Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Rinkēvičs: Latvija nav apmierināta ar ES finansējuma samazinājumiem lauku attīstības jomā

Otrdien, 19. februārī, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) piedalījās Eiropas Savienības (ES) Vispārējo lietu padomes sanāksmē Briselē, kurā dalībvalstu pārstāvji diskutēja par progresu sarunās par ES daudzgadu budžetu 2021.-2027. gadam, kā arī pievērsās 21. un 22. marta Eiropadomes sanāksmes sagatavošanai. Runājot par ES daudzgadu budžetu 2021.-2027. gadam, Latvijas ārlietu ministrs vērsa uzmanību uz nepieciešamību meklēt kopsaucēju, lai veidotu politiskos kompromisus starp dalībvalstīm.

Ministrs norādīja, ka šajā kontekstā būtu jāatbild uz vairākiem jautājumiem. Viens no tiem ir ES daudzgadu budžeta kopapjoms. Otrs jautājums attiecas uz to, kā nodrošināt lielāku efektivitāti Kopējās lauksaimniecības politikas ietvaros. Trešais jautājums attiecas uz ES daudzgadu budžeta spējām nodrošināt konverģenci – sociālekonomiskā līmeņa izlīdzināšanos ES dalībvalstu reģionos. 

"Latvijas prioritātes ir nemainīgas. Latvijai nav pieņemami samazinājumi Kopējā lauksaimniecības politikā un Kohēzijas politikā. Saskaņā ar Eiropas Komisijas priekšlikumu Latvijas lauksaimnieki 2026. gadā sasniegs vien 77% no Eiropas Savienības vidējā lauksaimniecības tiešmaksājumu līmeņa. Latvija nav apmierināta arī ar finansējuma samazinājumiem lauku attīstības jomā. Samazinot nacionālās aploksnes apjomu, jāņem vērā finansējuma samazinājumi, kas tika veikti esošajā periodā. Latvijai ir svarīga finansējuma nodrošināšana Rail Baltica projekta īstenošanai. Vienlīdz svarīga ir arī ģeogrāfiskā kritērija piemērošana programmā Apvārsnis Eiropa, kas palīdzētu veicināt Eiropas vienotās zinātnes telpas integrāciju," pauda Rinkēvičs.

Top komentāri

LVis Stulbiņš
L
Vispirms, PēcPadPalatvija nav Latvija un Rinkēvičs ir tikai PPPlv ārlietu ministrs, kam par Latvijas interesēm nav ne jēga. Latvija sen būtu sev saglabājusi labības rezerves bada gadiem, kamēr Briselē Junkers spēlē vijoli, Eiropa deg, un Francijā Makrons tiek gāzts..
Deslis
D
Vai ārlietu ministrs savu neapmierinātību noņems lokāli ierastajā veidā, vai tomēr dosies uz ES institūcijām to nepārprotami paust?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē