Rīgā +17 °C
Pirmdiena, 27. maijs
Loreta, Dzidra, Gunita, Dzidris

Kanādas hokejisti pēdējā minūtē mazākumā nodrošina Pasaules kausu

Par Pasaules kausa ieguvējiem ceturtdien savā laukumā Toronto kļuva Kanādas hokejisti, kuri finālsērijas otrajā spēlē ar 2:1 (0:1, 0:0, 2:0) pārspēja Eiropu, sērijā triumfējot ar 2-0.

Zīmīgi, ka kanādieši abus vārtus guva pēdējās minūtēs. Vispirms Patriss Beržerons nepilnas trīs minūtes pirms pamatlaika beigām vairākumā izlīdzināja rezultātu (1:1), bet 44 sekundes pirms sirēnas Breds Maršāns mazākumā guva, kā vēlāk izrādījās, izšķirošos vārtus. Vienīgos vārtus Eiropai šajā spēlē jau 7.minūtē guva slovāku aizsargs Zdeno Hara, bet viņa tautietis Jaroslavs Halāks vārtos tika galā ar 32 kanādiešu metieniem. Sešās Pasaules kausa spēlēs viņš ielaida vien septiņas ripas.

Kā ziņots, divas dienas iepriekš Kanāda pirmajā finālspēlē bija pārāka ar 3:1.

Par turnīra vērtīgāko hokejistu atzina Kanādas kapteini Sidniju Krosbiju. Kopš 2010.gada, kad Kanāda olimpisko spēļu apakšgrupa piekāpās ASV, tā olimpiskajos turnīros (zelts 2010, 2014) un Pasaules kausā svinējusi 16 panākumus pēc kārtas.

Kanādieši pēdējos divus gadus arī uz pasaules čempionātiem komplektē zvaigžņotas komandas, kas nodrošinājis zelta godalgas pērn un arī šopavasar Maskavā.