Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +3 °C
Viegls lietus
Piektdiena, 21. februāris
Eleonora, Ariadne
Vajadzētu diskutēt pat ministriju līmenī

Šķērslis jauniešu karjerai?

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Migrants
M
Riga ira liela krievu sadza centrs varbut eiropisks bet parejais pakala esmu nodzivojis krievija dazus gadus varu salidzinat perfekti. Ja un kauns latviesi runa krieviski jo pa dalai jau parkrievojusies pasi to nesaprotot
Klientu un darbinieku tiesības
K
Tas ko saka Mārtiņs Tuzis ir klaja diskriminācija un nekas vairāk. Kā diez RAKUS rīkotos, ja ar viņiem kāds vēlētos kategoriski sarunāties tikai arābu valodā? Arī piedāvās arābiski runājošu ārstu? Jau jau ir tāda prasība pēc krievu, tad kāpēc nav arī tādu vakanču, kur jārunā arābu, ķīniešu , somāliešu un citās valodās - vai tiešām ir tik grūti saprast, ka šāda attieksme agri vai vēlu novedīs pie miljonu tiesvedības... ne no latviešu puses diemžēl. Tieši tāpēc citur pasaulē ārstiem ir prasība zināt tikai VALSTS VALODU - pārējās valodas nodrošina TULKI. Gan ārstiem, gan arī pārdevējiem, kas nedodas ārzemju komandējumos un strādā tikai Latvijā šādas valodas zināšanas ir ne tikai absurdas, bet arī pretlikumīgas - tos, kuri nav tikuši darbā var ar pilnām tiesībām sūdzēt tiesā šīs valsts iestādes par diskrimināciju. Būtu latvieši sabiedriski aktīvi, nevis kūtri jau sen varēja visus šos sludinājumu licējus sūdzēt tiesā tikai piesakoties sludinājumā un netiekot pieņemtiem darbā!
strupceļš
s
Gadījumā, ja nospiesta podziņa 2, paskaidrojums krievu valodā varētu būt garāks, piemēram : Sakarā ar vispārējo izglītību tikai latviešu valodā, labākai latviešu valodas apguvei, kopš 2020. gada 1 februāra Zvanu centrs jūs apkalpos latviešu valodā, tāpēc lūdzam nospiest podziņu 1. Ja RAKUS turpina žēloties par darbaspēka trūkumu kā medicīnas, tā apkalpojošā personāla puse, VVC lūdzu nodibināt iespēju par nepieņemšanu darbā, tas ir klaju un bezkaunīgu valsts pilsoņu un konstitūcijas pārkāpumu, momentā nomainīt Valdes priekšsēdētāju un, ja locekļi to atbalsta, arī tos.
Dostojevskis
D
Ak, ja jau tā patiešām būtu, ka lepni uzgriezuši muguru krievu valodai visi PATIEŠĀM PRASTU ANGĻU VALODU. Ne izslavētajā Igaunijā, ne apskaustajā Lietuvā tā nav. Varbūt, kādreiz... .
strupceļš
s
Interesanti, kāpēc ir obligāti jābūt kādai nevalodai, lai varētu nerunāt krieviski? Proti angliski, ļoti labi! Proti vāciski? Loti labi. Bet galvenais - jārunā labā latviešu valodā, nevis kādā no izloksnēm. Kāpēc Latvijai ir jābūt vienīgajai valstij pasaulē, kurā, lai dzīvotu un strādātu, jāprot nezin kāpēc divas valodas? Visur pietiek ar valsts valodu. Ja ko vēlies - esi tik laipns un iemācies.
 • 7
 • 0
strupceļš
s
Kas tā par karjeru - tupēt zvanu centrā, kad ir iespēja iemācīties amatu, un strādāt darbu, kas dotu maizi un gandarījumu mūžam.Nemitīgās runas par krievu valodu, kuras cenšas uzkurināt pārsvarā dažādi ne ar ko citu izcelties nespējīgi uz Rīgu atbraukuši Latgales iedzīvotāji un deputāti, traucē latviešiem normāli dzīvot. Ja kāds grib, lai ar viņu runā krieviski, tad blakus ir Krievija, kur tā darīs. Kas tā par runu par jaunatni, kam taču krievu valoda pie vienas vietas? Ja Paeglītis neko nevar nokārtot, lai viņam tā karjeras iespēja nav. Nu lai ierīko zvanus, ar balsi : ja vēlaties runāt latviski, nospiediet 1, ja vēlaties runāt krieviski, nospiediet 2! Tad, kad nospiests 2, klausulē lai atskan balss skaidrā krievu valodā: zvanu centra darbinieki jūs apkalpos vienīgi latviešu valodā, tāpēc nospiediet 1! Un viss.
reptilis
r
Es reizēm paskatos krievu ceļotāju rullīšus jūtūbā... ,ko viņi saka- Rīga centrs forši...Jūrmala forši...,nu vēl Sigulda reizēm.. Motormuzejs lieliski....,nu ,bet pārējais - gandrīz ,kā nebūtu aizbraucis no Krievijas...bijām domājuši,ka te krieviski gandrīz vairs nerunā,bet izrādās - gandrīz ,kā Krievijā...,nu ar dažiem izņēmumiem jauniešu vidū.... ,jā ,mājas ,kā Krievijā...pagalmi (it sevišķi mikrorajonos),kā Krievijā...ceļi tik pat sūdīgi ,kā Krievijā un to var labi redzēt šķersojot Lietuvas un Latvijas robežu....ak,jā nedaudz tīrāks un sakoptāks...un rekomendācija - ja, neesat bijis ārpus Krievijas droši - pirmais mērķis Rīga !..gandrīz ,kā mājās,bet tomēr ārzemes:))))....Krievija - Lielā Latvija vai Latvija -Mazā Krievija ?
reptilis-Dostojevskis
r
Es paskatījos lauksaimnieku protestus Vācijā...šie lielsaimnieki vēl aizvien nav sapratuši,ka viņi ir krituši par upuri savai efektivitātei:)))...viņi vairs nav šķira ar kuru politiķi rēķinās,jo viņu ir maz...daudz vairāk ir ""zaļo"" apmuļķoto vēlētāju....Jāmaina ir ES vadība un galvenais Francijā un Vācijā ir jāmainās politiskajam kursam....,bet pats viņš nemainīsies:(((...pēc Lielās Krīzes tas notiks....,bet ,kad tā notiks -par to strīdās visi ekonomisti....
 • 3
 • 0
Dostojevskis>Reptilis
D
Teorētiski, pie rakstāmgalda sēžot var spriedelēt visu ko. Bet es saprotu, ka atslēgas vārds šai diskusijai ir "tūrisms". Jo mūsu politiķu rusofobijas dēļ tranzīts tūlīt beigsies, lauksaimniecību sāks žņaugt CO2 izmešu dēļ, tāpat rūpniecību... bet tūrisms paliks. Dēļ tam arī valodas... .
 • 2
 • 1
reptilis-Dostojevskis
r
...lielākajai daļai Krievijas ceļotāju naudas nav vai ir ļoti minimāli ...nauda bija ,kad Krievija ""plīsa""no naftas naudas...tagad viņi skaita katru centu. Ja,runā par valodu zināšanu,tad tā ir laba lieta,jo paplašina redzes loku un iespēju paskatīties uz pašiem no citu viedokļa...,bet ir viens Liels Bet - ne visi cilvēki grib mācīties valodas un ne visiem cilvēkiem ir ""ķēriens""uz valodām ...un kāpēc tādiem latviešiem Savā valstī būtu jāuzspiež citas valodas? Godīgi ir ,ja tie ,kuri grib dzīvot Latvijā,mācās latviešu valodu!
 • 5
 • 2
Dostojevskis>Reptilis
D
Reptili, vai tad tas ir slikti, ka krievi atstāj šeit savu naudu? Un vēl stāsta citiem, lai tie arī atstātu šeit savu naudu? Jo no kārotajiem Rietumiem jau neviens te straumēm nenāk.
 • 2
 • 1
reptilis-ļuļa
r
...apmēram tā:)))
 • 3
 • 1
ļuļa
ļ
abas apvienotas vienā valstī - lielie vasjuki!
 • 6
 • 1
n
n
Neko jaunu nepateicāt!
Mansvērojums
M
Latviešu jauniešiem ignorēt krievu valodu ir tik pat stulbi, kā Latvijā dzīvojošajiem krieviem spītēties, tēlot cietējus un ignorēt latviešu valodu.
Janka nelasa
J
Brigē, vienā krodziņā, parunājos ar oficiantu. "Lai dabūtu oficianta darbu, man vajadzēja nokārtot eksāmenu angļu, vācu, franču, flāmu valodās", viņš stāstīja. "Pats esmu no Horvātijas, iekrāšu naudiņu, atvēršu savu restorāniņu dzimtenē."
Janka nelasa
J
Nevajag pārspīlēt? Aizej uz pasaki to viesnīcas īpašniecei Olīvijai! 4 valodas nezini, ej par trauku mazgātāju! To ceturto es nepieminēju tāpēc, ka aizmirsu nosaukumu.
 • 6
 • 2
franks
f
man darba kolēģim puika holandē jau vairākus gadus strādā bārā - iztiek ar angļu un drusku holanderu valodu, nevajag pārspīlēt. Prastā Briges krodziņā tas nav nepieciešams! Pat Parīzes centra kafejnīcās oberi bieži vien runā tikai un vienīgi franču valodā un ne vārda citā valodā.
 • 11
 • 2
Pareizaissecinājums
P
Valoda ir darbarīks. Ja gribat strādāt savas sādžas ietvaros - pilnīgi pietiek ar vienu darbarīku!
Pareizaissecinājums
P
Sapņot par tūrisma attīstību un "pašpietiekami" bubināt valodā, kura neaptver vairāk par vienas pilsētas populāciju... tas ir smalki! PS. Gan Lietuvā, gan Igaunijā secināju, ka apkalpojošais personāls krievu valodu "vairs" nezina, bet angļu valodu vēl "nezina". Protams, kaut kā jau sa-žestikulē-jāmies, bet tas neizskatījās diez ko profesionāli.
 • 6
 • 6
esti pois
e
igauņi mierīgi iztiek pamatā ar savu igauņu valodu, neiespringst. Pat tūrisma maršrutos visas planšetes igauņu valodā. Un iepūt viņiem. Viņi ir pašpietiekami. Tāpat lietuvieši.
 • 11
 • 4

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Vecumā draud nabadzība(16)

Iedzīvotāju ienākumi un uzkrājumu veidošana pensijai Latvijā aizvien ir tēmas, kas var novest visai karstās viedokļu krustugunīs, neraugoties uz to, ka kopš mūsu valsts neatkarības atjaunošanas ...

VM plāno veidot jaunu e-veselības sistēmu(42)

Veselības ministrija (VM) visu uzmanību veltīs jau esošajiem e-veselības pakalpojumiem un pieņēmusi lēmumu neattīstīt tās nākamo kārtu, tā piektdien preses brīfingā medijiem paziņoja veselības ministr...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē