Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Vilka melanholija Ģertrūdes ielas teātrī

Ģertrūdes ielas teātrī (ĢIT) kā pirmais sezonas iestudējums 5. augustā būs skatāms jaunās režisores Kristīnes Vītolas debijas darbs ĢIT Vilka melanholija, kam dots apakšvirsraksts "konference Livonijā par vilkaču jautājumu".

Kādā Livonijas ciematā notiekošās konferences ietvaros ir sapulcējušies vairāku nozaru speciālisti, zinātnieki, lai katrs no savas perspektīvas spriestu par tik aktuālo vilkaču jautājumu. Konferencei ritot, izklāstot savas pārdomas, idejas un piedāvājot iespējamos problēmas risinājumus, tās dalībnieki piedzīvo gan dīvainu, gan pavisam ikdienišķu notikumu virkni. Šo notikumu sajaukums mijiedarbībā ar pēc grūti saprotamiem principiem pastāvošo, nekurienei līdzīgo vietējo vidi un kārtību, liek konferences viesiem sajust kādas citādas blakus pastāvošas realitātes iespējamību un līdz ar to viņu pašu līdz šim pietiekami komfortabli uztvertās realitātes nepastāvīgo dabu. Apjaustais šīs nesaprotamās un nenoformulētās dimensijas pārākums liek viņiem apjukt un sajust skumjas. Skumjas, kuras ir šīs pasaules sastāvdaļa, ir mierinošas, kad kāds sajūt savas esības galīgumu un tajā pašā mirklī apjauš arī piederību bezgalīgajam.

Izrāde Vilka melanholija Kristīnes Vītolas režijā tapusi, iedvesmojoties no latviešu folklorista, filologa un literāta Kārļa Strauberga 20. gs. 30. gados apkopotām vēsturiski dokumentētām liecībām par 16. un 17. gs. tagadējās Latvijas teritorijā notikušām vilkaču un raganu prāvām, par tā laika ārvalstu un vietējo garīdznieku savstarpējo polemiku, kā arī viņu neizpratni par šajā zemē dzīvojošo ļaužu pasaules uztveri un paražām. Izrādē tiek izmantotas gan oriģinālas Strauberga sniegtas ziņas un to fragmenti, gan izdomātas, aizgūtas, pārtaisītas vai pielāgotas ziņas un iespaidi. Šis miksētais vēsturē balstītā un izdomātā savienojums, ikdienišķā un absurdā sajaukums rada izrādes bezlaika - beztelpas atmosfēru un veido tās personisko mitoloģisko kompozīciju.

Režija, telpa, kostīmi - Kristīne Vītola (Visjaunākais Rīgas teātris*). Spēlē - Armands Berģis, Artis Drozdovs, Normunds Griestiņš, Ivars Krasts, Jānis Kronis, Edgars Samītis, Jānis Sniķers un Kristīne Vītola. Gaismu mākslinieks -Jānis Sniķers, producenti: ZIB-Te un Ģertrūdes ielas teātris.

Biļetes uz šo un citām Ģertrūdes ielas teātra izrādēm iespējams iegādāties, izmantojot jauno biļešu tirdzniecības sistēmu: biletes.git.lv.

*Visjaunākais Rīgas teātris - atvērta, radoša skatuves mākslas apvienība, kuru, sākot ar 2016. gadu, veido Kristīne Vītola un Normunds Griestiņš. Ar savu radošo darbību apvienība Visjaunākais Rīgas teātris tiecas saturiski un konceptuāli daudzpusīgi paplašināt teātra valodas iespējas un paņēmienus atbilstoši laikmeta garam un vietas atmosfērai, veidojot laikmetīgas, starpdisciplināras izrādes, sadarbojoties ar dažādu nozaru māksliniekiem, entuziastiem un profesionāļiem.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja