Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Vējonis: Deportācijas visnežēlīgākajā veidā atgādina mums, kāda ir brīvības cena

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzruna Komunistiskās genocīda upuru piemiņas dienas pasākumā pie Brīvības pieminekļa.

1941. gada 14. jūnija deportācijas Latvijā un mūsu kaimiņvalstīs – Lietuvā un Igaunijā bija daļa no Otrā pasaules kara.

Nešķirojot tautību vai dzimumu, ar saknēm no mūsu tautas tika izrauti un izsūtīti tie, kuri savās domās un darbos iestājās par savu valsti: gudrākie, uzņēmīgākie un drosmīgākie.

Pirmajā okupācijas gadā par jaunās varas upuriem kļuva ap 30 tūkstošiem Latvijas pilsoņu. No tiem pusi, tādā pašā dienā kā šī, aizveda uz NKVD koncentrācijas nometnēm vai mūža nometinājuma vietām attālos Padomju Savienības apvidos. Nolemtus ciešanām un nāvei. Viņu dēļ mēs šodien pulcējamies, atceramies un vienmēr atcerēsimies šo datumu.

Atcerēsimies arī to, ka tas ir mūsu vēstures stāsts, kas sākās ar demokrātijas krīzi 1934. gadā un turpinājās ar bailēm 1940. gadā. Stāsts, kur katrs solis bija piekāpšanās, līdz likuma vara un tautas griba kļuva vienlīdz nevērtīgas. Militārai padomju okupācijai sekoja sagrābtās neatkarīgās valsts aneksija, un viltus vēlēšanas bija aizsegs brutālām represijām.

Šīs deportācijas visnežēlīgākajā veidā atgādina mums, kāda ir brīvības cena.

Brīvības cīņas par mūsu valsti prasīja daudzus upurus. Neatkarības zaudēšana maksāja vēl vairāk.

Tādēļ arī šodien, 14. jūnijā, es aicinu – novērtēsim un sargāsim mūsu valsts brīvību. Iestāsimies par savas valsts stiprināšanu. Un vienmēr pieminēsim tos, kuriem tāda iespēja tika atņemta.

Top komentāri

janka
j
Tur nebija nekādas varonības, tie bija uzspiesti apstākļi, kuriem cilvēki bija spiesti pakļauties un dzīvot. Viņus aizveda (apmēram 15 000), bet viņi aizbrauca ar mīlestību sirdī pret Latviju, jo zināja, ka to uzspiež sveša naidīga roka. Bet kas notiek tagad, tas ir slēptais genocīds, ka cilvēki, lai izdzīvotu, ir spiesti doties trimdā. Un lielāko tiesu viņi aizbrauc ar naidu, vilšanos pret valdību, pret tiesu sistēmu, pret cilvēka beztiesiskumu ar naidu pret savu valsti. Vai tas nav daudz dramatiskāk???. Ei, OIKISTI , jūs tur pie siles esošie, paceļat savus purnus un paskatieties, ka dzīvo liela daļa Latvijas tautas??? Svešās zemēs stādu rozes ……...
Nost komunistus
N
Bet kāpēc tad komunisti netiek saukti pie atbildības?Jebkurš kpss biedrs ir terorists.Pilna valdība ar šiem.Bezjēdzība.
ZZS Truksnis represē represētos
Z
Vējoņa partijas biedrs Jūrmalas mērs Gatis Truksnis (ZZS) un viņa pakalpiņi represē represētos. Un Vējonim par to nospļauties!
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai veido uzkrājumus nebaltai dienai?

Kopā nobalsojuši: 908

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Tusks: Brexit lietā iespējamas visas alternatīvas

Eiropadomes prezidents Donalds Tusks piektdien pavēstīja, ka līdz jaunajam 12.aprīļa termiņam iespējama ir visu Brexit alternatīvu īstenošanās, ieskaitot variantu, ka Lielbritānija atsauc savu pieteik...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē