Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Klajā nācis Valtera Benjamina eseju krājums Vardarbība un melanholija

Apgādā Neputns klajā nācis ievērojamā vācu domātāja, estētiķa un kultūrkritiķa Valtera Benjamina eseju krājums Vardarbība un melanholija, informēja izdevniecības pārstāvji.

"Grāmatā apkopoti darbi, kas var sniegt atslēgu Valtera Benjamina meklējumu un atradumu izpratnei," raksta krājuma sastādītājs un tulkotājs Igors Šuvajevs. Izdevumu papildina harizmātiskā, pāragri traģiski aizgājušā mākslinieka Viļņa Zābera (1963-1994) zīmējumi.

Ievērojamā vācu domātāja, estētiķa un kultūrkritiķa Valtera Benjamina (1892-1940) aktualitāte ir nepārprotama, "jo  viņš ir Rīgā - gan savulaik gan arī patlaban ar šo grāmatu. Var pat teikt, ka viņš ir ietīstījies Latvijas nereflektētajā vēsturē," raksta grāmatas sastādītājs un tulkotājs. Rīgā Benjamins ierodas 1925. gadā, un pilsētai viņa dzīvē ir milzīga un joprojām nenovērtēta un neizpētīta nozīme.

Krājumā iekļauta Benjamina klasiskā eseja par vardarbību un kailo dzīvību. Benjamins raksta arī par moderno kapitālismu kā reliģiju, kurā savijas parādi un vaina, ko nākas atpirkt. Esejā Sirreālisms: pēdējais Eiropas inteliģences momentuzņēmums Benjamins aplūko ne tikai franču intelektuālos meklējumus, bet arī reibumu. Savukārt tekstā par literatūru iztirzā jautājumu, kas īsti ir kritika un literatūrzinātne, neaizmirstot arī jautājumu par autoru kā producentu un viņa pārprofilēšanos. Esejā Fotogrāfijas īsā vēsture autors runā ne tikai par mākslas reproducējamību, bet arī auru.

Krājumā iekļautās desmit esejas ir pirmpublicējumi latviešu valodā.

Grāmatu papildina Igora Šuvajeva komentāri, personu rādītājs un pēcvārds.

Valtera Benjamina eseju krājums Vardarbība un melanholija turpina Neputna eseju sēriju, kurā jau izdoti Svena Birkerta, Jāna Unduska, Italo Kalvīno, Primo Levi un citu autoru darbi.

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja