Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +5 °C
Skaidrs
Sestdiena, 8. maijs
Staņislava, Staņislavs, Stefānija
Lielākais ieņēmumu kāpums... valsts gādīgajā paspārnē esošajam Latvijas loto!

Kā senā dziesmā – nepaej laimei garām...

Tālāk nosauktie skaitļi daudziem paslīdējuši garām. Tie nav līdz ārkārtas stāvoklim sabeigtie ceļi vai smieklīgās stundu likmes vairākām mediķu kategorijām. Draugi – vai tad zemajās likmēs un ceļu grambās ir laime? Protams, nav! Garām palaistajā ziņā – tur ir laime. Tas nekas, ka sākumā neizdosies. Viens esot laimējis miljonu, bet veseli trīs – pa 200 tūkstošiem katrs. Bez tam... esot zināma drošas laimēšanas formula, ko par nelielu godīgu samaksu...

Iespējams, nav noticis tā, bet kaut kā citādi. Rezultāts skaidri redzams. Latvijas azartspēļu bizness 2016. gadu beidzis ar 24% peļņu. Tas gan par nieka vienu procentu mazāk nekā gadu iepriekš, bet vienalga skaisti. Varbūt kāds var nosaukt  legālu nozari ar līdzīgiem peļņas rādītājiem? Vismaz autoram neizdevās atrast. Piebildīsim, ka pagājušā gada peļņa skaitļos ir aptuveni 55 miljoni eiro. Nozare kopumā rikšiem kāpina arī apgrozījumu, pagājušā gada beigās sasniedzot 264 miljonus. Savukārt aulekšiem uz priekšu tikušas t. s. interaktīvās azartspēles, sasniedzot gandrīz 60% gada pieaugumu. Interaktīvo kāršu spēļu apgrozījuma lēciens tuvojas gaismas ātrumam – 600% pieaugums! Sevi kā ļoti atklātu pozicionējusī nozare gan nedod skaitļus – cik cilvēku spēlējuši, cik viens vidēji paspēlējis un cik ir vinnētāju.

Par lombardā ieķīlāto datoru vai uz neatdošanu aizņemto naudu svētku brīdī neklātos runāt.

Kura kompānija pagājušogad sasniegusi žilbinošāko ieņēmumu kāpumu šai morālajā aspektā kritiski vērtētajā nozarē? Vai! Nemaz nedrīkst teikt... Autors pielec no galda un dodas īsā pastaigā. Būs galva apmiglojusies. Diemžēl pēc atgriešanās monitorā nekas nemainās. Lielākais ieņēmumu kāpums... valsts gādīgajā paspārnē esošajam Latvijas loto! Atšķirībā no visādiem nīkuļiem, kas zūdās par stundu likmēm, valsts loto fabrika uzpūtusi ieņēmumus par 19% (nozarē vidēji ap 9%) un veselīgu 17% peļņu. Šogad sākuši apgūt ienesīgo interaktīvo loteriju nišu. Lielisks baudījums – lasīt VAS Latvijas loto pagājušā gada neauditēto pārskatu. Humānisma ideāls. Mahatma Gandijs šķiet aizdomīgs spekulants. Gandrīz jāsāk ticēt – ja kādam ir nelaimīgā spēļu (vai cita) atkarība, dakteris izraksta Bingo vai Džokera procedūras. Pirmā tūre bez maksas. Viss korekti, atbilstoši un attīstoši.

Kā vēl palīdzēt tiem, kam nav laimējies, – nožēlojami zemo stundu likmju mediķiem vai bedraino grants ceļu braucējiem? Saprotama lieta – radīt sajūtu, ka laimēsies.

Šim nolūkam organizēt jaunas pārdošanas vietas, piemēram, Rīgas Dzemdību nama tuvumā vai nekoptajās pieturvietās grantēto ceļu malās. Cilvēki, kam neiet viegli, ir jārespektē, jāciena un jāmīl. Padomājiet – ja viņiem sāktu veikties, atrastu laimi bez loterijas? Spožie rādītāji strauji bālētu, augstākie priekšnieki nervozi bungotu pa galdu, aizfantazētos līdz sazin kādām rotācijām...

Tātad šobrīd izložu un azartspēļu biznesam klājas labi. Kas atliek pārējiem? Priecāties, ka kādam veicas, un cik jaudas izplatīt stāstus par nezināmo miljona laimētāju.

Leposimies ar to, kas mums izdevies! 

Top komentāri

Grustnijs
G
Veiksmīgie un pelnītāji Latvijā - blēži un krāpnieki, sirdsmiera un prieka laupītāji pārējiem.
Nekad nav gudri lepoties,
N
jo mums ar ko lepoties NAV. No pīšļiem esam veidot, un pīšļos ik dienas pārtopam.
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē