Laika ziņas
Šodien
Migla

Neapmierinošs sākums dārgam projektam

Vairāk nekā pusmiljonu izmaksājušā Vakcinācijas biroja pirmais veikums – vakcinēšanās reģistrācijas vietnes Manavakcina.lv starts – nerada nekādu optimismu par to, ka birojā savākti augsti atalgoti spožākie prāti, kas ģenerēs novatoriskas idejas, vedot mūs visus ārā no Covid-19 pandēmijas.

Šī ideja signalizē gan par absolūtu veselības aprūpes sistēmas negatavību tāda apmēra krīzei, gan sēj šaubas par dārgi atalgoto krīzes risinātāju spējām paveikt gandrīz neiespējamo, nevis tikai azartiski apgūt jaunā veselības ministra Daniela Pavļuta (A/P/P) sagādāto sapņu budžetu.

Pateikt acīmredzamo, ka ''ar salūtu'' pieteiktā reģistrēšanās vietne vakcinācijai pret Covid-19 nesola redzamu lietderību, iespējams, ir tas pats, kas cerību saskatījušajai sabiedrības daļai pateikt, ka Ziemassvētku vecītis neeksistē.

Tomēr ir būtiski bez ilūzijām vērtēt jaunā Vakcinācijas biroja darbību, lai savlaicīgi saprastu, vai ir pamats cerēt uz masveida vakcinācijas projekta izdošanos.

Ņemot vērā, ka ne vietu rindā, ne šobrīd valstī trūkstošās vakcīnas reģistrēšanās Manavakcina.lv nenodrošina, vienīgie divi acīmredzamie mērķi, kurus var saskatīt aiz šī projekta, ir, pirmkārt, sava veida aptauja, lai konstatētu, cik tad liela iedzīvotāju daļa ir gatava vakcinēties, otrkārt, kairināt cilvēku zemapziņu, īpaši postpadomju paaudzes mantoto neveselīgo tieksmi pēc ''vietas rindā'' un ''deficīta'', lai mudinātu pieteikties citādi skeptiskos un pasīvos. Sak’, kaimiņš jau reģistrējās, ja nu man nepietiks? Vai Vakcinācijas biroja ''spožie prāti'', pie pusotru tūkstoti izmaksājušajiem datoriem sēžot, ir izstrādājuši arī variantus B un C gadījumam, ja šī oriģinālā aptauja parādīs to, par ko visiem ir aizdomas, ka vakcinēties gribētāju ir kliedzoši maz un šis skaitlis demotivējoši iedarbosies uz svārstīgi noskaņotajiem?

Kopumā Manavakcina.lv ideja signalizē par absolūtu veselības aprūpes sistēmas negatavību tāda apmēra krīzei, ja jau reiz valstij, par spīti miljonus izmaksājušajai e-veselībai, nav pilnvērtīgu reģistru, no kuriem bez brīvprātīgas reģistrācijas principa izveidot kaut vai hroniski slimo personu rindas. Jau tagad ir skaidrs, ka šīm personām vakcinācija tiks veikta ar ģimenes ārsta nosūtījumu.

Tad kāpēc starp ģimenes ārstu, pacientu un jau esošo e-veselību izveidota valsts naudas slauktne – Vakcinācijas birojs ar vēl vienu interneta vietni, kura piektdien pirms divām brīvdienām ''uzkarināja'' daudziem svarīgo e-veselību?

Jāteic, kad izvērsās plaša kampaņa pret pašu Vakcinācijas biroja ideju, kā galveno argumentu izmantojot tā darbiniekiem pielemto algu apmēru (noapaļojot tās svārstās no 1,5 līdz pieciem tūkstošiem eiro), kas tika salīdzināts ar Valsts prezidenta un premjerministra algām, es no kritikas atturējos, sak’ – paskatīsimies. Pirmās divas nedēļas ir pagājušas, un spožu, novatorisku vēstījumu, kas uzrunātu svārstīgos un kritiskos, nevis atkārtotu klišejas, kas uzrunā to sabiedrības daļu, kas problēmas vakcinācijas procesā neradīs, nav izdevies saklausīt.

Top komentāri

Krējums Saldais
K
"Neapmierinošs sākums dārgam projektam..." . . . . Neapmierinošs? Tā ir katastrofa un valsts līdzekļu izšķērdēšana milzīgos apmēros. Birojs dublē divu lielu valsts iestāžu darbu un tajā pašā laikā praktiski pilnīgi neko nedara. PS. Kā izteicās autore - vakcinācijas aptaujas lapiņu nepiedāvāt.
grūstīšanās ar elkoņiem
g
Ārkārtas situācija būtu jārisina ar kārtību un disciplīnu, ne ar grūstīšanos ar elkoņiem, kultivējot emocijas un radot haosu.
oto
o
Tas viss, kas notiek ar vakcinēšanos, vakcinēšanās plānu, izveidoto biroju un tā darbību, bija jau paredzams pašā sākumā. Nekas labs tur nav un arī nebūs, tie paši cilvēki, kas visu ir salaiduši "dēlī", tagad nu tik organizēs, vakcinēs...Tak nesmīdiniet! Nauda izkūpēs, kāds labi padzīvos un viss.
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Bailes no līderiem(10)

Vismaz pēdējo desmitgadi Latvijas politikā vērojams kāds fenomens, kas gan ir visai Eiropai raksturīga laikmeta iezīme – spožu demokrātisku partiju līderu trūkums. No vienas puses, daļai sabiedr...

Zemūdenes kā divu Rietumu simbols(7)

Lielbritānijas, ASV un Austrālijas paziņojums par stratēģiskās savienības AUKUS izveidi, apvienots ar Austrālijas paziņojumu, ka tā atsakās no vienošanās ar Franciju par 12 konvencionālo...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē