Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Par valodām bez politikas

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
senču ols
s
jā , nesen bija būvdarbu vadītāju sertifikācijas eksāmens , krievvalodīgie kapitulēja , pameta auditoriju , jo viņiem saprotamā valodā nebija uzdoti eksāmena jautājumi...un tikai šādā veidā valsts var atbrīvoties no analfabētiem , kuri neciena valsts valodu , valstī , kurā viņi dzīvo!
Irlielāmērāticams
I
ka ir svarīgi saprast būtisku lietu... krievu šovinisms, latviešu nacionālisms un vācu nacisms ir atsevišķi zari... no viena koka. Ja šo vienkāršo patiesību spētu apjēgt, tad arī ap valodām būtu mazāk kašķa.
Lapa
L
Kuram gribas zināt bijušo okupantu valodu? Man-ne.
Dostojevskis
D
Kad dzirdēsi, kā divi krievi saka:" Davai, iznasilujem etu ģevku!"... varēsi muļķīgi smaidīt un gaidīt...!
 • 3
 • 3
FFS
F
Angļu valodas patreizējai dominancei pasaulē nav nekāda sakara ar AK bet gan milzīgajai ASV globālajai lomai. Bez tam - AK un vēl divās ES valstīs angļu valoda ir oficiālā tāpēc tā nekur nepazudīs pēc AK aiziešanas. Islandē ir vēl mazāks skaits ar iedzīvotājiem kā Latvijā bet arī tur neviens nedomā kā aizvietot savu valodu ar citu - padaules mērogā Latvija laikam ir vienīgā tāda kas tik nenopietji izturas pret savu valsts valodu. Firmām ir jāpakļaujas valsts prasībām nevis otrādi - ja nav vēlme taisīt biznesu Latvijā atbilstoši Latvijas likumiem - padaule ir pkaša un var izvēlēties kādu citu valsti un - arī valodu.
Pareizāatbilde
P
"AK" ir saīsinājums no "Avtomat Kalašņikova" . Bet "UK" ir saīsinājums no "United Kingdom", kas šeit arī bija domāts. Absolūti nepareizs ir uzskats, ka angļu valodas dominancei pasaulē nav nekāda sakara ar "UK" . Sakars ir . Liels.
 • 1
 • 0
Pareizaisjautājums
P
kas ir "AK"?
 • 2
 • 0
FFS
F
Ķīniešiem vēl jākļūst par pasaulē vērā ņemamu autoritāti kuru ciena visi. Tai ir milzīgas problēmas šajā ziņā ar kaimiņiem ar kuriem tā kašķējas. Bez tam neeksistē viena ķīniešu valoda, bet vairākas - tām visām kopīga ir tikai ķīniešu rakstība, kas ir daudz neērtāka par latīņu alfabētu. Krievu valodu nevienam Rietumos neinteresē apgūt - kaut cik izplatīta ir spāņu un portugāļu valodas. Vāciešiem un francūžiem valodas uzplaukums pagātnē bija kopā ar zinātnes dasniegumiem un ražošanu - mūsdienās nekas no tā nav novērojams. Un ja ir tik svarīga kopīga valoda ES, tad neviens neliedz izvirzīt latviešu valodu kā mūsdienu kosmopolītiskāko ES valodu - ar vācu latīņu grieķu somugru kruevu poļu utt. ietekmi.
 • 1
 • 0
evertsojars
e
valsts un arī dzimtā valoda - kura NOGALINA demokrātijas NESPĒJNIEKUS: " MK noteikumi...katra mazā decentralizētā "SIRSNIŅMĀJIŅA", jāreģistrē jau šogad"
valoda
v
Pēc Lielbritānijas izstāšanās no ES, angļu valoda vairs nebūs ES valoda. Var prognozēt, ka dominēt sāks franču valoda, jo vācu valodas izmantošanu centīsies ierobežot (kā jau "Hitlera valodu"). Iespējams, mazliet pieaugs itāļu, spāņu un poļu valodas izmantošana, bet nedaudz. Latvijai katrā ziņā būtu vēlams mācīt skolās zviedru, vācu, leišu, igauņu, somu un poļu valodu. Tie ir mūsu tuvākie kaimiņi un jo labāk mēs spēsim viņus saprast, jo labākas un izdevīgākas attiecības ar viņiem spēsim izveidot.
Skat
S
angļu valofda ir Maltas offciāla valoda (otrā), līdz ar to paliks arī ES officiāla valoda
 • 3
 • 0
>valoda
&
Biedram-internacionalistam-globalistam: Latvijāvispirms jārūpējās par latviešu valodu, lai nav kā imigrantiem-kur daudz desas-tur mana dzimtene....
 • 6
 • 3
Irlielāmērāticams
I
ka Tavas prognozes piepildīsies ļoti nelielā mērā. Angļu valoda jau bija starptautiskā biznesa valoda ilgi pirms Eiropas Savienības. Ja kas pieaugs... varbūt ķīniešu, varbūt.
 • 6
 • 1
Irlielāmērāticams
I
ka atkal ir jādara otrādāk, nekā māca avīzes - jāmācās krievu un angļu valoda. Breksita dēļ bizness nepārslēgsies uz ķīniešu vai portugāļu valodām. Un, ņemot vērā mūsu truli-vīzdegunīgo attieksmi pret krievu valodas mācīšanu - tie , kuri krievu valodu tomēr pārvaldīs , būs ārpus konkurences.
>Ir liela
&
..tie kuri parvaldis krievu valodu vares sarunaties ar krievu mafiju vinu valoda....
 • 4
 • 1

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē