Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

KDi iesaka: Trīs orķestri laika mašīnā

Kultūras Diena un Izklaide iesaka nedēļas spilgtākos notikumus

Trīs orķestri laika mašīnā 

Trīs orķestri un trīs diriģenti uz vienas skatuves – sestdien, 24. novembrī, Lielajā ģildē notiks Baltijas simfoniskā festivāla koncerts. Tajā piedalīsies Igaunijas Valsts simfoniskais orķestris (diriģents Mihails Gertss), Lietuvas Valsts simfoniskais orķestris (diriģents Ģintars Rinkevičs) un Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (diriģents Andris Poga). Skanēs Baltijas autoru darbi: Kristapa Pētersona Mūzika lielam simfoniskajam orķestrim, Mikaloja Konstantina Čurļoņa Jūra un Erki Svena Tīra Sow the Wind. Trīs orķestri triju diriģentu vadībā kopīgi atskaņos amerikāņa Maikla Dogertija opusu Time Machine, kas "uzvedas" kā laika mašīnai pienākas, – atskatās uz pagātni un veras nākotnē.

Koncerts

Lielajā ģildē 24.XI plkst. 19

Biļetes Biļešu paradīzes tīklā EUR 20–55

***

 

Kāpēc melojam

Režisors Intars Rešetins debitē Rīgas Krievu teātrī ar Floriana Zellera komēdijas Patiesība iestudējumu. "Morāles un godaprāta cīņa par izdzīvošanu vienā daļā. Lieliska franču komēdija, kurā izdzīvos tikai labākais melis," izrādi piesaka Intars Rešetins. "Mēs dzīvojam laikā, kad izlikšanās un meli kļuvuši par normu. Mēs melojam un krāpjam, izliekamies par to, kas neesam. Un visiem ir labi! Paradoksāli!" viņš piebilst.

Patiesība

Rīgas Krievu teātra Eksperimentālajā zālē 22., 24., 27., 28., 30.XI plkst. 19

Biļetes pārdotas

***

 

Viesi

Līdz 4. decembrim Rīgā skanēs 18. Starptautiskā Baha kamermūzikas festivāla koncerti. Svētdien, 25. novembrī, Mazajā ģildē uzstāsies Lietuvas ansamblis Canto Fiorito un Austrijas pūtēju grupu Musica Antiqua Salzburg Brazīlijas diriģenta Rodrigo Kalveiras vadībā.

Koncerts

Mazajā ģildē 25.XI plkst. 19

Biļetes Biļešu paradīzes tīklā EUR 5–10

***

 

Sapņiem nav robežu

Piektdien, 23. novembrī, Dzintaru koncertzālē uzstāsies Omera Avitala džeza kvintets Qantar no Ņujorkas. Omers Avitals ir virtuozs komponists sapņotājs, kura daiļrade drosmīgi pārkāpj džeza izteiksmes robežas. Viņš bagātinājis skanējumu ar Tuvo Austrumu, Vidusāzijas un Ziemeļāfrikas mūzikas motīviem. Ansamblis Qantar dibināts 2016. gadā, tajā apvienojušies izraēliešu izcelsmes mūziķi, kuri dzīvo Bruklinā.

Omers Avitals

Dzintaru koncertzālē 23.XI plkst. 19.30

Biļetes Biļešu paradīzes tīklā EUR 7–20

***

 

Bahs mīl saksofonu

Sestdien, 24. novembrī, Liepājā skanēs Johana Sebastiāna Baha ērģeļmūzikas koncerts #Bahs32reģistri piecu saksofonistu apvienības Bl!ndman izpildījumā. Šo grupu beļģu saksofonists un komponists Ēriks Sleihims izveidojis 1988. gadā. Kopš darbības pirmsākumiem kolektīvs attīsta jaunu spēles tehniku, paplašina saksofona repertuāru un žanru robežas, kā arī piedalās teātra, dejas, kino un mākslas projektos.

Bl!ndman

Liepājas koncertzālē Lielais dzintars 24.XI plkst. 18

Biļetes Biļešu paradīzes tīklā EUR 10–15

***

 

Tā tapa latviskais

Par godu Latvijas valsts simtgadei Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā atklāta izstāde Tieši laikā. Dizaina stāsti par Latviju. Caur materiālās kultūras liecībām tā vēsta par Latvijas sabiedrību vairākos vēstures posmos. Kā tapa latviskais, un kāda loma tajā bija dizainam. Kā dažādos periodos diskutēts par skaisto un laikmetīgo, par dizaina un mākslas robežām. Kā mainās dizains līdz ar labklājības svārstībām.

Izstāde

Tieši laikā. Dizaina stāsti par Latviju

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā līdz 27.I

 

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Dimanta bruņinieki(1)

Ogļu čupiņa vai Melnais dimants – no kuras puses skatās – pašlaik nopietni karsē cilvēku prātus. Interesanti, ka katram argumentam par koncertzāli pretī stāv tikpat intensīvs "pret".

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja