Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +1 °C
Daļēji saulains
Piektdiena, 21. februāris
Eleonora, Ariadne

Rotko centrā tiks atklāta novembra izstāžu sezona

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā ar astoņiem projektiem tiks atklāta novembra izstāžu sezona. Visas astoņas izstādes vieno sadarbības, sadraudzēšanās un draudzības vadmotīvs, informēja Rotko centra mārketinga speciāliste Inita Paegle.

Draudzība vienoja Marku Rotko un seru Teriju Frostu (Lielbritānija), ko apliecina abu ģimeņu neskaitāmie savstarpējie apmeklējumi kā Lielbritānijā, tā ASV. Turpinot iedibināto tradīciju, kāds no sezonas izstāžu projektiem ir cieši saistīts ar Rotko daiļradi vai cita veida klātbūtni, tālab sera Terija Frosta izstāde nav nejaušība. Tā apliecina mākslas vienotību un izceļ spilgtā Lielbritānijas mākslinieka individuālo rokrakstu.

Pleca sajūta, atbalsts un radošā gara uzturēšana ir vadmotīvs spēcīgai Latvijas mākslinieku ģimenei – Kurzemniekiem: Vinetai, Agnesei, Andrai un Gatim, kuru darbu kopums ieguvis apzīmējumu Sinerģija. Raugoties nevis uz atšķirīgajiem mākslas medijiem, bet uz vienojošo – ģimeni, katrs mākslinieks ir individuāls, ar savu unikālu rokrakstu, kopā veidojot rezultātu.

Apliecinot ilgtermiņa draudzību, jau trešo reizi Rotko centrā skatāma izstāde no Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas. Šoreiz izstādes projekts Jūgendstils atsauc mūs 20. gadsimta sākumā, tērpos un aksesuāros spilgti iezīmējot noteicošo sabiedrībā un sabiedriskajā domā. Pateicoties sadarbībai ar Rīgas Jūgendstila muzeju un Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju, ekspozīciju papildina tā laika mēbeles un interjera priekšmeti.

Sadraudzēšanās ar dabu un dzīvību uzturošajām formām nav sveša naivās mākslas pārstāvim Latvijas mākslas telpā Filipam Šalājevam, kura darbi tiek piedāvāti projektā Animālija. Savā daiļradē viņš satuvina dažādo, caur plēsējdzīvnieku starojošajām un mīļajām acīm veidojot alegoriju par cilvēka iekšējo jūtu pasauli un cilvēku daudzveidību uztverē, uzvedībā, attieksmē.

Sadraudzēšanās ar mālu nenoliedzami ietonē izcilā Latgales podnieka Evalda Vasilevska izstādi Māla sajūtas, atklājot viņa meistarību un ierādot goda vietu lielajā keramikas mākslas telpas plauktā. Spoža un pretstata Evalda Vasilevska daiļradei ir Violetas Jātnieces keramikas izstāde Vakar. Aizvakar. Šodien – dekoratīva, skulpturāla un draiska.

Izcils sadarbības, draudzības un sadraudzēšanās piemērs ir mākslinieces Valdas Podkalnes izlolotais projekts Ideju kolekcijas. 1993-2018, kas apvieno mākslinieku paaudzes un veido tiltu starp dažādu mediju māksliniekiem, ļaujot tiem sadarbības kopsakarības ieraudzīt darbā ar keramikas mākslas materiāliem vai esot starp tiem. Šis izstāžu projekts savu pirmizrādi piedzīvojis Rīgas Porcelāna muzejā un nu adaptētā veidā citādu spozmi iegūst Rotko centra telpās.

Rasa Jansone – gleznotāja, bet māksliniece dvēselē – strādā, atrodot sadarbību ar neatrodamo, sadarbojoties ar daudziem aizmirsto seno, aktualizējot nesabojāto-sabojāto šodienu. Savā izstādes projektā Labā roka Rasa Jansone piedāvā skatītājiem iepazīt vairākas pēdējos gados radītas darbu kopas.

Novembra izstāžu sezona ar astoņiem jauniem, svarīgiem un dažādiem izstāžu projektiem apmeklētajiem būs pieejama līdz 2020. gada 19. janvārim.

Izstāžu sezonas atklāšanas pasākuma laikā 15. novembrī no plkst. 16.00 līdz 17.00 jaunās izstādes būs iespēja skatīt bez maksas.

Sīkāka informācija: www.rothkocenter.com/ekspozicijas

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Sākas 70. Berlīnes kinofestivāls(1)

Vācijas galvaspilsētā Berlīnē ceturtdien, 20. februārī, sākas jubilejas, 70. starptautiskais kinofestivāls, kas divu nedēļu garumā tradicionāli ir aktīvs darba laiks arī Latvijas kinoprofesionāļ...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja