Valsts kases apkopotā informācija rāda, ka 2024. gadā, salīdzinot ar 2023. gadu, Rīgas pašvaldības iekasētās soda naudas apjoms pieauga 2,44 reizes un sasniedza gandrīz 4,7 miljonus eiro.
Vairāk par 50% Pagājušajā gadā Rīgā iekasēja vairāk par 50% no visu Latvijas pašvaldību piemērotajām soda naudām. Rīgā dzīvo 32,3% no visiem mūsu valsts iedzīvotājiem. Soda naudu iekasēšana ir kļuvusi par būtisku galvaspilsētas pašvaldības specializāciju.
2023. gadā Rīgas pašvaldība iekasēja tikai 40% no visām soda naudām, kuras vispār iekasēja visas Latvijas pašvaldības kopā. Aizpagājušajā gadā galvenā soda naudu iekasētāja bija Jūrmala, kura iekasēja aptuveni ceturto daļu (24,8%) no visām Latvijas pašvaldību iekasētajām soda naudām. Savukārt pērn Jūrmala iekasēja jau mazāk – 18% no visu pašvaldību piemērotajām soda naudām.
2024. gadā lielākajā daļā Latvijas pašvaldību pieauga ieņēmumi no dažādu veidu soda naudām. 2023. gadā visu pašvaldību kopējie ienākumi no naudas sodu piemērošanas bija aptuveni 4,78 miljoni eiro, bet 2024. gadā pieauga par 76% un sasniedza 8,4 miljonus eiro.
Pagājušajā gadā, salīdzinot ar 2023. gadu, ieņēmumi no soda naudu iekasēšanas samazinājās Daugavpils valstspilsētā, kā arī Bauskas, Ventspils, Tukuma, Saldus, Alūksnes, Varakļānu un Preiļu novadā. Toties ievērojami (2,5 reizes un vairāk) ieņēmumi no soda naudu iekasēšanas palielinājās Rēzeknes valstspilsētā, kā arī Rēzeknes, Valkas, Siguldas, Krāslavas, Ādažu, Madonas un Ludzas novadā. Tomēr ir jānorāda, ka šajās pašvaldībās, izņemot Ādažu novadu, soda naudas neveidoja ievērojamu daļu no pašvaldības kopējiem ienākumiem.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena trešdienas, 12. marta, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt klikšķinot šeit!
Raksta cena: €0.60