Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Lauki nonākuši krustcelēs

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Aizsajūsmasaizrāvāselpa
A
Kad boļseviku laikos mani vecāki sacīja : " Nevienu nejāj tik ļoti, kā zemnieku", es īsti nesapratu. Tagad saprotu.
viesis
v
Pozitīvi ir tas, ka kāds vispār runā par lauku iztukšošanās problēmu, lai gan autorei, kā jau pie mums ir pieņemts, ir stipri virspusēji spriedumi par sarežģītu un daudzšķautnainu problēmu. Piemēram, ja pieminam kaut vai tikko aprunāto ideju par veco automašīnu aizliegšanu. protams, ka šāds aizliegums visasāk skars lauku iedzīvotājus, jo pat 7 gadus vecu automašīnu, nerunājot jau par tādu ekstru kā elektromobilis, laukos var atļauties labi ja kādi 20- 30% iedzīvotāju. lai gan laukos automašīna ir nepieciešama pilnvērtīgai dzīvošanai. Līdz ar to, jau pati šādas idejas apspriešana ir vērsta pret lauku apdzīvošanu. nerunājos jau par mazo skolu, slimnīcu likvidēšanu, sabiedriskā transporta nepieejamību, pat tādu sīkumu, kā bankomātu nepieejamība un pasta pakalpojumu sadārdzināšanos. Visi šie faktori un vēl daudzi citi mazina lauku apdzīvotību, un to nespēs kompensēt kaut kādas vienas nozares pasludināšana par prioritāti. Šī problēma jārisina kompleksi, bet kas to darīs...….
Dostojevskis
D
"Kompleksi?"... kā tas ir? Laukus piepildīt ar cilvēkiem var tikai vienā veidā - likvidējot privāto īpašumu uz zemi un izveidojot kolhozus. Vai arī - aizliedzot iekšdedzes dzinējus un pārejot uz zirg-vilkmi.
  • 1
  • 5
Aizsajūsmasaizrāvāselpa
A
7 gadus vecu automašīnu? Man kaimiņos daži braukā ar 17 gadus vecu! Ja tās aizliegs, viņi būs spiesti pārcelties uz pilsētu un prasīt sociālo dzīvokli.
  • 7
  • 0
Edžus
E
Prezidente VVF, kuras valsts vadīšanas laikā, no valsts materiālo apsvērumu dēļ, izbrauca simtiem tūkstošu valsts piederīgo, izjuka tūkstošiem ģimeņu, nu kļūst par patronesi ,,bezvēsts.lv" -aizraidītajiem. Uz šīm lauku krustcelēm jāsūta šādas patroneses, valsts amatpersonas, kas veicināja šādu ,,krustceļu veidojumos".
Irlielāmērāticams
I
ka lauku apdzīvotība var atjaunoties tikai reizē ar komunismu.
Nejēga
N
Vispirms būtu jāizvērtē Nacionālā attīstības plāna īstenošanas augļus, kas padarīts, kas nē, ja nē, tad KĀPĒC. Nacionālajam attīstības plānam jābūt uz katra deputāta, ierēdņa darba galda. Ja ko lemj, tad salīdzina ar NAP, tad būtu mazāk stulbu lēmumu, mazāk likumu, kuriem jau nākamajā dienā tiek gatavotas izmaiņas.
reptilis
r
Bija izvēle...kādreiz - latifundijas vai ģimenes saimniecības. Izvēle notika - latifundijas! Tagad daudzi latifundisti spiedz - peoni aizmukuši....vajag ievest jaunus!:))))...reizē skumji un smieklīgi. Bet nav nekā jauna šai pasaulē - bija Romas impērijas latifundijas...,bija muižas... A,izvēle par labu latifundijām notika tāpēc ,ka tās spēj izaudzēt produkciju eksportam - graudaugus ...un tam ir vajadzīgas lielas platības .
Dostojevskis
D
Nav pareizi teikt, ka lauki nonākuši krustcelēs. "Krust-celes" ir sen jau aiz muguras, tagad ir "ceļš"... .
trusis nejaukais
t
uz eksportu orienteeta ekonomika tak, VEIKSMES STAASTS ibio..
Emigrants
E
Nu jaa, cilveeku eksports no LV uz jebkurieni...
  • 7
  • 1

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

31. maijs – Diena bez tabakas(2)

31. maiju kā globālo cīņas dienu pret tabakas industriju atzīmē Pasaules Veselības organizācija kopā ar visiem par veselību domājošiem cilvēkiem, visā pasaulē. Kaut arī PVO šobrīd atrodas sarežģītā ...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē