Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +5 °C
Apmācies
Otrdiena, 21. janvāris
Agne, Agnese, Agnija

Vēstnieks: Lielbritānijas iedzīvotāji nemeklē līdzības starp Skotiju un Kataloniju

Lielbritānijas iedzīvotāji necenšas meklēt līdzības starp situāciju Skotijā un Katalonijā, sarunā ar aģentūru LETA norādīja Lielbritānijas vēstnieks Latvijā Kīts Šenons.

Pēc viņa domām, Lielbritānijas iedzīvotāji saprot, ka abas situācijas ir dažādas un katrai valstij ir savi konstitucionālie noteikumi, un tāpat ir ar Lielbritānijas un Spānijas konstitūcijām. Viņš arī uzsvēra, ka referendumi Katalonijā un Skotijā notikuši atšķirīgi.

"Referendumi patiešām notika atšķirīgi un britu valdības nostāja ir tāda, ka procesiem jānotiek, respektējot konstitucionālo kārtību. Referendums, kas pirms pāris gadiem notika Skotijā, notika Lielbritānijas konstitūcijas ietvarā. Negribu iedziļināties detaļās par Kataloniju, jo neko daudz par situāciju nezinu, bet ir skaidrs, ka referendums nenotika atbilstoši Spānijas konstitūcijai," teica Šenons.

Jau ziņots, ka Katalonijas valdības vadītājs Karless Pudždemons ceturtdien paziņoja, ka Katalonija pasludinās neatkarību no Spānijas, ja Madride pildīs savus draudus apturēt tās autonomiju, vienlaikus norādot, ka šobrīd neatkarība nav pasludināta.

"Ja valsts valdība uzstās uz dialoga atteikšanu un turpinās represijas, Katalonijas parlaments, ja uzskatīs to par nepieciešamu, var iet tālāk un balsot par oficiālu neatkarības pasludināšanu," teikts Pudždemona vēstulē Spānijas premjeram Marjano Rahojam.

Tikmēr Spānijas valdība paziņoja, ka uzsāks Katalonijas valdības pilnvaru atcelšanas procedūru. "Valdība virzīs konstitūcijas 155.pantā noteiktās procedūras, lai atjaunotu Katalonijas pašpārvaldes likumību," teikts valdības paziņojumā.

Top komentāri

AUGSTĀKAS NĀCIJAS
A
ir lībieši un latgaļi, un viņiem pienākas līdzvērtīgas tiesības kā latviešiem, un savas valsts, kā savulaik Kurzemes karalistei, citādi tas ir nacisms. Arī krieviem vajag savu pavalsti Krieveliju Latvijā, kur tie varētu brīvi runāt savā valodā, un baudīt visas tās pašas tiesības kā latviešu fašistiem, kas viņus ekspluatē, izmanto un visādi pazemo.
FKK
F
Jo cienījamais vēstnieks vēlas uzsvērt faktu, ka skoti ir augstākā nācija par nabaga katalāņiem, kuriem nepienākas līdzvērtīgas tiesības kā tautai un kurus drīkst publiski iekaustīt. Lielbritānijas elite jau pagājušā gs. 30. gados flirtēja ar nacisma idejām par augstākām un zemākām nācijām, tagad vēstnieks netieši apliecina, ka šīs domāšana atgriežas.
Zobs Kaulā
Z
Ne jau Anglija pie mums sūta augstāka ranga sūtņus. Šis pats vecis tikai pierāda, ka nezin ko te Latvijā dara. Mūsu interesēs ir sakopot visas pavalstis, kuras vēlās atstāt ES (ieskaitot latiešus Latvijā) un atgūt suverenitāti.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Kurām partijām ērta Burova atmazgāšana?(15)

Vispārējā sajūsmā par "opozīcijas uzvaru" pār Saskaņu Rīgā un daudzgadējās galvaspilsētas koalīcijas izjukšanu nejauši vai ērtības labad palaists gar acīm, ka Rīgas mēra Oļega Burova (G...

Šķērslis jauniešu karjerai?(11)

Tēmas, kas saistās ar latviešu valodu un citu valodu lietošanu paralēli latviešu valodai, mūsu sabiedrībā tiek uztvertas ļoti emocionāli, un pat viena frāze spēj izraisīt vētrainas diskusijas.

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē