Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

2. jūnijs

Spānijā otro dienu pēc kārtas nav jaunu Covid-19 upuru

Spānijā otro dienu pēc kārtas nav reģistrēti jauni Covid-19 upuri, otrdien paziņojusi Veselības ministrija. Vienlaikus ministrija atzina, ka datos par inficēšanos ar jauno koronavīrusu ir dažas "nesakritības", un solīja tās noskaidrot.

Pilnā sastāvā ievēlēta Tiesnešu ētikas komisija(3)

Tiesnešu neklātienes konferences otrajā vēlēšanu kārtā otrdien par Tiesnešu ētikas komisijas locekli no rajonu (pilsētu) tiesu tiesnešu izvirzītajiem kandidātiem ievēlēta Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesas priekšsēdētāja vietniece Anda Kraukle, informē Tiesu administrācija.

VM līdz oktobrim sola skaidrību par izmaiņām slimnīcu pakalpojumu līmeņos(2)

Darba grupa ir secinājusi, ka zemāka līmeņa slimnīcas Latvijā faktiski nesniedz atsevišķus tajās paredzētos veselības aprūpes pakalpojumus, tāpēc ar pašvaldībām un slimnīcām līdz rudenim tiks diskutēts par šo iestāžu profila maiņu, otrdien valdības sēdē paziņoja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Nodokļu politikas izmaiņu izstrādi varētu pārcelt uz nākamo gadu(1)

Valsts nodokļu politikas pamatnostādņu izstrādes termiņu, visticamāk, pārcels uz nākamo gadu, tā vietā tiks izvērtēti nodokļu atvieglojumi, teikts Finanšu ministrijas (FM) sagatavotajā informatīvajā ziņojumā par spēkā esošo nodokļu atvieglojumu izvērtēšanu.

Sākas pēc Brexit sarunu ceturtā kārta(2)

Otrdien atsākas Eiropas Savienības (ES) un Lielbritānijas sarunas par abu pušu attiecībām pēc Brexit, taču tās ievadījusi asa vārda apmaiņa, kāda pēdējās dienās bija vērojama starp Londonu un Briseli.

Trešdien vietām līs

Trešdien naktī un no rīta daļā Latgales un Sēlijas gaidāms lietus, dienā mazliet uzlīs arī vietām citviet Latvijā, prognozē sinoptiķi.

Izveidota dokumentāla filma par Latvijas himnas vēsturi(4)

Latvijas Satversmes sapulces sēdē 1920. gada 7. jūnijā dziesma – lūgšana Dievs, svētī Latviju! – tika apstiprināta valsts himnas statusā. Šogad notikumam aprit tieši 100 gadi. Tam par godu, Latvijas Televīzijā izveidota dokumentālā filma Valsts himnai – 100, informēja televīzijas pārstāvji.

Lilitas Bērziņas balvu šogad saņem Regīna Razuma, Harija Liepiņa - Gundars Grasbergs(2)

Aktrises Lilitas Bērziņas vārdā nosaukto balvu par spilgtu sniegumu pēdējo sezonu laikā un mākslinieciski augstvērtīgu darbu daudzu gadu garumā saņēmusi Jaunā Rīgas teātraaktrise Regīna Razuma, savukārt Harija Liepiņa balva par spožu aktierdarbu iepriekšējo sezonu laikā tika pasniegta Latvijas Nacionālā teātra aktierim Gundaram Grasbergam.

Situāciju ietekmē pircēju piesardzība © DIENA(3)

Pagājuši gandrīz trīs mēneši, kopš mūsu valsts iedzīvotāju ikdienu izmainījuši Covid-19 izplatības riski un to ierobežošanai ieviestie pasākumi. Mainījušies arī sabiedrībā pastāvošie iepirkšanās paradumi un līdz ar to – vispārējā situācija mazumtirdzniecībā.

Lūznavas muižā apskatāma astoņu Latgales podnieku izstāde Pūdu pavasars

No 25. maija līdz 25. jūnijam Lūznavas muižas Kulturys škiunī apskatāma astoņu Latgales podnieku jaunāko darbu izstāde Pūdu pavasars, reizē ar kuru muižas kompleksā tapis arī jauns, podniecībai veltīts sienu gleznojums., informēja Lūznavas muižas kultūras projektu vadītāja Inga Žirgule.

ASV septiņos štatos demokrāti balso priekšvēlēšanās(7)

Septiņos ASV štatos un Kolumbijas apgabalā otrdien notiek demokrātu partijas priekšvēlēšanas, un pārliecinošas uzvaras gadījumā bijušais viceprezidents Džo Baidens būs nodrošinājis pietiekamu delegātu skaitu partijas nacionālajam konventam, kur oficiāli tiks izraudzīts demokrātu Baltā nama kandidāts.

Konkurē par vakanci © DIENA(2)

Par to, ka Covid-19 krīzes rezultātā daudzi no Latvijas strādājošajiem palikuši bez darba vai domā par tā maiņu, liecina pieaugusī cilvēku interese par darba vakancēm. Interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online Latvia apkopotie dati rāda, ka vidējais pieteikumu skaits uz vienu vakanci portālā Cv.lv maijā turpinājis palielināties un kļuvis par 36% lielāks nekā gada sākumā. Šobrīd viens darba piedāvājums vidēji saņem 19 pieteikumu no darba meklētājiem, savukārt pirms ārkārtas stāvokļa to bija 14.

VDD aicina neizmantot apšaubāmu uzņēmumu ražotās tehnoloģijas(4)

Valsts drošības dienests (VDD) apzinājis informāciju par drošības riskiem, kas saistīti ar Ķīnā ražotajām Hikvision un Dahua videonovērošanas kamerām, tāpēc nerekomendē izmantot tādu uzņēmumu ražotas tehnoloģijas, kuru reputācija Eiropas Savienības (ES) un NATO dalībvalstīs tiek apšaubīta.

LNB e-pakalpojumu piedāvājums novērtēts kā starptautisks paraugs

Eiropas bibliotēku, informācijas un dokumentācijas asociācijas biroja sagatavotajā ziņojumā Latvijas Nacionālās bibliotēkas e-pakalpojumu piedāvājums novērtēts kā starptautisks paraugs, informēja LNB sabiedrisko attiecību vadītājs Augusts Zilberts.

Džezs kopā ar operu! Dzintaru koncertzāles sezonu atklāj jauna, neparasta meistaru sadarbība © DIENA(3)

Maestro Raimonds Pauls un Latvijas Radio bigbends pirmo reizi satiksies uz vienas skatuves ar pasaulē slavenāko latviešu tenoru Aleksandru Antoņenko. Abu Jūrmalas Goda zīmes kavalieru radošā satikšanās notiks Dzintaru lielajā koncertzālē 6. jūnijā plkst. 21.20, ar speciāli šim notikumam gatavoto kopīgo programmu atklājot vasaras koncertsezonu Dzintaros.
Reklāmraksts

Maksimāla produktivitāte, strādājot mājās: pieci padomi, kas Tev jāzina

Līdz ar krīzes iestāšanos lielai daļai cilvēku savs mājoklis no miera ostas pārvērtās par vietu, kur noris visi ikdienas procesi, sākot ar bērnu izglītošanos un beidzot ar strādāšanu. Ja savu māju vai dzīvokli joprojām vari dēvēt arī par savu biroju, lasi un uzzini, kā darbu no mājām paveikt maksimāli produktīvi, neizšķērdējot ne minūti!

Ieguvumu un trūkumu bilance vēl jāizvērtē © DIENA

Šogad neierasti klusu sakarā ar ārkārtas situācijas ieviestajiem ierobežojumiem izskanējis mācību gads. Arī Baltinavas vidusskolā, kas atrodas Latvijas un Krievijas pierobežā un kur, tāpat kā citās mācību iestādēs, vairāk nekā divus mēnešus mācības notika attālināti, nu jau liecības izdotas, un tikai 12. klase vēl apmeklē klātienes konsultācijas un gatavojas eksāmeniem.

Boļeslavs Voļaks (21.11.1944.–30.05.2020.)

Trīsdesmitā maija rītā mūžībā aizgāja Boļeslavs Voļaks – LNSO goda mūziķis, ilggadējs trombonists un trombonu grupas koncertmeistars, jauno mūziķu aktīvs audzinātājs, starptautiskais meistars korespondencšahā.

Vai tiešām Latvijai beidzot būs Laikmetīgās mākslas muzejs?(4)

Mecenāti pabeigto Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja (LLMM) projektu vēlas atdāvināt valstij, cerot, ka Covid-19 krīzes stimulētie ieguldījumi infrastruktūrā ļaus to uzbūvēt, jo pašiem tiem līdzekļu šim nolūkam pašlaik nav, vēsta Latvijas Radio.

Īsāki, bet Covid-19 droši eksāmeni © DIENA(3)

Ar stingriem norādījumiem par drošības pasākumiem vidusskolu beidzēji Latvijā otrdien kārto šogad pirmo valsts pārbaudes darbu par vispārējās vidējās izglītības ieguvi. Tas ir angļu valodas eksāmens, kas parasti notiek martā, bet Covid-19 dēļ svešvalodu un citu eksāmenu norise šogad tika pārcelta.

Kalendārs

Jūnijs, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12