Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Mūžībā devies horeogrāfs, Dziesmu un deju svētku goda virsvadītājs Ojārs Grasis

Mūžībā devies horeogrāfs, pedagogs, Dziesmu un deju svētku goda virsvadītājs, ilggadējs Ogres rajona deju kolektīvu virsvadītājs, Tautas deju ansambļa Ritenītis mākslinieciskais vadītājs Ojārs Grasis. Spilgta personība un izcils deju skolotājs, kurš savā darba mūžā izaudzinājis vairākas dejotāju paaudzes, informē Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

Beidzis būvniecības tehnikumu, dejot sācis Pumpura vidusskolā pie Osvalda Štrausa. Apdāvinātais dejotājs atrod ceļu uz Valsts Filharmonijas deju ansambli Sakta, kur turpmāk kā Valsts Filharmonijas solists kopā ar partneri Liberi ar raksturdejām iepriecina skatītājus Latvijā un pasaulē.  

No 1968. gada kopā ar dzīvesbiedri Zigrīdu Grasi uzsāk kolektīva vadītāja gaitas TTP kultūras nama deju kolektīvā. No 1972. gada Ojārs Grasis strādā par deju kolektīva vadītāju deju ansamblī Ritenītis un atdod tam savu pedagoga, horeogrāfa talantu un enerģiju gandrīz 30 gadus. Tad seko darbs Garkalnes novadā ar senioru deju kolektīvu Baltābele. Strādājis arī ar Birzgales vidējās paaudzes deju kolektīvu un Ogres Kultūras centra senioriem Ogrēnietis
 
Sacerējis vairāk nekā 30 dejas. Viņa dejas Noras mālā, deju svīta Meitu polka, Puišu polka, Polka ar mainīšanos, Pie cepures man zieds, Pagriezies, saulīt, Pie Dzintara jūras, Pļāpas joprojām ir dejotāju iemīļotas un dejotas. 

Grasis ir bijis X un XII Deju svētku virsvadītājs un XIII, XIV un XV Deju svētku Goda virsvadītājs. 

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki aizritēs Graša piemiņu godinot.

Latvijas Nacionālais kultūras centrs izsaka visdziļāko līdzjūtību horeogrāfa un pedagoga talanta cienītājiem, tuviniekiem, kolēģiem un draugiem, viņu aizsaulē aizvadot.

Atvadīšanās no Ojāra Graša 20. aprīlī plkst.14 Rīgas krematorijā.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja