Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

ANO: Pandēmijas dēļ var divkāršoties badā dzīvojošo cilvēku skaits

Jaunā koronavīrusa pandēmijas dēļ pasaulē to cilvēku skaits, kas cieš akūtu badu, var teju divkāršoties, otrdien paziņojusi ANO Pasaules Pārtikas programma.

"Covid-19 ekonomiskās ietekmes rezultātā to cilvēku skaits, kas cieš no akūta pārtikas trūkuma, pieaugs līdz 265 miljoniem 2020.gadā, kas ir pieaugums par 130 miljoniem no 135 miljoniem 2019.gadā," prognozē Pasaules Pārtikas programma, kas kopā ar citiem partneriem publiskojusi jaunu ziņojumu par pārtikas krīzēm pasaulē.

Ceturtajā ikgadējā Globālajā ziņojumā par pārtikas krīzēm secināts, ka jau pagājušajā gadā, vēl pirms pandēmijas, situācija ar pārtikas nodrošinājumu pasaulē pasliktinājās.

Pērn 135 miljoni cilvēku 55 valstīs cieta no akūta pārtikas trūkuma vai dzīvoja apstākļos, kuros apdraudēta viņu veselība, drošība un labklājība.

Salīdzinot situāciju 50 valstīs pērn un šogad, secināts, ka pārtikas krīzē dzīvojošo cilvēku skaits pieaudzis par 10%, un tas galvenokārt noticis konfliktu, ekonomisku šoku un klimata katastrofu dēļ.

Vēl vairākiem miljoniem cilvēku draud nokļūšana pārtikas krīzē, ja tos skartu kāds šoks, un Covid-19 var viegli kļūt par šādu šoku, saslimušajiem pārpludinot slimnīcas un valdībām nosakot ierobežojumus, kas kaite ekonomikai un noved pie bezdarba palielināšanās.

"Covid-19 ir potenciāli katastrofisks miljoniem, kuri jau tagad karājas mata galā," brīdina Pasaules Pārtikas programmas vecākais ekonomists Arifs Husains.

Viņš sacīja, ka nepieciešama kolektīva rīcība, lai mīkstinātu šīs globālās katastrofas sekas.

Top komentāri

VVZ
V
Kādreiz Āfrikā cilvēki dzīvoja saskaņā ar dabu- cik daba varēja uzturēt, tik arī bija cilvēku. Tad līdzsvars tika izjaukts, un pārtikas ieguve saistījās ar dzelzs putna atlidošanu, un varēja nekontrolēti vairoties un ar Kalašņikova automātiem atņemt blakus esošajai ciltij resursus, savukārt ANO var bļaustīties par badu un mums likt justies vainīgiem, ka citur nekontrolēti vairojas. ANO ir kļuvusi par parazītorganizāciju, kas presingo civilizāciju. Tā ir jālikvidē, jo savus sākotnēji deklarētos mērķus nav sasniegusi.
ta nu gan
t
Kas tāds noticis ar pārtiku? Vai covid-19 apdraud arī augus?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Ragi dūņās?(5)

Jūnija beigās sabiedrība uzzināja savdabīgu jaunumu – valsts a/s Latvijas pasts (LP), izrādās, saņēmusi beztermiņa licenci alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecībai. Pilnīgi dabiski, ka sabiedrībā radā...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē