Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Mūžībā devusies teātra mākslas zinātniece un publiciste Irēna Lagzdiņa

Mūžībā devusies teātra mākslas zinātniece un publiciste Irēna Lagzdiņa, aģentūru LETA informēja Latvijas Teātra darbinieku savienības pārstāve Māra Dzene.

Lagzdiņa bija viena no Dailes teātra trešās studijas audzēknēm. Jaunībā viņa gribēja kļūt par medicīnas māsu un bija beigusi Rīgas 4.medicīnas skolu, bet pēcāk 1959.gadā piepulcējās tiem jauniešiem, kuri izvēlējās mācīties Dailes teātrī.

Pēc studijas beigšanas Lagzdiņa nekļuva par aktrisi, taču visu savu mūžu bijusi saistīta ar teātra mākslu. Vēl mācoties studijā, viņa iestājās Maskavas Teātra mākslas institūta neklātienē un ieguva teātra zinātnieces izglītību. Turpmākajos gados viņa bijusi Operetes teātra literārās daļas vadītāja, vadījusi kultūras nodaļu laikrakstā Cīņa, kā arī laikrakstu Elpa un Brīvā Latvija korespondente.

Viņas zināšanas un teātra mākslas mīlestība bija jūtama visās viņas publikācijās, kuru pa šiem gadiem sakrājies ļoti daudz gan laikrakstos, gan žurnālos, arī almanahā Teātris un Dzīve. Daudz garīgā un dvēseles spēka ielikts grāmatā par aktrisi Olgu Dreģi, kurai Lagzdiņa devusi zīmīgu nosaukumu - Izslāpums.

"Tajā līdzās izvērstam un izteiksmīgam Dreģes radošā darba aprakstam, nojaušamas arī pašas autores slāpes pēc teātra mākslas, viņas uzskati par aktiera darbu, kuru viņa pazina un saprata ļoti labi," pauda Dzene. Lagzdiņas pēdējā monogrāfijā Lidojošā zirga mugurā aprakstīts aktiera Pētera Liepiņa ceļš Dailes teātrī.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli

Galvenais ir iztēle

Producente Kristele Pudane iesaka meklēt risinājumus ārpus rāmjiem

Par mūžīgo māla trauku pārtopot…

Apdzisis vēl viens Latgales podnieku ceplis – 9. augustā mūžībā aizgājis izcilais podnieks, biedrības Pūdnīku skūla dibinātājs, daudzu jauno podnieku skolotājs Evalds Vasilevskis (1953–2018).

Ziņas

Vairāk Ziņas

Mūzika

Vairāk Mūzika

Māksla

Vairāk Māksla

Teātris

Vairāk Teātris

Literatūra

Vairāk Literatūra

Kino/TV

Vairāk Kino/TV

Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri

Intervijas

Vairāk Intervijas

Recenzijas

Vairāk Recenzijas

Grāmatas

Vairāk Grāmatas

Konkursi

Vairāk Konkursi

Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi

KD Afiša

Vairāk KD Afiša

Deja

Vairāk Deja