Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Skotija

Aptauja: Atbalsts Skotijas neatkarībai pieaudzis līdz 52%

Atbalsts Skotijas neatkarībai pieaudzis līdz 52%, un tas ir augstākais atbalsta līmenis pēdējo trīsarpus gadu laikā, konstatēts aptaujā, kas veikta tieši pirms Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES).

Britu premjers neiekaro skotu simpātijas

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons šonedēļ ieradās Skotijā šarmēšanas vizītē, taču brauciens pie "kalniešiem" neizvērtās īpaši veiksmīgs. Tā laikā spilgti izgaismojās viņa un vietējās nacionālistu valdības dziļās domstarpības jautājumā par draudošo bezvienošanās Brexit un iespējamo referendumu par Skotijas neatkarību. Siltas jūtas pret Džonsonu nav arī viņa vadītās Konservatīvās partijas līderei Skotijā. Pēc viņa kļūšanas par britu premjeru no skotu politiķiem izskan brīdinājums, ka Džonsons var būt pēdējais Apvienotās Karalistes vadītājs.

Skotijas valdība vēlas neatkarības referendumu

Nebeidzamās Brexit sāgas nogurdinātajai Apvienotās Karalistes valdībai tuvākajos gados draud vēl viena liela konfrontācija karalistes iekšienē. Skotijas pirmā ministre Nikola Stērdžena pagājušajā nedēļa paziņoja, ka viņas vadītā valdība nolēmusi spert pirmos soļus referenduma par Skotijas neatkarību organizēšanai laikā līdz 2021. gada maijam. Viņa cer jau līdz gada beigām pieņemt nepieciešamos grozījumus likumos, lai referendums varētu notikt, vēsta Deutsche Welle. Lielbritānijas premjerministres vietnieks Deivids Lidingtons jau paziņojis, ka Skotijas parlamentam netiks dota pilnvara neatkarības referenduma organizēšanai, bet bez Lielbritānijas parlamenta akcepta šāds referendums nebūšot leģitīms, ziņo BBC.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide