Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +4 °C
Daļēji apmācies
Pirmdiena, 24. februāris
Diāna, Dina, Dins

Citi

Iepazīstina ar Tokijas Paralimpisko spēļu medaļu dizainu(1)

Sestdien, 24. augustā, Japānā, atzīmējot tieši vienu gadu pirms 2020. gada Tokijas Paralimpisko spēļu atklāšanas, visai pasaulei tika prezentētas gaidāmo spēļu medaļu un lāpas stafetes tērpu dizaini. Šogad medaļu dizains vēl vairāk pielāgots tieši sportistiem ar redzes traucējumiem, iestrādājot medaļās vairākus iepriekš nebijušus, ar tausti sajūtamus dizaina elementus, portālu Diena.lv informēja Latvijas Paralimpiskā komiteja.

Paralimpiskā centra vīzija © DIENA(10)

Par plāniem Latvijā izveidot Paralimpisko sporta centru skaļāk sāka runāt jau 2016. gadā, tomēr nekādi būvdarbi joprojām nav sākušies. Iecere atkal ir nedaudz izkustējusies, un ir izsludināts metu konkurss centra būvniecībai. Tomēr tas, vai plāni izdosies, būs atkarīgs no finansējuma pieejamības. Šis jautājums pašreiz ir nedaudz iestrēdzis.

Latvijas jaunajai šahistei Kuzņecovai 15. vieta pasaules čempionātā

Nedēļas nogalē Minskā aizvadīts jau trešais pasaules čempionāts kadetiem (U-8, U-10, U-12) rapidā (ātrajā šahā) un blicā (ātrspēlē), kurā startēja 1373 dalībnieki no 35 valstīm. Latviju tajā pārstāvēja 12 spēlētāji. Labāko rezultātu no Latvijas šahistiem sasniedza Marija Kuzņecova, kura startēja U-10 meiteņu grupā. Rapidā 91 dalībnieču konkurencē viņa ar 6 punktiem no 9 iespējamajiem ierindojās 17. vietā, savukārt blicā 84 spēlētāju konkurencē ar tikpat punktiem finišēja 15. vietā, portālu Diena.lv informēja Latvijas Šaha federācija.

Darbs ar pistoli rokā četras stundas dienā © DIENA(4)

Tukuma ledus halles kafejnīcā pie sienas ir iegravēti visu novada olimpiešu vārdi – vieglatlēti Anita un Modris Liepiņi, Ieva Zunda, riteņbraucējs Kaspars Ozers un vēl citi. "Es arī tur gribu būt!" pēc mūsu sarunas uz olimpiešu stendu norāda šāvējs Lauris Strautmanis.

Pieccīņā vēl būs iespējas © DIENA

Kritieni, klupieni un neizmantotas iespējas Eiropas čempionātā nav mazinājušas Latvijas modernās pieccīņas sportistu apņēmību kvalificēties nākamās vasaras olimpiskajām spēlēm un cīnīties par augstvērtīgu rezultātu tajās. "Ja turpināsim startēt šādā līmenī, viss būs kārtībā. Vēl būs daudz iespēju tikt uz Tokiju," sarunā ar laikrakstu Diena solīja Latvijas izlases galvenais treneris Mihails Jefremenko. Nākamā no tām būs jau pavisam drīz septembrī Budapeštā gaidāmajā pasaules čempionātā.

Lakrosisti grib atgriezties olimpiskajās spēlēs

Pasaules lakrosa jumta organizācija Pasaules lakross grib palielināt dalībvalstu skaitu par 60 procentiem piecu gadu laikā un 2028. gadā atgriezties olimpiskajās spēlēs, vēstīja ASV raidsabiedrība ATR.

RTU Open 2019 šaha turnīrā uzvar Latvijas lielmeistars Kovaļenko

Ziemeļvalstu lielākā šaha festivāla RTU Open 2019 galveno balvu ar izcīnītajiem 7,5 punktiem deviņās partijās ieguvis Latvijas šahists Igors Kovaļenko, kļūstot tikai par otro pašmāju pārstāvi, kurš spējis uzvarēt šajās sacensībās, vēstīja turnīra organizatori.

Rīga ir rezerves variants WBSS finālam starp Briedi un Dortikosu

Pasaules boksa supersērijas (WBSS) organizatoru pārrunas ar krūzeru svara finālcīņas starp Mairi Briedi un Junjeru Dortikosu organizētājiem turpinās, taču rezerves variants ir Rīga, pirmdien sarunā ar aģentūru LETA pavēstīja Latvijas sportista menedžeris Raimonds Zeps.

Meklē saiknes ārpus Latvijas © DIENA

Apzinoties pašu ierobežotos resursus un īso kvalitatīviem treniņiem pieejamo laiku, Latvijas Triatlona federācija aktīvi meklē sadarbības iespējas ārzemēs. Saikni ar citu valstu sporta veidu vadību līdz veidot svešumā dzīvojošie tautieši, un jau šobrīd veidojas potenciāli laba sadarbība ar Turciju, Austriju, Franciju un Teksasas pavalsti ASV.

Neliels, bet draudzīgs sports © DIENA

Triatlons Latvijā nav starp lielākajiem sporta veidiem, bet tas apgūst arvien jaunas pilsētas. Vietām gan vēl jāpacīnās par vietējās sporta skolas atbalstu, tomēr iedzīvotājiem netrūkst intereses izmēģināt sarežģīto sporta veidu.

No Daugavas līdz Sēnai © DIENA

Radīt labākus treniņu apstākļus vadošajiem jaunajiem sportistiem, paplašināt triatlona treneru loku un pacelt sporta veidu nākamajā līmenī – ambiciozus mērķus izvirzījusi jaunā Latvijas Triatlona federācijas (LTF) vadība ar februārī ievēlēto prezidentu Aigaru Strausu priekšgalā. "Plāns ir Latvijas triatlonistu starts 2024. gada olimpiskajās spēlēs Parīzē," uzsver Strauss, kurš nenoliedz, ka uzdevums ir sarežģīts, tomēr paveicams.

Trasē kopā ar olimpisko čempionu © DIENA

Septītā Rīgas triatlona ietvaros gaidāmajam Eiropas kausa posmam junioriem pieteikusies ļoti plaša Lielbritānijas sportistu delegācija ar gandrīz visiem spēcīgākajiem valsts jaunajiem atlētiem, tomēr par galveno favorītu tiek uzskatīts Dilans Makalahs no Jaunzēlandes. Viņš pērn Buenosairesā uzvarēja Jaunatnes olimpiskajās spēlēs. Latvijas izlases līderi Artjoms Gajevskis un Daniela Leitāne sola cīnīties par pirmo piecnieku.

RTU Open 2019 šaha turnīrā vadībā izvirzās Latvijas pārstāvji

Ziemeļvalstīs lielākajā šaha festivālā RTU Open 2019, kas no 3. līdz 11.augustam norisinās starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, A turnīrā vadošajās pozīcijās izvirzījušies Latvijas, Lietuvas, Indijas un Rumānijas šahisti, pēc papildrādītājiem pirmo vietu ieņemot Latvijas lielmeistaram Igoram Kovaļenko, ziņo rīkotāji.