Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Olainē un Ķekavā jārīko publiskā apspriešana par teritorijas grozīšanu

Velk robežu pa Misas upi

Administratīvi teritoriālā reforma (ATR) paredz, ka jaunie novadi ir ģeogrāfiski vienoti. Pašlaik divi novadi – Olaines un Raunas novads – šim kritērijam neatbilst. Raunas novada neviendabīgums ir atrisināts, to reformas rezultātā pievienojot Smiltenes novadam, bet ar Olaines novadu, kuru uz pusēm sadala Ķekavas novada pagasti, ir sarežģītāk.

Top komentāri

edvins
e
Par šo vilkšanu arī kādus pāris miljoniņus tā, kā vajadzētu iebāzt kabatiņās. Tomēr vilkšana nav viegls darbs. Lai pamēģina kāds pavilkt robežu tad zinās cik tas ir grūti!!! Kādreiz tak zāles būs jāpērk pēc sabojātās veselības!
jautājums
j
Kāpēc Ķekavas novadu sadala, lai apvienotu Olaines novadu? Kāpēc Olaines novada apendiksu nepievieno Ķekavas novadam?
Jadviga
J
Olaine netiek galā ar šo teritoriju. Vēlējās no tās atbrīvoties. Vismaz 10 gadus nekas tur netika darīts, līdz 2016. gadā izdomāja, ka tā tomēr ir nauda, neskaitot zemes nodokļus, atrada iespēju saviem acīmredzot pagasta funkcionāriem iegūt līdzekļus ārpus darba algām un citām lobēšanas naudām = izīrēja DKS pie īpašumiem pienākošos ceļus iespējams ar atpakaļejošu datumu vai izmantojot senus dokumentus. Tajos DKS, kas acīmredzot draudzīgi ar pašvaldību cilvēkiem jāmaksā aizvien lielākas "apsaimniekošanas" naudas - pilnīgi nekam neuzlabojoties. Ceļus tagad labo novembrī, decembrī :D (Kādi ceļi bija pirms 10 gadiem, tādi arī patreiz, vismaz tur kur dzīvoju, kaut šogad jau par to, lai nokļūtu līdz dzīvesvietai man jāmaksā 460eur (un tiesību man nav). Kopā Olaines teritorijā ir ap 49 slēptām pašvaldībām = DKS - ja jau ir šāda reforma, tad jautājums vai likvidēs šīs slēptās pašvaldības - kurām maksājot es saprootu, ka reāli tiek uzturēti šie DKS darboņi un pašvaldības iesaistītie.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Kad palīdzēt jāpaspēj 4,5 stundu laikā(11)

Ar P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Neiroloģijas klīnikas valdītāju, RSU Neiroloģijas un neiroķirurģijas katedras vadītāju profesoru Andreju Milleru sarunājas Romāns Meļņiks.

Mazās skolas satraukušās(6)

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē otrdien sāks skatīt nākamā gada valsts budžeta likumprojektu. Viens no tā dēvētajā budžeta paketē iekļautajiem likumprojektiem ir grozījumi Izglītī...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas