Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Citi

Meklē saiknes ārpus Latvijas © DIENA

Apzinoties pašu ierobežotos resursus un īso kvalitatīviem treniņiem pieejamo laiku, Latvijas Triatlona federācija aktīvi meklē sadarbības iespējas ārzemēs. Saikni ar citu valstu sporta veidu vadību līdz veidot svešumā dzīvojošie tautieši, un jau šobrīd veidojas potenciāli laba sadarbība ar Turciju, Austriju, Franciju un Teksasas pavalsti ASV.

Neliels, bet draudzīgs sports © DIENA

Triatlons Latvijā nav starp lielākajiem sporta veidiem, bet tas apgūst arvien jaunas pilsētas. Vietām gan vēl jāpacīnās par vietējās sporta skolas atbalstu, tomēr iedzīvotājiem netrūkst intereses izmēģināt sarežģīto sporta veidu.

No Daugavas līdz Sēnai © DIENA

Radīt labākus treniņu apstākļus vadošajiem jaunajiem sportistiem, paplašināt triatlona treneru loku un pacelt sporta veidu nākamajā līmenī – ambiciozus mērķus izvirzījusi jaunā Latvijas Triatlona federācijas (LTF) vadība ar februārī ievēlēto prezidentu Aigaru Strausu priekšgalā. "Plāns ir Latvijas triatlonistu starts 2024. gada olimpiskajās spēlēs Parīzē," uzsver Strauss, kurš nenoliedz, ka uzdevums ir sarežģīts, tomēr paveicams.

Trasē kopā ar olimpisko čempionu © DIENA

Septītā Rīgas triatlona ietvaros gaidāmajam Eiropas kausa posmam junioriem pieteikusies ļoti plaša Lielbritānijas sportistu delegācija ar gandrīz visiem spēcīgākajiem valsts jaunajiem atlētiem, tomēr par galveno favorītu tiek uzskatīts Dilans Makalahs no Jaunzēlandes. Viņš pērn Buenosairesā uzvarēja Jaunatnes olimpiskajās spēlēs. Latvijas izlases līderi Artjoms Gajevskis un Daniela Leitāne sola cīnīties par pirmo piecnieku.

RTU Open 2019 šaha turnīrā vadībā izvirzās Latvijas pārstāvji

Ziemeļvalstīs lielākajā šaha festivālā RTU Open 2019, kas no 3. līdz 11.augustam norisinās starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, A turnīrā vadošajās pozīcijās izvirzījušies Latvijas, Lietuvas, Indijas un Rumānijas šahisti, pēc papildrādītājiem pirmo vietu ieņemot Latvijas lielmeistaram Igoram Kovaļenko, ziņo rīkotāji.

Pasaules čempionāta medaļas rollerslēpošanā dalīs Madonā

Nebijis notikums piesātinātajā sporta kalendārā. Pirmo reizi pasaules čempionāts (PČ) rollerslēpošanā norisināsies Latvijā – no 8. līdz 11. augustam Madonā sadalīs PČ medaļu komplektus. Vienu reizi divos gados notiek PČ rollerslēpošanā, un tas ir prestižākais šī sporta veida notikums. "Domāju, ka junioru konkurencē no mūsējiem pat ir sagaidāmas medaļas," cerīgu ainu Dienai ieskicēja viens no labākajiem Latvijas rollerslēpotājiem Raimo Vīgants, kurš pats gan pirmo reizi startēs pieaugušo konkurencē

Pārvarēt bailes olimpiskajā sporta veidā © DIENA

Tās ir kā narkotikas, un no tā nevar aiziet. Ja, protams, sports patīk – uzskata Rolands Ruģēns, kuram sporta kāpšana ir ģimenes tradīciju turpināšana. Ar to nodarbojās viņa tēvs un kopš septiņu gadu vecuma arī pats Rolands. "Ja gribi, atnāc, viens vai ar draugiem – ja vien ir vēlēšanās kāpt. Tu nenāc kādam kaut ko pierādīt vai trenēt fizisko kondīciju, bet vienkārši gribi kāpt. Tas ir tāpat, kā, atnākot mājās no darba, patīk iedzert aliņu un skatīties televizoru. Cilvēki kāpj tāpēc, ka viņiem tas patīk, nevis tāpēc, ka kāds to piespiež darīt." 2020. gada olimpiskajās spēlēs Tokijā pirmo reizi būs sporta kāpšana. Ruģēns intervijas laikā pastāstīja arī par Latvijas sportistu iespējām nokļūt uz Tokijas sienas.

FOTO: Pirmais Latvijas čempionāts biatlonā ar suni(2)

Jūlija beigās Iecavas novadā ar Iecavas domes un Latvijas kamanu suņu sporta federācijas atbalstu norisinājās Zemgales kinoloģiskā kluba rīkotās sacensības kanikrosā ar šķēršļiem jeb biatlonā ar suni, kurām pirmo reizi bija Latvijas čempionāta statuss. Kopumā dažādās vecuma un meistarības grupās startēja 98 dalībnieki no visām trim Baltijas valstīm, viņu vidū arī Latvijas armijas, Valsts policijas, robežsardzes un pašvaldības policijas darbinieki un kinologi, informē organizatoru pārstāvis Ivars Bācis.

Tokijas aprises vēl veidojas © DIENA

Nepilnu gadu pirms XXXII Olimpiādes spēlēm Tokijā Latvijas delegācijas sastāvs pamazām iegūst skaidrākas aprises. Lielākajā daļā sporta veidu kvalifikācija vēl tikai tuvojas viduspunktam, bet pirmdien Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) saņēma oficiālu ielūgumu dalībai nākamā gada vasaras olimpiskajās spēlēs, kurās paredz tikai mazliet lielāku mūsu sportistu skaitu, nekā deleģējām uz Riodežaneiro 2016. gadā.