Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Citi

Pastumt malā galvenos favorītus: Latvija sāk EČ handbolā © DIENA

Novērtēt savus spēkus Eiropas augstākajā līmenī, apliecināt sevi Latvijas sporta sabiedrībā un, ko tur liegties, arī piepildīt ilgi loloto sapni par debiju finālturnīrā – šādi ir Latvijas vīriešu handbola valstsvienības galvenie uzdevumi kontinenta meistarsacīkstēs Tronheimā. Armanda Uščina vadīto komandu ceturtdien eksaminēs aktuālie Eiropas čempioni spāņi. Spēles tiešraide pulksten 21.30 TV6.

Latvijas handbolistu izkļūšanu no EČ apakšgrupas vērtē kā maz ticamu

Ceturtdien, 9. janvārī, sāksies Eiropas čempionāts handbolā, kurā pirmoreiz piedalīsies Latvijas valstsvienība. Latvijas handbolistiem gaidāmas grūtas spēles pret Vāciju, Spāniju un Nīderlandi, un sporta totalizatora Betsafe prognozes liecina, ka no apakšgrupas izkļūt būs grūti, taču nepalikt bez uzvarām gan ir reāls mērķis.

Latvijas handbolisti tomēr aizvadījuši vēl vienu spēli pret Norvēģijas B izlasi

Latvijas handbola izlase pirmdien aizvadīja vēl vienu pārbaudes spēli pret Norvēģijas B valstsvienību, oficiāli rezultātu neskaitot un spēlējot netradicionālā laika formātā, laukumā dodoties arī Ģirtam Lilienfeldam un Dainim Krištopānam, Latvijas Handbola federācijas (LHF) Facebook lapā internetā intervijā pirmdien pastāstīja viens no komandas treneriem Sandris Veršakovs.

Handbola lokomotīve finālturnīra gaidās © DIENA(1)

Vairāku handbola paaudžu loloto sapni piedalīties Eiropas čempionāta finālturnīrā jau pēc pāris dienām piepildīs Latvijas valstsvienība. Komandas kapteinis Ingars Dude sarunā ar laikrakstu Diena gan neceļ debesu pilis un apzinās spēku samēru cīņā par iekļūšanu otrajā posmā, tomēr sola, ka viņš un pārējie spēlētāji laukumā atdos sevi visu, lai izmantotu katru šī turnīra sniegto iespēju.

Tokijā augstu tēmēsim sporta spēlēs un turēsim īkšķus par stiprajām dāmām © DIENA

Četrgades nozīmīgākajā sporta forumā – XXXII olimpiādes spēlēs Tokijā – jaunus varoņus gaidīs Latvijas sporta sabiedrība, kas ir izsalkusi pēc olimpiskajiem panākumiem. Noskaņojums pusgadu pirms došanās uz Āziju vērtējams kā piesardzīgi optimistisks. Lai gan par izteiktiem favorītiem uz godalgām grūti izcelt kādu no latviešiem, vairākos sporta veidos pat neliela veiksmes un mērķtiecības deva var pacelt mūsu atlētus uz olimpiskā goda pjedestāla.

Pavlovičs: Konkurence uz vietu valstvienības sastāvā ir ļoti liela

Lai iekļūtu Latvijas handbola izlasē, kas janvārī Norvēģijā piedalīsies savā pirmajā Eiropas čempionātā, ir jābūt labākam par vēl vairākiem citiem handbolistiem, jo konkurence uz katru pozīciju valstsvienībā ir ļoti liela, sarunā ar Latvijas Handbola federāciju (LHF) teica viens no pieredzes bagātākajiem spēlētājiem Jānis Pavlovičs.

2019.gads Latvijas sportā: Daudzsološi pieteikumi, purva bridēji un skandāli © DIENA

Stabilas vērtības un arī jaunas cerības, tāpat arī rūgtas mieles garākā laika nogrieznī. Arī šī gada beigās atskatāmies uz gada spilgtākajiem un interesantākajiem notikumiem Latvijas sportā. Pēc vilšanās Phjončhanas 2018. gada olimpiādē šogad atkal savu varenību ledus trasēs apliecināja skeletonists Martins Dukurs. Patīkami pārsteidza pludmales volejbolistes Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka ar izcīnoto Eiropas titulu. Aiz okeāna Latvijas vārdu loka profesionālo basketbolistu un hokejistu kontekstā. Arī tāpēc, ka emocijas augstu vilni situšas arī ārpus laukumā. Bija melnās sērijas kā gadījumā ar Latvijas futbola valstsvienības slīgšanu zaudējumu purvā, spēlējot Eiropas 2020. gada čempionāta atlases ciklā.