Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +4 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 20. februāris
Smuidra, Vitauts, Smuidris

MVT Vasaras mājas izstāžu ciklu LMA100 atklās ar izstādi Indulis Zariņš/Ieva Iltnere un Envija

Esplanādē, 18. jūnijā plkst. 18 MVT Vasaras mājā tiks atklāta izstāžu cikla LMA100 pirmā izstāde Indulis Zariņš/Ieva Iltnere un Envija. Ar šo izstādi tiks aizsākts izstāžu cikls, kas veltīts Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) simtgadei, informēja fonda Mākslai vajag telpu vadītāja Katrīna Jaunupe .

Pirmā izstāde ir labi pazīstamās gleznotājas un LMA pasniedzējas Ievas Iltneres interpretatīvs kopdarbs ar LMA studenti Enviju par gleznotāju un reiz bijušo akadēmijas rektoru Induli Zariņu, kas 18. jūnijā svinētu savu 90 gadu jubileju.

Ieva Iltnere kopā ar jauno mākslinieci Enviju radīs interpretāciju izstādes formā par Induli Zariņu, vairāk pievēršoties viņa akadēmiskajai dzīvei, esot profesoram un rektoram vienlaicīgi. Izstādē tiks izmantoti Induļa Zariņa pieraksti, uzrunas, lekciju teksti uz kuriem tieši un netieši atbildes meklēs Envija, veidojot dialogu starp divām mākslinieku paaudzēm, runājot par to, cik radīšanas process ir mokošs. Induli Zariņu un jauno mākslinieci vieno mīlestība pret vieliskumu, pret glezniecību un valodu, pret grafomāniju un rakstīšanu. Pati Envija saredz ekscentriskumu gan Zariņa, gan viņas darbos, taču viņa uzsver, ka šo ekscentriskumu slāpē laikmets, kurā dzīvo. Ar šo izstādi jaunā māksliniece centīsies parādīt, ka “mākslinieka domāšana” ir vislielākais mākslas darbs, kas notiek radošajā procesā, taču skatītājam šis process nereti paliek apslēpts. Izstādē Envija uzdos jautājumu, vai pastāv plaisa starp paaudzēm, vai arī tomēr radošās mokas un prieks visām mākslinieku paaudzēm ir līdzīgs. Māksla uzdod un rod atbildes uz tiem pašiem jautājumiem caur paaudzēm – māksla bieži vien ir nodarbināta pati ar sevi. Dzīves un esības refleksija. Lai to panāktu, izstādē jaunā māksliniece Zariņa tekstus citēs, apraus un dos tiem atbildes.

Envijas radošo pieeju un interpretatīvo darbu par Induli Zariņu uzraudzīs un papildus iedvesmos gleznotāja Ieva Iltnere, kas ir pazīstama latviešu mākslas vēsturē ar izteikti elegantu glezniecības stilistiku. Viņas darbos ir estetizēta vide un cilvēku figūras iegūst eksotisku veidolu, kā arī pievēršas ornamentālām plaknēm. Ieva Iltnere beigusi Latvijas Mākslas akadēmiju, šobrīd ir glezniecības apakšnozares asociētā profesore. Izstādēs piedalās kopš 70-to gadu beigām un māksliniecei bijušas aptuveni desmit personālizstādes, no kurām kā nozīmīgākā minama izstāde Astoņas istabas 2007. gadā Rīgas galerijā, kas tika nominēta prestižajai Purvīša balvai. Kā jauno mākslinieci, kas kopā ar viņu radīs interpretāciju par Induli Zariņu, māksliniece izvēlējās studenti Enviju, kas šobrīd studē maģistra programmā glezniecības nodaļā Latvijas Mākslas akadēmijā. Par sevi Envija saka šādi: “Eņģelis reklāmas kostīmā man kaut ko pastāstīja. Ko ļoti skaistu un šausminošu reizē. Es cenšos atcerēties un nodot šo ziņojumu jums. Bet var jau būt, ka es esmu vienīgā, kas te neko nesaprot.”

Atklāšanā gaidāms muzikāls pārsteigums no Evijas Vēberes, kas būs mūziķes muzikālā interpretācija par jaunradīto mākslas instalāciju.

Ieeja pasākumā bez maksas.

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja