Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Gutērrešs: ANO garantē starptautiskās tiesības Tuvajos Austrumos

ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs otrdien uzsvēra ANO kā starptautisko tiesību garanta lomu Izraēlas un palestīniešu konfliktā, ar šo paziņojumu nākot klajā dažas dienas pirms ASV prezidenta Donalda Trampa strīdīgā Tuvo Austrumu miera plāna prezentācijas ANO Drošības padomē.

"Mūsu nostāja ir ļoti skaidra. Mēs attiecībā uz palestīniešu jautājumu esam ANO rezolūciju un starptautisko tiesību sargi," preses konferencē ANO galvenajā mītnē sacīja Gutērrešs.

"Mēs esam pilnībā uzticīgi divu valstu atrisinājumam," viņš piebilda, atkārtoti uzstājot, ka plānam ir jābalstās 1967.gada robežās.

ASV jaunais plāns, kurā nav ņemtas vērā pat palestīniešu minimālās prasības, ir izteikti labvēlīgs Izraēlai, paredzot, ka Izraēla varēs anektēt 30% okupēto Rietumkrasta teritoriju, palestīniešiem atvēlētā Rietumkrasta daļa būs sašķelta anklāvu arhipelāgā, bet galvaspilsētas loma atvēlēta Abudisai - ciematam uz austrumiem no Izraēlas anektētās Austrumjeruzalemes.

Palestīnieši, kas plānu nosodījuši, otrdien ar Tunisijas un Indonēzijas starpniecību Drošības padomē iesnieguši rezolūcijas projektu.

Dokumentā izteikta "liela nožēla" par to, ka Trampa plāns "pārkāpj starptautiskās tiesības" un ANO rezolūcijas.

Plāns arī apdraud "palestīniešu tautas neatņemamās tiesības un nacionālos centienus, arī tiesības uz pašnoteikšanos un neatkarību", teikts rezolūcijas projektā.

Sagaidāms, ka balsojums par rezolūciju Drošības padome notiks 11.februārī, kad gaidāma arī palestīniešu pašpārvaldes prezidenta Mahmuda Abasa vizīte.

Paredzams, ka ASV pret rezolūciju iebildīs un izmantos veto tiesības, ja rezolūcija padomē būs saņēmusi pieņemšanai nepieciešamo balsu skaitu.

Kā norāda diplomāti, palestīnieši tad varētu vērsties ANO Ģenerālajā asamblejā, līdzīgi kā tas jau notika 2017.gada beigās, kad vairums ANO dalībvalstu noraidīja Trampa lēmumu atzīt Jeruzalemi par Izraēlas galvaspilsētu.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

FID pārmet bankām AML neizpratni un to patieso jēgu(2)

Finanšu izlūkošanas dienests (FID) savā darbā ir konstatējis neizpratni par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas prasībām un to patieso jēgu...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē