Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ardievas vienotībai

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Tramps sačakarēja vienotību
T
Un nevis "liberasti". Raksta autors diezgan neslēpti simpatizē despotiskiem režīmiem kā paraugu nosaucot totalitāro Ķīnu (pret kuru taču Kremlim un Sedleniekam tik tuvais Tramps it kā cīnījās). Privātais bizness varbūt Ķīnā nav pavisam privāts, kā to rāda Alibaba nu jau bikjušā īpašnieka liktenis. Bet brīvās valstīs privātais dara kā grib, kamēr nepārkāpj likumu.
Trampam nav principu
T
Tramps esot nacionālists? Viņš taču nesajēdz šī jēdziena nozīmi, tāpat kā sociālismu, ar ko viņš baida savus atbalstītājus.
Hermanis
H
paldies Andi, par šo rakstu: Tās ir tīri politekonomisks raksts. Labi, ka kāds sāk interesēties par politekonomiju, tikai kāpēc DIENA kā grēkāzi sameklēja Jūs, ne ''slavenos'' Latvijas ekonomistus Osi, Kehri, Strautiņu..Kazāku...u.c.. tik pat slavenus, ko DIENA visus šos pēdējos 20 gadus popularizējusi kopā ar viņu stulbajām monopolus atbalstošajām ekonomiski - bolsevistiski-liberālām idejām, kurās viņi kā vien mācēja atbalstīja monopolizāciju, ne brīvu un godīgu konkurenci, bez kuras tirgus ekonomika nemaz neeksistē?
To Andis Sedlenieks:
T
Nu, kaut kas traks Andi: Par to ko te raksti. Bet par to Tev un DIenai jāsaka lielas paldies Latvijas ekonomikas ''korifejiem'' no ekonomistu apvienības 2020, un konkrēti Uldim Osim, Ojāram Kehrim, Mārtiņam Kazakam, Strautiņam, Raitai Karnītei un virknei citu zagļu sistēmas aizstāvju.
he-hee
h
Tos ''korifejus'' jau te 30 gadus DIENA popularizē...
 • 3
 • 0
!!!!!!!!!!!!!!!
!
????????????
??????????
?
!!!!!!!!!!!!!!
 • 2
 • 3
Rex
R
labs raksts, bet par gadiem 40 novēlots...Tādus bija jāraksta kad liberālās vērtības sāka pārņemt rietumu pasauli: Kad pie varas bija Tečere, Reigans un citi liberālo vērtību balsti... Viss jau būtu labi, ja tik autors (laikam pavisam ''nejauši'') tik daudz neuztrauktos par ASV kompānijām, cik par pašu mājas Latvijas kompānijām, kur šis liberālais (patiesībā pseidoliberālais) ekonomikas modelis tiek īstenots.... Te pat viens no pašmāja pseidoliberāļiem Lembergs nekautrējās publiski paziņot, ka tāds esot kapitālisms un tur neko ne varot, ne vajagot darīt....Tieši pašmāju pseidoliberāļi ir tie kas sagrabuši veselas nozares savās rokās-tās monopolizējot- jo tieši viņi te taisa savu politku, un baidās no konkurences kā velns no krusta....Jo konkurence prasa zināšanas, pūles, strādāšanu, bet kam to visu vajag, ja visu tāpat var darbūt par kukuļiem...kas ir daudz vieglāk...
Rex>rekši
R
Neesmu REX, bet gan Rex, un tur liela atšķirība!
 • 2
 • 0
>Jukums
&
To pareizāk jāsauc par monopolizāciju jo balsts tas ir monopolns uz ko tādu, uz ko vairumam blata nav...tapec ekonomiskā terminoloģijā blati un kukuļi rada ne ekonomiku, bet ekonomikas pagrimumu,kas balstīta ne uz kaut kā jauna radīšanu,bet uz jau radītās vērtības pārdali ar blatu un kukuļu palīdzību.
 • 2
 • 2
Jukums to REX
J
Ja tas ir liberālisms un godīga konkurence ne aizmugures lobēšana, blatošana, kukuļošana, utt, tad kā to saukt?
 • 3
 • 4
Jukums to REX
J
Tas viss tiesa: Der tikai paskatīt LV pieņemtos normatīvos aktus, lai redzu,ka tie vairumā gadījumu tieši ierobežo brīvo uzņēmējdarbību,ne atbrīvo to no liekiem birokrātijas žņaugiem, un tā tas te bijis, pateicoties tevis minētajiem ''izcilajiem'' ekonomistiem no apvienības 2020 visus pēdējos 25 gadus..Te viss tiek darīts lai ierobežotu brīvo uzņēmējdarbību, ne to stimulētu....Kādi tik ierobežojumi te nav noteikti...Gan mediķiem, gan skolotājiem, gan amatniekiem, gan tirgotājiem, utt...Tajā pat laikā nav nekādu ierobežojumu bankām, lielām firmām un to vadītājiem, apdrošināšanas kompānijam, lielajiem lauku uzņēmējiem, lielām celtniecības firmām, utt..Ja tas ir brīvais tirgus-tad kas ir bolsevisms?
 • 4
 • 4
he-hee>REX
h
Pilnībā pievienojos: Patiesībā tie kas pārņem pasaules varu nemaz nav nekādi liberāļi, bet aiz liberālisma lozungiem nomaskējušies bolseviku atbalstītāji. Tie nav nekādi brīvības, bet gan monopolu un sava izdevīguma ideju nesēji, kā bolseviki slēpjoties ar komunisma lozungiem bija tik pat tālu no komunizma,kā zeme no mēness....Lielkapitāls nekādi vispār nav savienojams ar liberālisma idejām, tāpat kā GULAG un krievu massu iepludināšanu nekādi nevar savienot ar internacionalisma idejām.
