Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Referendums par Skotijas neatkarību

Aptauja: Atbalsts Skotijas neatkarībai pieaudzis līdz 52%

Atbalsts Skotijas neatkarībai pieaudzis līdz 52%, un tas ir augstākais atbalsta līmenis pēdējo trīsarpus gadu laikā, konstatēts aptaujā, kas veikta tieši pirms Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES).

Aptauja: Mazinās atbalsts Skotijas neatkarībai

Tuvojoties Lielbritānijas parlamenta pirmstermiņa vēlēšanām, atbalsts Skotijas neatkarībai sācis mazināties, liecina otrdien publicētie aptaujas rezultāti.

Skotijas parlaments nobalso par jauna neatkarības referenduma rīkošanu

Skotijas parlaments otrdien nobalsojis par jauna neatkarības referenduma sarīkošanu tuvāko divu gadu laikā. Ar 69 balsīm "par" un 59 balsīm "pret" pieņemts pirmās ministres Nikolas Stērdženas plāns par vēl viena neatkarības referenduma sarīkošanu, kā arī Stērdžena pilnvarota uzsākt sarunas ar Lielbritānijas premjerministres Terēzas Mejas valdību.

Aptauja: Skotijas vēlētāju vairākums ir pret neatkarību no Lielbritānijas

Skotijas vēlētāju vairākums ir pret neatkarību no Lielbritānijas, liecina jaunas aptaujas dati pēc Skotijas premjerministres Nikolas Stērdženas paziņojuma, ka viņa pieprasīs rīkot jaunu neatkarības referendumu Skotijā. Saskaņā ar laikraksta Times publicētiem aptaujas datiem 57% Skotijas vēlētāju noraida neatkarību.

Neatkarīgai Skotijai būs no jauna jāpiesakās dalībai ES

Skotijai, ja tā pēc Brexit atdalīsies no Lielbritānijas, būs atkārtoti jāpiesakās dalībai Eiropas Savienībā (ES), pirmdien pavēstīja Eiropas Komisija (EK). Joprojām ir spēkā tas, ko pirms 2014.gada Skotijas neatkarības referenduma sacīja toreizējais EK prezidents Žozē Manuels Barrozu, norādīja EK.

Skotijas opozīcija: jauns neatkarības referendums nav jārīko

Skotijas opozīcijas līdere sestdien uzstāja, ka nav jārīko vēl viens referendums par Skotijas neatkarību, un aicināja Skotijā valdošos nacionālistus koncentrēties uz ieguvumiem no Brexit, nevis izmantot to vēl vienai mudināšanai uz atdalīšanos no Lielbritānijas.

Aptauja: Pieaug atbalsts Skotijas neatkarībai

Lielbritānijai gatavojoties izstāties no Eiropas Savienības (ES), Skotijā pieaudzis neatkarības atbalstītāju skaits, liecina trešdien publiskotie aptaujas rezultāti.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide