Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

5. jūnijs

Šneps atvadās no LBS ģenerālsekretāra amata(2)

Ilggadējam Latvijas Basketbola savienības (LBS) ģenerālsekretāram Edgaram Šnepam atvadoties no amata, jauns ģenerālsekretārs varētu tikt ievēlēts pēc 11.jūnijā plānotās LBS valdes sēdes, piektdien ziņoja Latvijas Televīzija.

Atkāpusies Somijas finanšu ministre(16)

Somijas finanšu ministre Katri Kulmuni piektdien atkāpusies no amata, nākot atklātībā, ka viņa iztērējusi 56 000 eiro no nodokļu maksātāju naudas publiskās runas stundām.

Diskusijas liecina, ka ziņas ir svarīgas © DIENA(6)

Kopš marta vidus turpinās kašķis starp diviem latviešu valodā raidošiem televīzijas kanāliem. Viens no tiem ir komerckanāls TV3, kurš iebildis pret Latvijas Televīzijas (LTV) raidījuma Panorāma sākumlaika pārcelšanu uz pulksten 20. Tas ir laiks, kad sākas arī TV3 ziņas. Sākotnēji, marta vidū, tika ziņots, ka lēmums par Panorāmas sākuma laika maiņu tika pieņemts, "ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju un nepārtraukti mainīgo informāciju saistībā ar Covid-19". Šonedēļ gan tapa zināms, ka Panorāma arī pēc ārkārtējās situācijas beigām jauno raidlaiku plāno saglabāt.

ES iekšlietu ministri vēlas iekšējo robežu kontroles atcelšanu no 15.jūnija(1)

Eiropas Savienības (ES) iekšlietu ministru neformālā videokonferences sanāksmē piektdien nolemts, ka ES un Šengenas asociētajām dalībvalstīm jāveic visas nepieciešamās darbības, lai iekšējo robežu kontroli atceltu no 15.jūnija, informē Latvijas iekšlietu ministra Sanda Ģirģena (KPV LV) padomniece Beata Jonite.

Latitude Yachts veiksmīgi turpina kuģu būves tradīciju Rīgas ostā

Šonedēļ no Latitude Yachts stāpeļiem ūdenī svinīgi tika nolaists Rīgas ostas uzņēmumā nule kā tapušā zvejas kuģa Ella korpuss. Tas aprīkots ar galvenajiem kuģa mehānismiem - dzinējiem, dzenskrūvi un stūri. Nākamajās nedēļās kuģim uzstādīs alumīnija virsbūvi un stūresmāju, kas izgatavota Latitude Yachts cehā, portālu Diena.lv informēja uzņēmumā.

Melu tvertne: Ielenc Krieviju

Gan vietējos, gan citu valstu auditorijām paredzētajos izdevumos jau gadiem parādās Krievijā bieži atkārtotais, ka NATO un attiecīgi ASV cenšas ielenkt Krieviju. Kopš jaunā koronavīrusa vīrusa pandēmijas uzliesmojuma sākuma arvien biežāk izskan mīts, ka ASV cenšas ielenkt Krieviju ne tikai ar tankiem un kara lidmašīnām, bet arī ar laboratorijām, kurās tiek gatavoti jauni vīrusi.

LMA Dizaina nodaļas absolventes un mācībspēki iegūst godalgotas vietas informācijas dizaina balvu konkursā IIID Award 2020

Nedēļas sākumā Starptautiskā informācijas dizaina institūts paziņoja informācijas dizaina balvas konkursa IIID Award 2020. gada laureātus. Zelta godalgu studentu darbu kategorijā un konkursa žūrijas īpašo balvu ieguva Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) absolventes Vinetas Kreigeres 2018. gada maģistra darbs – informācijas vietne Sieviete un darbs, informēja LMA pārstāve Laura Ozola.

Koncertzālē Cēsis uzstāsies Gidons Krēmers un Kremerata Baltica

Sestdien, 13. jūnijā, pēc trīs mēnešu pārtraukuma ar pirmajiem teju 100 klausītājiem koncertzālē Cēsīs notiks pirmais dzīvais akustiskais koncerts – Viva la musica!, informēja koncertzāles Cēsis mākslinieciskā vadītāja Inese Zagorska.

Ar cerībām, ka kļūs labāk © DIENA

Nozares, kas vēl nesen izaugsmes ziņā bija visai dinamiskas, ir kļuvušas par tādām, kuru darbības mērogi strauji samazinās, un tas notiek par spīti nesenajam straujajam darba samaksas kāpumam, kam vajadzētu stutēt patēriņu.

Ātruma cilts video: Pasaulē slavenākā Citroën veiksmes stāsts

Diena.lv sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju piedāvā ātruma un piedzīvojumu raidījuma Ātruma cilts jaunāko sēriju. Šoreiz raidījuma rubrikā Bez ABS viesojas Rīgas Motormuzeja direktora vietnieks Aigars Šmits un Francijas autobūves bāka – Citroën Traction Avant.

Koncerts bez cilvēkiem ar Gregora Švellenbaha klaviermūzikas performanci

Svētdien, 7. jūnijā, plkst. 21 gan ventspilniekiem, gan koncertzāles Latvija sociālā tīkla Facebook sekotājiem būs iespēja piedzīvot klaviermūzikas performanci, ko īpaši interaktīvajai instalācijai Koncerts bez cilvēkiem uz Dāvida Kļaviņa instrumenta 470i būs sagatavojis vācu komponists, aranžētājs un izpildītājmākslinieks Gregors Švellenbahs, informēja SIA Kurzemes filharmonija pārstāve Antra Lācberga.

Rīgā pieejamas būs astoņas oficiālās peldvietas(2)

Rīgas pilsētā šogad iedzīvotājiem būs pieejamas astoņas oficiālās peldvietas, informē Rīgas domē. Apmeklētājus ir gatavas uzņemt peldvietas Vecāķos, Lucavsalā, Vakarbuļļos, Daugavgrīvā, Rumbulā, pie Ķīšezera, Bābelīša ezera un Ķīpsalā.

Latvijas Banka šogad prognozē ekonomikas kritumu 7,5% apmērā(1)

Latvijas Banka, pārskatot martā izteiktās prognozes, šobrīd šajā gadā sagaida straujāku kritumu ekonomikā - 7,5% apmērā pretstatā iepriekš lēstajiem 6,5%. Vienlaikus Latvijas Banka prognozē, ka gada vidējā inflācija šogad Latvijā būs 0% pretstatā iepriekš lēstajiem 0,5%.

WADA Starptautiskajā Svarcelšanas federācijā atklāj korupciju un dopinga piesegšanu

Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) veiktajā izmeklēšanā Starptautiskajā Svarcelšanas federācijā (IWF) atklāta vērienīga korupcija un desmitiem noklusēti dopinga gadījumi, ceturtdien paziņoja WADA. WADA vadošais izmeklētājs Ričards Maklarens sacīja, ka iedziļināšanās IWF darbībā bijušā prezidenta Tamasa Ajana vadībā atklāja miljoniem dolāru trūkstošas naudas un 40 pozitīvas dopinga lietas, kas tika noklusinātas.

Čehija atver robežas ar Austriju un Vāciju

Čehija no piektdienas pusdienas pilnībā atver robežas ar kaimiņvalstīm Austriju un Vāciju un atļaus neierobežotu ceļošanu no un uz Ungāriju, paziņojis premjerministrs Andrejs Babišs.

NHL vienojas par atlikušās sezonas daļas spēļu formātu

NHL pirmdien sāks atgriešanās spēlē procesa otro posmu, ļaujot spēlētājiem atgriezties savās treniņu telpās pilsētās, kur to atļauj veselības aizsardzības ierēdņi, bet ceturtdien klubu īpašnieki un spēlētāji vienojās par 24 komandu izslēgšanas spēļu formātu, ziņots līgas tīmekļa vietnē.

Viss būs nepareizi © DIENA

Pamazām atgriežas pulcēšanās nelielos pasākumos, un arī turpmāk būtu vērts saglabāt to priekšrocības – cilvēcisku kontaktu ar apmeklētājiem

NBA atceļ atlikušo G līgas sezonu

Nacionālā basketbola asociācija (NBA) pēc trīs mēnešu pārtraukuma Covid-19 uzliesmojuma dēļ ir atcēlusi atlikušo attīstības G līgas sezonas daļu, ceturtdien paziņoja līgas prezidents Šarīfs Abdurs-Rahims.

Kalendārs

Jūnijs, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12