Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Nodokļu kļūdu labojums?

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Nejēga
N
Varbūt darīt tā , lai vakarā ejot gulēt nebūtu jāpārdzīvo par to,kādas pārmaiņas nodokļu jomā būs notikušas no rīta mostoties?
Dostojevskis
D
Es nesaprotu... kur ir palicis skaļais, pārliecinošais lozungs - "Labāk pastalās, bet brīvā Latvijā!" ? Ja galvenais uzstādījums ir - "zaļa" valsts... kā var vienlaicīgi prasīt augstu materiālās nodrošinātības līmeni? Vai tā nav sava veida šizofrēnija? Kā ir iespējama "ekonomiskā attīstība" un "vienlīdzība" vienlaikus? Klausoties šos savstarpēji noliedzošos lozungus... tāda trakomājas atmosfēra uzvēdī... .
tiešā progresivitāte ir negatīva
t
it īpaši ekonomikas attīstības periodā, kad ir nepieciešama pāreja uz augstāku efektivitāti, augstāku pievienoto vērtību un augstāku atalgojumu. Tiešā progresivitāte to bremzē. Pozitīvi ir vērtējama tikai un vienīgi netiešā progresivitāte, kas ir balstīta uz ienākumu guvēja apgādībā esošo personu skaita - atvieglojums par apgādībā esošu personu. Pārējos gadījumos progresivitāte ne tikai bremzē izaugsmi un veicina ēnu ekonomiku, bet arī palielina nevienlīdzību starp mājsaimniecībām ar un bez bērniem.
Dienas bizn. 30.10. labs raksts
D
tur teikts, ka Kariņš un Reirs visvairāk rūpējas par aplokšņu algu maksātājiem un to saņēmējiem, tādā veidā šķērdējot milzu līdzekļus un graujot legālo ekomomiku. https://www.db.lv/zinas/valdibas-budzets-saeimas-dzirnavas-492680
DNM - atbalsts aplokšņu algām
D
valdības untums – mainīt diferencētā neapliekamā minimuma (DNM) augšējās robežas paaugstināšanas grafiku, kam nākamgad budžetā papildus jau ieplānotajiem 20 miljoniem piešķirti vēl 35 miljoni. Šī pozīcija vislielāko labumu uz mājsaimniecības locekli dod personām ar pilnu darbspēju bez apgādājamajiem pēc pazīmes – neliels legālais atalgojums. Tajā pašā laikā valdība neatrod 2,5 miljonus aizbildnībā esošo bāreņu un citu bez vecāku gādības palikušo bērnu uzturnaudas palielināšanai, 27 miljonus Minimālā ienākumu līmeņa koncepcijas ieviešanai (skar personas ar invaliditāti un mazo pensiju saņēmējus), kā arī neatrod līdzekļus mediķu un pedagogu atalgojuma celšanai apsolītajā līmenī. Līdz ar to nevienlīdzība tikai pieaugs, tomēr no normālas algas legāli maksājošo darba devēju skatpunkta nepatīkamākā ir DNM un tā postošā ietekme uz ekonomikas attīstību.
Posts legālajai ekonomikai
P
Diferencētā neapliekamā (DNM) ietekme: 1) Pēc ekonomiskās būtības DNM ir atbalsts uzņēmējiem, kuri maksā zemu atalgojumu; 2) DNM veicina zemas pievienotās vērtības (lētā darbaspēka) ekonomikas saglabāšanai; 3) DNM dod priekšrocības “aplokšņu algu” sektoram; 4) DNM mazina to uzņēmumu konkurētspēju tirgū, kuri legāli maksā normālas algas; 5) Pretēji plaši tiražētajiem mītiem, DNM nemazina nevienlīdzību, bet pat nedaudz palielina to starp personām ar un bez apgādājamajiem. Vienīgie nodokļu instrumenti, kas mazina nevienlīdzību, ir uz speciālajām grupām - bērni, pensionāri, personas ar invaliditāti – orientētie. Tos valdības piedāvājums neparedz palielināt straujāk (tos palielinās saskaņā ar iepriekšējo grafiku – bērniem – līdz 250, pensionāriem – līdz 300, bet invalīdu speciālo atvieglojumu plānots atstāt iepriekšējā līmenī.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Covid-19 sašķels sabiedrību?(3)

Nenoliedzami šis Covid-19 krīzes laiks ir unikāls, un patlaban jau ir izkristalizējies jautājums – vai Covid-19 sašķels sabiedrību? Uzņēmējdarbības vidē tiek runāts par to, ka Covid-19 izplatī...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē