Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Tele2 optiskajam tīklam pieslēgs Rīgā esošas 4G bāzes stacijas

Mobilo sakaru operators Tele2 gandrīz visas (99%) Rīgā uzstādītās 4G mobilās bāzes stacijas pieslēgs Tet optiskā interneta tīklam, lai palielinātu 4G mobilā tīkla jaudu aptuveni desmit reizes. Šos darbus plānots paveikt jau nākamā gada laikā, lai nodrošinātu pieaugošo pieprasījumu pēc mobilā interneta, kas pēdējo piecu gadu laikā palielinājies vairāk nekā 30 reizes.

Pelnīt ar aviokompānijām © DIENA

Iepriekšējie ekonomiskās izaugsmes gadi un ar to saistītā pasaules iedzīvotāju ienākumu palielināšanās vismaz teorētiski radījusi labvēlīgu situāciju gaisa pārvadājumu nozares attīstībai un līdz ar to arī nozares kompāniju akciju cenu kāpumam biržās.

Elektroniskās vīzas ietekmē tūrismu un transportu © DIENA

Elektronisko vīzu jeb e-vīzu ieviešana jūtami palielinājusi Krievijas kaimiņvalstu iedzīvotāju interesi par ceļojumiem uz Kaļiņingradu, kā arī uz Sanktpēterburgu, un ļoti ticams, ka šī e-vīzu lietošanas pieredze nākotnē tiks izmantota pat visas Krievijas mērogā.

Autobusi iztur konkurenci © DIENA(1)

Aptuveni četras stundas – tik ilgs ir ceļš ar autobusu maršrutā Rīga–Viļņa. Regulārus pasažieru pārvadājumus starp Latvijas un Lietuvas galvaspilsētām nodrošina vairākas autobusu kompānijas, bet tieši ar Igauniju saistītā uzņēmuma Lux Express pārstāvji sistemātiski popularizē autobusu priekšrocības, norādot, ka starp Baltijas valstu galvaspilsētām visērtāk ir pārvietoties tieši ar maršruta autobusu, nevis ar citu transportu

Apbalvoti 2019. gada izcilākie Latvijas eksportētāji(1)

Ceturtdien, 21. novembrī, Valmieras drāmas teātrī norisinājās eksporta atbalsta kustības The Red Jackets organizētais Eksporta izcilības forums, kura laikā, valsts augstākajām amatpersonām klātesot, jau ceturto reizi tika paziņoti pašmāju daudzsološākie jaunie eksportētāji. Šogad svinīgā apbalvošanas ceremonija norisinājās Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju foruma PLEIF ietvaros, kura mērķis ir veicināt Latvijas ekonomisko izaugsmi un inovāciju, stiprinot sadarbību starp dažādās uzņēmējdarbības nozarēs strādājošiem profesionāļiem Latvijā un pasaulē. Kā galvenā foruma tēma šogad tika izvirzīta Latvijas stratēģiskā komunikācija un radošo talantu potenciāls.

Atšķirību mazināšanai ambiciozi mērķi © DIENA

Latvijā ir viena no augstākajām reģionālās attīstības atšķirībām starp OECD valstīm, uzsvērts Reģionālās attīstības pamatnostādnēs 2021.–2027. gadam, kuras šonedēļ pieņēma valdībā. Galvenais mērķis ir reģionālo atšķirību mazināšana, liekot uzsvaru uz uzņēmējdarbības attīstību reģionos.

Vai eirozonai būs pašai sava bankas karte? © DIENA(2)

Tiek pieļauts, ka 20 lielas Eiropas bankas, galvenokārt vadošie Francijas finanšu institūti un Vācijas Deutsche Bank, intensīvi apspriež vienotas Eiropas maksājumu sistēmas un arī maksājumu kartes izveides un ieviešanas iespējas. Par to vēsta ziņu aģentūra AFP, atsaucoties uz tās rīcībā esošo informāciju.

Digital Freedom Festival papildina 15.novembra programmu

15. novembrī tehnoloģiju, startup, politikas un dzīvesstila festivāla Digital Freedom Festival programmu papildina vairāki iedvesmojoši runātāji - ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķu rīcības kampaņas globālās informācijas un iesaistes vadītāja Laura Hildebranda, Cilvēka genoma fonda prezidente Sjūzena Bāra un Google News Lab mācībspēks Mareks Millers. Festivāla laikā no 14.-15. novembrim Rīgā pulcēsies vairāk nekā 1500 tehnoloģiju un startup uzņēmēju, ekspertu, politikas veidotāju, investoru, žurnālistu un studentu no visas pasaules, lai dalītos ar iedvesmas stāstiem un pieredzi.

Lai strādātu uz kuģa, personībai jābūt harmonijā ar jūru © DIENA(1)

Šogad kompānija Tallink Grupp svin 30 gadu jubileju. Tās uzņēmums Tallink Latvija pie mums darbojas 13 gadu, nodrošinot regulārus pasažieru, transportlīdzekļu un kravu pārvadājumus starp Rīgu un Stokholmu. Te jāpiebilst, ka Zviedrijā, Somijā un Igaunijā kruīza ceļojumi ar kuģi jau gadu desmitiem ir sena biznesa izbraukumu un ģimenes brīvdienu tradīcija, kas līdz ar Tallink ienākšanu attīstījusies arī Latvijā.

Eksperti pagaidām vēl neprognozē eirozonas ekonomikas paātrināšanos © DIENA

Nesenie ziņojumi par Eiropas monetārās savienības tautsaimniecības attīstību nav pārāk iedvesmojoši. Saskaņā ar statistikas datiem šā gada trešajā ceturksnī, salīdzinot ar attiecīgo laika periodu pērn, eirozonas ekonomiskais pieaugums ir sarucis līdz 1,1%, tādējādi sasniedzot savu pēdējās piecgades sliktāko rādītāju. Arī turpmākā situācijas attīstība nešķiet pārāk daudzsološa, kas neizslēdz iespēju, ka valūtas zonas ekonomiskais pieaugums krītas līdz nullei.

Valstij lētāka aizņemšanās © DIENA(15)

Latvijas finansiālais stāvoklis pēdējo desmit gadu laikā ir mainījies visai kardināli – Latvija no valsts, kurai neviens nebija gatavs aizdot naudu ar saprātīgām procentu likmēm, ir kļuvusi par valsti, kurai naudu aizdot ne tikai labprāt, bet pat ar negatīvām likmēm.

Gada inflācija oktobrī Latvijā - 2,3%

Patēriņa cenas šogad oktobrī salīdzinājumā ar septembri Latvijā pieauga par 0,4%, bet gada inflācija - šogad oktobrī salīdzinājumā ar 2018.gada oktobri - bija 2,3%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Lidostā Rīga izbūvēs vienu no modernākajiem kravu apstrādes centriem Eiropā(1)

Parakstot sadarbības līgumus starp lidostu Rīga, loģistikas kompāniju SIA DHL Latvia un nekustamo īpašumu attīstīšanas uzņēmumu SIA Castor Construction, šonedēļ tika sperts pirmais solis, lai lidostā Rīga izbūvētu vienu no modernākajiem sūtījumu apstrādes un loģistikas centriem Eiropā, informē lidostas pārstāve Laura Karnīte.

Energoefektivitātes paaugstināšanai ražošanas objektos būs pieejami 11 miljoni eiro

Ministru kabinets otrdien nolēma energoefektivitātes paaugstināšanai ražošanas objektos veltīt vairāk nekā 11 miljonus eiro, apstiprinot Eiropas Savienības (ES) fondu programmas Veicināt efektīvu energoresursu izmantošanu, enerģijas patēriņa samazināšanu un pāreju uz AER apstrādes rūpniecības nozarē trešās projektu iesniegumu atlases kārtas nosacījumus.