Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +22 °C
Skaidrs
Piektdiena, 24. maijs
Marlēna, Ilvija, Ziedone

Ziņas

Ietekme uz vidi un bizness

Globālā mērogā klimata pārmaiņas rada dažādas sekas, to vidū gaisa temperatūras svārstības, kas var izraisīt ekstremālus laikapstākļus un nokrišņu daudzuma izmaiņas. Rezultāts var būt gan sausums, gan plūdi, kādus esam pieredzējuši Eiropā un citviet pasaulē. Laikapstākļu izmaiņas iet roku rokā arī ar faunas un floras transformācijām.

Auto tirgus un reputācija © DIENA

Pieaugot nepieciešamībai pēc personīgās mobilitātes, cilvēki nereti nonāk krustcelēs – iegādāties jaunu vai mazlietotu automašīnu? Būtisku lomu spēlē ne tikai finansiālā situācija, bet arī patērētāju izpratne par mazlietoto auto tirgu un nozares reputācija. Iegādājoties jaunu auto, pircējam nav šaubu par spēkrata stāvokli, tikmēr mazlietoto auto segmentā teju ikreiz māc bažas, kāpēc iepriekšējais īpašnieks no auto atteicies, vai auto ir nokļuvis avārijā, cietis plūdos u. tml.

Stratēģijas atšķiras © DIENA

Pasīvie plāni jeb indeksu plāni ir viena no populārākajām izvēlēm pensijas pārvaldīšanai Latvijā, taču to ienesīgums mēdz būtiski atšķirties.

Norma, nevis privilēģija © DIENA

Starptautisko biznesa pakalpojumu nozare jau gadu desmitiem darba tirgū bijusi pazīstama ar savām rūpēm par darbinieku labbūtību, piedāvājot veselības apdrošināšanu. Nozares ieskatā šāds darbiniekam piešķirtais labums uzskatāms par pašsaprotamu normu, nevis privilēģiju.

Alūksnes putnu fermas grupa iesniedz IPO prospektu izskatīšanai un apstiprināšanai Latvijas Bankā

AS APF Holdings (turpmāk – APF), uzņēmumu grupa, kas ietver vienu no lielākajiem putnkopības un olu ražošanas uzņēmumiem Latvijā SIA Alūksnes putnu ferma un putnkopības un jaunputnu audzēšanas uzņēmumu SIA Preiļu putni, šodien ir iesniegusi izskatīšanai un apstiprināšanai Latvijas Bankā rudenī plānotā akciju sākotnējā publiskā piedāvājuma (turpmāk - IPO jeb Initial Public Offering) prospektu. Uzreiz pēc prospekta apstiprināšanas tiks paziņota piedāvāto akciju cena un parakstīšanās periods.