Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +3 °C
Daļēji apmācies
Otrdiena, 26. oktobris
Kaiva, Amanda, Amanta

Kariņš atzīst, ka drošības pasākumi Covid-19 izplatības ierobežošanai ir novēloti

Drošības pasākumi Covid-19 izplatības ierobežošanai ir novēloti, šodien preses konferencē atzina Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Viņš atgādināja, ka valdība jau jūlijā rosinājusi izmaiņas likumdošanā, taču Saeima tās ātri nepieņēmusi, tādēļ septembrī vairs neesot bijis iespējams noteikt drošības pasākumus.

"Patlaban mēs nedaudz pārkārtojam un virzām šos pasākumus valdībā. Protams, būtu bijis pareizi, ja Saeima būtu laikus rīkojusies, taču dažādu iemeslu dēļ tas nenotika," atzina Kariņš.

Kā vēstīts, šodien valdībā tika izskatīti un konceptuāli atbalstīti priekšlikumi drošākai pakalpojumu sniegšanai, taču tos apstiprināt plānots vēl pēc nedēļas.

Lai novērstu slimnīcu pārslodzi un vienlaikus saglabātu ekonomisko aktivitāti, Veselības ministrija piedāvā visos gadījumos, kad tas ir iespējams, ekonomiskās un sociālās aktivitātes - pakalpojumu sniegšanu, pasākumu organizēšanu un citas aktivitātes iekštelpās īstenot "daļēji drošajā" vidē, proti, klātesot personām, kuras ir vakcinētas pret Covid-19, pārslimojušas Covid-19 vai viņām ir negatīvs Covid-19 tests, vai "drošajā" vidē, klātesot vienīgi personām, kuras ir vakcinētas pret Covid-19 vai to pārslimojušas. Bez sertifikātu pārbaudīšanas "nedrošajā" vidē saglabātos tikai pirmās nepieciešamības pakalpojumu sniegšana.

Jau patlaban aktivitātes "daļēji drošajā" vai "drošajā" vidē tiek īstenotas vispārējās, interešu un profesionālās izglītības jomās, sporta un amatierkolektīvu darba organizācijā, sabiedriskās ēdināšanas, kultūras un izklaides, kā arī skaistumkopšanas un labsajūtas pakalpojumu sniegšanā.

Lemjot par labu līdzīgas prakses ieviešanā arī citu pakalpojumu jomā, būtu nepieciešams ieviest "daļēji drošu" vidi kultūrvietu darbības organizācijai iekštelpās, tirdzniecībai telpās, kā arī darbavietās klātienē, dodot tiesības darba devējam noteikt tiesības noteikt epidemioloģiskās drošības prasības. Tāpat būtu mazināma pulcēšanās privātos pasākumos, kā arī jāstiprina kontrole drošības pasākumu ievērošanai sabiedriskajā transportā.

Plānots, ka tirdzniecības centri un tirdzniecības vietas ar platību virs 1500 kvadrātmetriem (m2) strādās "daļēji drošajā" vidē. Pirmās nepieciešamības preču veikali un aptiekas varētu turpināt darbu "nedrošajā" vidē, bez sertifikātu pārbaudīšanas.

Vienlaikus paredzēts izstrādāt vienotas epidemioloģiskās drošības pamata prasības darba vietām un pakalpojumu sniedzējiem, iekļaujot nosacījumus par distancēšanos, pulcēšanos, plūsmu organizēšanu, sejas masku lietošana, higiēnas prasībām, ventilācijas un gaisa kvalitātes prasībām, darba laiku, kā arī drošības pasākumu ievērošanas kontroli.

Ja šie pasākumi būs nepietiekami saslimstības ar Covid-19 izplatības mazināšanai, Veselības ministrija piedāvās visus pakalpojumus iekštelpās, izņemot pirmās nepieciešamības un darbu klātienē, organizēt tikai "drošajā" vidē. Izplatībai pieaugot skolās, būtu apsverama interešu un profesionālās ievirzes izglītības pārtraukšana vai norise ārtelpās vai individuāli. 

Savukārt atgriezties pie drošības pasākumu mazināšanas vai atcelšanas varētu, kad būtu sasniegta tāda vakcinācijas aptvere, lai samazinātos pacientu skaits slimnīcās, prognozējami, sasniedzot 90% aptveri riska grupās - seniori, personas ar hroniskās slimībām un 70-75% kopējo vakcinācijas aptveri.

Top komentāri

Kariņš - latviešu lepnums.
K
Ne par velti krievu cūkas viņu tā ķengā un rej. Palasiet vien, nu jau trīs gadus vienas un tās pašas cūkas, un arī vēmieni - vieni un tie paši!
Jo vēlāk, jo mazāka izplatība
J
Ja tie ierobežojumi būs tikpat stulbi, kā iepriekš, tad labāk nemaz nesākiet, jo tā drūzmēšanās pie rindās pie mazajiem veikaliem, kad lielie ir slēgti, nevis mazināja, bet vairoja drūzmēšanās. Tāpat tā bezjēdzīgā vientuļo gājēju dzenāšana nakts stundās un cilvēku biedēšana ar sodiem - liela brēka, maza vilna. Vienīgais panākums - Tautas neticība ;sai valdībai un vēlēšanās būt opozīcijā tai
doks
d
kariņ, tev būs jāsēž. Ilgi. FDA (Federal Drug Administration) noraida trešo vakcīnu 16 pret 2. 8 stundu sanāksmē apstiprinās 411 nāves uz miljons dozām un tas nozīmē, ka apmēram 115 tūkstoši no tām ir miruši. Visa padome noslēdzās ar balsojumu – 16 pret 2, ka ASV trešā pote netiek apstiprināta sabiedrībai. Viss ieraksts FDA committee meets to debate and vote on Covid booster shots for the general public — 9/17/21, skatīt jūtūbu. Lavīna ir iekustējusies!
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Valsts tēls Covid-19 laikā

Laiku pa laikam Latvijā tiek aktualizēts temats par valsts tēlu. Jāatceras, ka valdības sēdē 31. augustā tika izskatīts Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras ziņojums, kas paredz, ka &quo...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē