Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +16 °C
Daļēji saulains
Piektdiena, 16. aprīlis
Mintauts, Alfs, Bernadeta

Citi

Noslēdzies Latvijas čempionāts Siguldas divcīņā (šahs+krokets) © DIENA(1)

Ja šajās brīvdienās braucāt uz Siguldu, tad, iebraucot pilsētā, ceļa kreisajā malā varējāt manīt baltos un melnos tērpos tērptus cilvēkus, kuri spēlēja kroketu (uz perfekta zāliena ar iespaidīgu āmuru tika sists pa bumbu) un šahu. Tas bija Latvijas čempionāts Siguldas divcīņā, kurš notika no 11. - 12. jūlijam. Gan šahs, gan krokets vēsturiski ir aristokrātiskas spēles, tamdēļ dalībniekiem jāievēro ģērbšanās stils, kas Siguldas divcīņas gadījumā ir 50% melns, 50% balts apģērbs.

Engures novads uzņems Eiropas čempionātu rogainingā

22. augusta pusdienlaikā Atpūtas kompleksā Milzkalns pie Tukuma tiks dots starts 16. Eiropas čempionātam rogainingā, un šīm sacensībām jau šobrīd pieteikušās 350 komandas no 19 valstīm - vairāk nekā 700 dalībnieku 210 kvadrātkilometru lielā apvidū 24 stundas cīnīsies par Eiropas čempionu tituliem, vēsta rīkotāji.

Noskaidroti Gulf of Riga Regatta 2020 uzvarētāji un Latvijas jūras burāšanas čempioni

Nedēļas noslēgumā Kuivižos tika noskaidroti Rīgas līča regates jeb Gulf of Riga Regatta (GoRR) laureāti 47 jahtu konkurencē. Visa sacensību flote tika sadalīta četrās ORC un LYS grupās, no kurām divās grupās uzvaras laurus plūca komandas no Latvijas – ROCCABELLA (kapteinis Valters Romans) un BLONDY (kapteinis Andris Zubrickis), bet pārējās divās komanda no Lietuvas - COOL WATER (kapteinis Raimondas Šiugždinis) un Igaunijas komanda SUGAR (kapteine Marjaliisa Umb).

FOTO, VIDEO: Rīgas līča regates otrajā dienā jahtai lūzis masts

Otrdien aizvadīta Rīgas līča regates jeb Gulf of Riga Regatta (GoRR) otrā sacensību diena. Baltijas jūra sagaidīja burātājus ar stipriem laikapstākļiem – vēja vidējais ātrums bija ap 10-15 metriem sekundē un viļņu augstums brīžiem sasniedza pat divus metrus. Pie šādiem laikapstākļiem burātājiem bija jādemonstrē savas prasmes un sīvā konkurencē uzvaru izcīnīja tie, kam izdevās savaldīt vēju vislabāk, savukārt vienai flotes jahtai nolūza masts, vēsta organizatori.