Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

BVKB: Lai atvērtu satiksmei Deglava tiltu, nepieciešams tehniskās apsekošanas atzinums

Lai būtu iespējams atsākt satiksmes pārvada Augusta Deglava ielā, Rīgā, ekspluatāciju, Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) no Rīgas domes Satiksmes departamenta gaida sertificēta būvspeciālista sagatavotu tehniskās apsekošanas atzinumu, aģentūru LETA informēja BVKB.

Tehniskās apsekošanas atzinumam ir jāsatur informācija par bojāto konstrukciju izpēti un uz aprēķiniem balstīti secinājumi par tilta ekspluatācijas pieļaujamību. Tehniskās apsekošanas atzinums izstrādājams, ietverot konkrētas normatīvajos aktos minētās prasības.

Ņemot vērā Rīgas domes Satiksmes departamenta publiski pausto neizpratni par atzinumā nepieciešamo informāciju, papildus tam BVKB tuvākajā laikā pašvaldību rakstveidā informēs par sagaidāmā atzinuma saturu.

Saņemot tehniskās apsekošanas atzinumu, BVKB to nekavējoties izvērtēs un informēs Valsts policiju par tilta ekspluatācijas atsākšanas pieļaujamību.

"Mūsu visu kopīgajās interesēs ir iespējami ātrāk rast risinājumu tam, lai tilts atkal būtu droši izmantojams un to varētu atvērt satiksmei," uzsvēra BVKB Kontroles departamenta direktors Māris Demme.

Deglava tilta būvniecības darbi tika apturēti pēc tam, kad BVKB būvinspektors, veicot būvdarbu kontroli, konstatēja neparedzētus pārvada nesošo konstrukciju bojājumus. Tā kā bojājumu novēršanu pilnā apjomā izstrādātā būvprojekta risinājumi neparedzēja, BVKB pieņēma lēmumu apturēt būvdarbus un lūdza Rīgas pilsētas būvvaldi izvērtēt tilta turpmākās izmantošanas pieļaujamību.

Kā ziņots, ceturtdienas rītā plkst.5 satiksmei tika slēgts Deglava ielas tilts, kā rezultātā būtiski mainīti sabiedriskā transporta maršruti.

Top komentāri

Irlielāmērāticams
I
ka tie ļaudis, kuri emocionāli ietekmējās no tilta konstrukciju spocīgā paskata, ka tie ļaudis ir celtniecības teorētiķi nevis praktiķi. Latvijā ir desmitieš šādu tiltu, kuriem betons apdrupis un armatūra rēgojas. Bet, līdz brukšanai tur vēl ļoti tālu. Vai jūs esat dzirdējuši par sabrukušiem tiltiem?
j
Ministrs no-īza, vajag laiku attapties! Un tas nekas, ka notiek ciniska ņirgāšanas par pilsētas iedzīvotājiem!
Pareizaisvirsraksts
P
Lai atvērtu satiksmei Deglava tiltu, nepieciešams izšķīdināt atbildību līdz nemanāmām nano-daļiņām.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Iemesli mainīties(12)

Koronavīrusa pandēmijas dēļ slēgtās robežas un citi ierobežojumi lielam skaitam pasaules valstu liek nonākt pie secinājuma, ka izslavētais brīvais tirgus ne tuvu nav instruments, kas būtu efektīv...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē