirds lasīt Imanta Ziedoņa darbus, aicina nodibinājuma _Rīga 2014 _brīvprātīgie.

Aiziet kā jaunatnes dzejnieks, kurš palicis mūsdienu apritē

"Ziedonis ir tik liels, ka viņu nevar ielikt ne rāmjos, ne teikumos. Lielisks tautas dzejnieks, patriots, švīts, intelektuālis, mistiķis," saka Liāna LangaAizdegtas sveces pie mājas Zaļās un Dzirnavu ielas stūrī, kā arī Liepājas Latviešu biedrības namā, valsts augstāko amatpersonu atvadu vārdi, simtiem ierakstu sociālajos tīklos, citējot paša dzejnieka savulaik rakstīto.

LTV vairākos raidījumos pieminēs Imantu Ziedoni

Pieminot mūžībā aizgājušo dzejnieku Imantu Ziedoni, Latvijas Televīzijas 1. kanāla programmā veiktas izmaiņas, informēja LTV pārstāvis Jānis Kalve.Ceturtdien, 28. februārī, pulksten 19.30 LTV1 demonstrē 2010.gada 30.aprīļa raidījuma 100g kultūras. Nacionālie dārgumi ierakstu, kas veltīts dzejniekam, savukārt pulksten 22.

Atvadīšanās no Imanta Ziedoņa notiks 6.martā

Atvadīšanās no trešdien, 27.februārī mūžībā aizgājušā tautā iemīļotā latviešu dzejnieka un publicista Imanta Ziedoņa notiks 6.martā Rīgas Domā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide