Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Maijā Rīgā viesosies Daugavpils teātris

Maijā Daugavpils teātris dosies viesizrādēs uz Rīgu, un uz VEF Kultūras pils skatuves varēs noskatīties piecas Daugavpils teātra izrādes: opereti Mistera Ikss noslēpums, komēdiju Ekstrasensa cīņa, mūziklu Džeina Eira, traģikomēdiju Emigranti un dejas izrādi Kazanova. Henrieta. Venēcija., informēja teātra pārtsāve Janīna Ivanova.

8. maijā plkst. 19 Daugavpils teātra dienas Rīgā atklās starptautisks muzikāls projekts, Imres Kalmana operete Mistera Ikss noslēpums (rež. O. Šapošņikovs), kurā kopā ar Daugavpils teātra trupu piedalās Latvijas Nacionālās operas soliste Ilona Bagele, kā arī solisti no Baltkrievijas un Polijas. Tā ir muzikāla pasaka pieaugušajiem, kurā attēlota tikko uzplausi mīlestība starp divu pilnīgu atšķīrīgu pasauļu pārstāvjiem: noslēpumainu akrobātu Misteru Ikss un politiķa meitu Eleonoru. Atšķirībā no Kalmana operetes Cirka princese oriģināllibreta, šoreiz darbība norisinās nevis cirka arēnā, bet uz kabarē Zaļā vārna skatuves. Sižets ir pārcelts uz 1925. gada Rīgu – laiku un vietu, kur plauka naktsdzīve un jautrība, krustojās pavisam dažādu cilvēku ceļi. Izrāde krievu valodā.

9. maijā plkst. 19 uz VEF Kultūras pils skatuves notiks komēdija Ekstrasensa cīņa (rež. I. Lūsis). Izrāde - brīnumu seanss, kas tikpat labi varētu būt jūsu kaimiņu stāsts. Tā ir izrāde par pavisam vienkāršu ģimeni, par vīru un sievu, kuri ir pelēkās ikdienas, vispārējās neapmierinātības un sadzīves nogurdināti. Šis pāris ir iegājis strupceļā, un viņu nedienas mēģinās atrisināt amizants ekstrasenss, kura lomā iejutīsies Latvijas kumēdiņu meistars Jānis Jarāns. Izrāde latviešu valodā.

15. maijā plkst. 19 skatītāji varēs noskatīties traģikomēdiju Emigranti (rež. O. Šapošņikovs), kura Daugavpils teātra repertuāru nepamet jau piecus gadus. Lugas autors ir viens no ievērojamākajiem 20. gadsimta poļu dramaturgiem, absurdists un  disidents, Slavomirs Mrožeks. Neskatoties uz izrādes nosaukumu, izrāde nefokusējas uz emigrantu dzīvi ārzemēs, bet vēsta par pilnīgi dažādu cilvēku spēju sadzīvot kopā. Var taču gadīties, ka arī savā dzimtajā zemē cilvēks var justies kā svešinieks. Jāatzīmē, ka šajā izrādē skatītājiem būs iespēja vērot aktieru reālpsiholoģisko spēli tuvplānā, jo skatītāju sēdvietas tiks izkārtotas uz skatuves, ieskaujot aktieru spēles laukumu no visām pusēm. Izrāde krievu valodā.

Savukārt 16. maijā plkst. 19 rīdziniekus gaida jau trešā Daugavpils teātra mūzikla Džeina Eira (rež. O. Šapošņikovs) atgriešanās uz Rīgas skatuves. Jāatzīmē, ka iepriekš biļetes uz mūziklu Džeina Eira tika izpārdotas rekordlielā ātrumā, tāpēc teātris aicina nevilcināties ar to iegādi. Džeina Eira ir kļuvusi par sinonīmu spēcīgai personībai ar augstsirdīgu dabu, dzelžainu gribu un augstiem morāles principiem. Arī komponista Kima Breitburga un autora Karena Kavalerjana radītajā mūziklā skatītājiem būs iespēja izsekot līdzi šīs spēcīgās sievietes ceļam pretī mīlestībai. Iestudējumā piedalās gandrīz visa Daugavpils teātra trupa, kā arī pieaicināti solisti, tajā skaitā Baltkrievijas Valsts akadēmiskā muzikālā teātra solists Andrejs Kolosovs. Par mūzikla vokālo sniegumu rūpējās Latvijas Nacionalās operas soliste Ilona Bagele un kormeistars Jevgeņijs Ustinskovs. Mūzikls ir krievu valodā.

Daugavpils teātra dienas Rīgā noslēgs dejas izrāde par mīlestību un kaisli Kazanova. Henrieta. Venēcija., kuru uz VEF Kultūras pils skatuves varēs noskatīties 21. maijā plkst. 19. Iestudējuma idejas autore un horeogrāfe ir Irina Saveļjeva, kura šogad ir nominēta Dejas balvai kategorijā Mūsdienu dejas horeogrāfe/s. Dejas un plastikas valodā, ekspresīvas mūzikas un M. Cvetajevas dzejas vārsmu pavadījumā izrāde atklāj slavenā mīlnieka Džakomo Kazanovas romantisko dvēseli, kura katru reizi spēja mīlēt patiesi un kaislīgi. Skatītājus gaida iespaidīgs un dinamisks šovs ar vērienīgām dekorācijām un vizuālajiem efektiem, kur zudusi robeža starp dramatiskajiem aktieriem un teātra dejotāju trupu; kopā viņi ir radījuši vienotu māksliniecisko pasauli, 18. gadsimta Venēcijā valdošo atmosfēru.

Plašāka informācija par izrādēm pieejama Daugavpils teātra un VEF Kultūras pils mājas lapās. Biļetes – Biļešu paradīzes kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja