Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Vārdi un darbi

Pēdējo daudzu gadu laikā nav bijusi neviena valdība un koalīcija (arī pašvaldība), kas vārdos, sevišķi pirmsvēlēšanu periodos, nebūtu akcentējusi lietas, kas ir īpaši aktuālas un arī sāpīgas parastam vidusmēra Latvijas iedzīvotājam. Ar to domāju virkni problēmjautājumu, piemēram, labi apmaksātas nodarbinātības sekmēšana reģionos, kvalitatīvas izglītības (tostarp pirmskolas) iespējas ikvienam Latvijas bērnam, kvalitatīvu un finansiāli "paceļamu" mājokļa pieejamība, un daudzas citas, vidusmēra Latvijas iedzīvotājam aktuālas lietas, kas turklāt normālā Eiropas valstī netiek uzskatīta par īpašu greznību.

Nenoliedzami, ir izdarīts gana daudz, kas cilvēkiem, tostarp ģimenēm ar bērniem, kuriem ir vidēji, bet stabili ienākumi, ļauj – gan izejot salīdzinoši sarežģītu birokrātiskās sistēmas labirintu – uzlabot savas ikdienas dzīves komfortu. Tomēr nepamet sajūta, ka politiķi un ierēdņi pārāk daudz runā un pārāk maz dara, lai Latvijas cilvēki, neatkarīgi no dzīves vietas, patiešām varētu justies komfortabli.

Pirms dažām dienām Demogrāfisko lietu centra vadītājs Imants Parādnieks portālā Delfi publicējis gana plašu komentāru par šīm būtiskajām lietām, kurā diezgan detalizēti iezīmējis gan gadiem neatrisinātās problēmas, gan arī virzienu, kādā valstij būtu jāvirzās, tostarp ģimeņu ar bērniem atbalstam, gan arī sekmējot programmu, kas ļautu vidusmēra iedzīvotājam tikt pie sava kvalitatīva mājokļa. Lai gan Parādnieks kopumā iezīmē loģiskas un būtiskas nianses, tomēr, manuprāt, diezgan utopiska ir viņa atziņa – nedaudz pārfrāzējot viņa teikto -  sekmēt iespēju ģimenēm tikt pie atbilstoša mājokļa jebkurā reģiona centrā. Diezgan loģiski taču –varam sabūvēt jauno mājokļu ciematus katrā reģiona centrā un pat vēl vairāk, taču sen vairs nedzīvojam pēc PSRS ekonomikas izpratnes un ir skaidrs – ja reģionā nebūs attīstīts pelnošs bizness, nebūs labi apmaksātu darba vietu, tad arī nebūs neviena, kurš dzīvos šajās sabūvētajās mājās. 

Tādēļ gribu atgādināt valdībai un ierēdņiem, ka valsts tautsaimniecības un katra cilvēka labklājība gan Rīgā, gan mazā reģiona pilsētiņā ir atkarīga ne tikai no paša cilvēka uzņēmības, bet lielā mērā no vietējās pašvaldības ieinteresētības atbalstīt biznesu savā novadā, un jo īpaši arī no Rīgas ierēdņiem un politiķiem, no kuru pieņemto lēmumu satura loģiskuma vai absurda ir atkarīga jo īpaši reģionu attīstība.

Vienlaikus - kamēr politiķi un ierēdņi labi iekārtotos kabinetos daudz runās un rakstīs "gudras programmas, stratēģijas un plānus", bet nepievērsīsies savstarpēji koordinētu darbu sistēmiskai īstenošanai, reālajā dzīvē aizvien viss notiks pēc principa – slīcēja glābšana ir paša slīcēja rokās.

Top komentāri

KAS IR VĀRDI UN DARBI,
K
paprasiet Stamķēvicam, Pujātam, Zeiļam, Tolstavam un pārējai pedofīlu saimei, tad labi zināsit! Ne par velti PĀVESTS tik ļoti nožēlo šo ļaužu dubulto morāli un standartus, un to būtību un saturu, nemitīgi Dievam PIEDOŠANAS lūdzot!
Parādnieka vārdi un darbi
P
Pēc Parādnieka iniciatīvas uzsāktā "Altum" atbalsta programma jau šobrīd sekmē iespēju ģimenēm tikt pie atbilstoša mājokļa. Ceru, ka tā programma tiks paplašināta.
Parādnieka vārdi ir darbi
P
Parādnieks ņeatlaidīgi un konsekventi cīnās par to lai Latvijā ģimenēm ar bērniem un, jo īpaši - bez vecāku gādības palikušajiem bērniem uzlabotu sociālās garantijas. Patiesībā viņš dara to darbu, kas būtu jādara Labklājības ministrijai.
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Vakcinācija un ekonomika(1)

Nesen Fiskālās disciplīnas padome Finanšu ministrijai (FM) izteica aicinājumu būt racionālai, nevis pārspīlēti optimistiskai. Padome skaidroja, ka "apstiprinājusi FM sagatavotās makroekonomi...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē