Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Ziņas

Izaugsmē var saskatīt izaicinājumu vai galamērķi © DIENA

Uzņēmumam, piedzīvojot izaugsmi, pašiem jāsaprot, vai tas ir izaicinājums vai galamērķis. Ir jāsaredz nākamais mērķis un jātic sev. Ja spēj būt nosvērts, izvērtēt diskutablu situāciju un redzi galamērķi šajā situācijā, uz to arī jāvirzās, uzskata SIA Sport Revolution vadītāji Pēters Sutta un Jānis Leitāns.

Cerības uz lietu internetu © DIENA

Pusvadītāju ražotājus ir piemeklējušas īslaicīgas problēmas, tomēr ilgākā laikposmā šīs svarīgās nozares nākotnes perspektīvas tomēr ir optimistiskas.

Jansons: Prioritāte ir klients © DIENA

AS Sadales tīkls (ST) prioritāte ir ērtu un drošu pakalpojumu sniegšana ikvienam klientam, sarunā ar Guntaru Gūti uzsver ST valdes priekšsēdētājs Sandis Jansons.

Riska obligācijas zaudē investorus © DIENA

Pēdējie pusotra gada pasaules finanšu tirgos iezīmējies ar konjunktūras maiņu. Iepriekš Eiropas, ASV un citu centrālo banku īstenotā zemo procentu likmju un obligāciju uzpirkšanas politika, kuras rezultātā saruka šo valstu parāda vērtspapīru ienesīgums, radīja ievērojamu naudas summu pieplūdi riskantākajos finanšu tirgus segmentos, kam raksturīgs augsts investīciju risks. Vienlaikus tieši šādi finanšu instrumenti ir tie, kas labvēlīgos tirgus apstākļos sola vērā ņemamu finanšu atdevi. Tomēr pēdējā laika monetārās politikas izmaiņas rosinājušas investorus izpārdot šos finanšu instrumentus, kuru vidū ir arī dažādas tā sauktās otrā ešelona obligācijas, un te jāņem vērā gan valstu, gan privātā sektora emitētas obligācijas.

Bankas arvien vairāk pievērš uzmanību korporatīvās pārvaldības aspektiem, finansējot uzņēmumu attīstību

Uzņēmuma korporatīvās pārvaldības prakse ietekmē finansēšanas nosacījumus, un bankas arvien vairāk pievērš uzmanību korporatīvās pārvaldības aspektiem, finansējot uzņēmuma attīstību, secināts Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta un Finanšu nozares asociācijas augsta līmeņa diskusijā Kā uzņēmumu pārvaldība ietekmē finansējuma piesaistīšanu?.

Luminor pētījums atklāj Latvijas ekonomiskos kontrastus jaunā gaismā

Bankas Luminor ekonomists Pēteris Strautiņš ir veicis pētījumu par Latvijas reģionu, pilsētu un novadu eksportu — par to spēju gūt ienākumus, pārdodot preces un pakalpojumus citviet Latvijā un pasaulē. Pētījums apstiprina, ka ne tikai ekonomikā kopumā, bet arī eksportā lielu nozīmīgu lomu ieņem Rīga un tās apkārtne, taču iegūtie dati ļauj gūt arī detalizētāku priekšstatu par eksportu un tā potenciālu citos Latvijas reģionos, pilsētās un novados.

Tranzītam 2018. gads bijis veiksmīgs © DIENA

"Jau ilgāku laiku mēs, transporta un loģistikas jomā strādājošie uzņēmumi, cenšamies strādāt kopā. Osta pati jau neko neved, tāpēc bez labi funkcionējošas loģistikas ķēdes mums būtu grūti pašiem attīstīties. Tieši tādēļ, ja gribam visi kopā stabili attīstīties arī nākotnē, mums ir jāturpina sadarbība," uzsver Rīgas brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš, piebilstot, ka tieši koordinēta un kopīga transporta un loģistikas nozares spēlētāju, kā arī Satiksmes ministrijas pārstāvju tikšanās ar potenciālajiem sadarbības partneriem ir faktors, kas nodrošinās kravu plūsmas pieaugumu.

Tele 2: Mobilā operatora izvēli ietekmē pieejamais mobilo datu apjoms

Vajadzība pēc lielāka datu apjoma augusi par aptuveni 52% un, ņemot vērā šo tendenci, jau otro gadu pēc kārtas Tele2 ir pirmā izvēle tiem klientiem, kuri, saglabājot savu numuru, vēlas mainīt operatoru, portālu Diena.lv par šādiem Tele 2 statistikas datiem informē uzņēmuma pārstāvis Oskars Fīrmanis.

Gadu desmitiem gara izlaušanās © DIENA(7)

Visai dažādie skatījumi par Latvijas saimniecisko stāvokli un vērtējumi, ko vajadzētu vai nevajadzētu darīt labklājības pieaugumam, lielākoties noved pie politiķu vainošanas par "nolaisto valsts ekonomiku". Tomēr vienlaikus ne mazāk svarīga ir atziņa – kaut arī labklājības ziņā stipri vien atpaliekam no Ziemeļvalstīm, esam tām nesalīdzināmi tuvāk nekā pirms pārdesmit gadiem.

Reģionu pilsētas cer uz darījumu tūrismu © DIENA

Lai Latvijas reģionu pilsētās attīstītos darījumu tūrisms, nepieciešamas konferencēm, kongresiem, semināriem, biznesa sarunām, dažādām profesionālas ievirzes diskusijām un citiem lietišķa rakstura pasākumiem piemērotas telpas.

Konferences atspoguļo uzņēmuma vērtības un jaudu © DIENA(2)

"Mūsdienu iespēju pasaulē konferences vairs nav tikai kopā sanākšana, lai apmainītos ar informāciju. Veiksmīga galarezultāta pamatkomponente ir pasākuma dalībnieka sajūtas un spilgti iespaidi, lai klients atcerētos šo notikumu," norāda pilna servisa pasākumu aģentūras EventAgency.lv valdes loceklis un konferenču organizators Ilmārs Šukjurovs.

Rīgas brīvostā atklāj rekonstruētās piestātnes

Pirmdien, 21. janvārī, svinīgā ceremonijā tika atklātas nule kā ekspluatācijā nodotās ZO-1 un ZO-2 piestātnes, kuru vērienīgais rekonstrukcijas projekts ilga teju divus gadus. Rekonstruētās piestātnes, ar kurām jau vairāk nekā 25 gadus operē viens no Rīgas brīvostas smagsvara kategorijas stividoriem SIA Rīgas Universālais Termināls (RUT), atrodas Vecmīlgrāvī, Birztalu ielā 15, kas ģeogrāfiski ir vēsturiskā Zīda ceļa – tilta starp Tālos austrumiem un Rietumu pasauli – tālākais ziemeļu punkts, portālu Diena.lv informēja brīvostā.

Biznesa tūrists tērē ap 566 eiro dienā © DIENA

Lai gan darījumu tūrisms mūsu valstī veiksmīgi attīstās, tomēr joprojām pastāv gadiem ilgi neatrisinātā problēma – Rīgā nav vērienīgām, starptautiskām konferencēm piemērotu telpu, turklāt šādu telpu nav arī citur Latvijā. To atzīst gan Ekonomikas ministrijas (EM), gan tūrisma nozares pārstāvji.