 • 5
 • 6
jāaa
j
LV blati-vai citādi sakot-sakari-izšķir visu. Tas LV ''uzņēmēju'patiesībā pusmafiozo darboņu uztverē esot tirgus ekonomika...
 • 4
 • 3
Mednis piekrīt REX
M
tieši šie ''liberāļi'' un viņu balsti-osvoboditeli vispirms ir tie, kas te izvairās maksāt nodokļus un koncentrējās uz Krievijas tautām nozagtās naudas atmazgāšanu....Vai tad citādi viņi visi būtu tādi rusofili?
 • 2
 • 7
!!!!!!!!!!!
!
?????????????????
???????
?
!!!!!!!!!!!!!!!!
 • 1
 • 1
ta nu gan
t
Sedlenieka kungs, vai Jūs atkal ejat pret Dienas vadlīnijām? Droši vien kāds kolēģis jau cep melu tvertnes rakstu ar Jums veltītu sadaļu. Troļļu spamotāju orda jau ieradusies. Ko es? Laikam jāiet pameklēt, vai plauktā nav kāda Orvela grāmata, ko palasīties.
ha, ha
h
Ellē Zakerbergu un viņam līdzīgos liberālfašistus, slēdziet savus kontus ieelpojiet brīvības spirgto dvesmu! https://www.redbubble.com/shop/fuck+facebook+t-shirts
nuss
n
"jau sen ir ieguvušas nesamērīgi lielu varu." šeit ir jāpaskaidro, ka neviens no sociālajiem mēdijiem nevar tikt iesūdzēts tiesā dēļ tajos publicētajiem komentāriem un tāpēc tiem ir arī daļēja juridiskā aizsardzība. Vēl viens iemesls un tagad aizmirsta tēma ir ASV slepeno dienestu loma sociālo mēdiju satura izmantošanā.
Kas ir mēdiji?
K
Mēles, kas ASV mēda?
 • 6
 • 4
statistika
s
Beļģijas statistikas birojs ziņo, ka Beļģijā pamattautu (flāmu, valoņu un vāciešu) pārstāvji ir 67,9% no iedzīvotāju skaita (2010.gadā viņi bija vēl 74,3%). Bērnu (līdz 17 gadiem) vidū pamattautu pārstāvji ir tikai 54,3%. Imigrantu īpatsvars ļoti atšķiras atkarībā no reģiona, piemēram, Briselē pamattautu pārstāvji jau ir tikai ap 20%. Lielākā ārvalstnieku grupa ir marokāņi. Maroka ir tā Āfrikas teritorija, no kuras kādreiz musulmaņi okupēja Spāniju, Kataloniju un pat daļu no Francijas, ka bija vajadzīga rekonkista to atbrīvošanai. https://www.rtl.be/info/belgique/societe/un-resident-belge-sur-huit-est-de-nationalite-etrangere-1271711.aspx
latviijec-osvoboditel>statistika
l
Eto-nastojašči internacionalizm na praktike. Eto naša ceļ, tovarisci. Doloi nacikov, fašistov, benderovcev! Da zdrastvujet NAŠI osvoboditeli- nastojaščije internacionalisti.
 • 7
 • 1
loģiski
l
"tikai paātrinās antiglobalizācijas tendences" Tas ne tikai paātrinās, bet arī radikāli visu apgāzīs. Ja ārēji šķiet ka "puse sabiedrības" ir konservatīvie un otrā "puse" ir liberālie, tad īstenība ir mazliet citāda. Konservatīvie lielākoties ir patiesi konservatīvi, jo tas ir vienkārši cilvēka dabā. Savukārt liberāļi ir tikai fantāziju liberāļi, cilvēki, kuri ir noticējuši liberālisma skaistajām utopijām un skatās uz pasauli ar liberālisma rozā brillēm. Bet tiklīdz viņiem gadās nolaisties uz zemes, sasist rozā brilles un ieraudzīt īstenību, tad vienā mirklī viņi no liberāļiem pārtop ultrakonservatīvajos. Mūsdienu neoliberālisms-multikulturālisms ir tas pats komunisms, tikai citā iepakojumā. "Zemi zemniekiem, rūpnīcas strādniekiem" vietā ir "tiesības visiem, varu visiem". Tā pati utopija citos vārdos. Tiklīdz liberālim pārgriež rīkli cilvēks, kuram liberālis tikko ir piešķīris tiesības, viss nostājas savā vietā.
latviijec>loģiski
l
Tu pret internacionalizm? tad tu pret CCCP? Tad tu nacik, fasist, benderovec.
 • 7
 • 1
!!!!!!!!!!!!
!
????????
Robis
R
Kāda var būt runa par diktatūru ja Tu lasi Sedlenieka kricelejumus???????? Sāc tak beidzot sevi cienit.
Meždunarodnijs
M
Arvien biežāk un biežāk ziņu izlaidumus, paziņojumus un tamlīdzīgus jaunumus no paša sākuma jāuztver kā viltus ziņas vai patiesībai neatbilstošus faktus. Sevišķi gadījumos, kad par informācijas īstumu nav iespējams pārliecināties personīgi.
bolsevik
b
Toļko duraki ix citajut. Umnije ljudi slusajut i citajut toļko novosti Kremļa.
 • 3
 • 0

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Morālos kompasus neviens nav atcēlis(66)

Par 7 noteikumiem Jaunā Rīgas teātra aktieriem un skatītājiem, politkorektumu, brīvību un morālo kompasu režisors Alvis Hermanis intervijā Rolandam Pētersonam*.

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē