Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Metropolīts Aleksandrs aicina pareizticīgo Lieldienās neļauties grūtsirdībai un atcerēties par saviem tuviniekiem

Latvijas pareizticīgās baznīcas metropolīts Aleksandrs Lieldienās cilvēkus aicina neļauties grūtsirdībai un atcerēties par saviem tuviniekiem.

Pareizticīgās baznīcas metropolīts norādīja, ka Kristus augšāmcelšanās ir priecīgs un dārgs notikums katram ticīgajam. Viņš atzīmēja, ka Kristus augšāmcelšanās ir dzīves un gaiša prieka apstiprinājums - svētki, kuros ticīgie svin cilvēka savienošanos ar Dievu. 

Metropolīts aicināja cilvēkus šajā laikā dzīvot saskaņā ar augšāmcēlušos Kristus mācību un ievērot svētos baušļus. Viņš atzīmēja, ka šajā laikā cilvēki ir aicināti pielūgt Kristu, lai pārvarētu bēdas, grūtsirdību un justos atvieglināti. 

Tāpat pareizticīgās baznīcas garīdznieks atgādināja, ka Lieldienas ir svinības, kurā ir apgaismošanās caur ticību un labiem darbiem. "Mūsu svētki ir būt ar Kristu un mīlēt viņu, mīlēt arī savus tuvākos," pauda metropolīts. 

Metropolīts uzsvēra, ka cilvēku ticība, dzīves saturs ir liecība pasaulei par Kristus augšāmcelšanos. "Neskatoties uz šodienas sarežģītajiem apstākļiem, vēl jo vairāk būsim uzticīgi mūsu pareizticībai, mūsu svētajai baznīcai," sacīja garīdznieks. 

Vienlaikus pareizticīgās baznīcas metropolīts aicināja neļauties grūtsirdībai, lai cik grūti patlaban būtu. Viņš aicināja cilvēkus saskatīt cerību, ko nes Lieldienas, Kristus augšāmcelšanās. 

"Mūžīgā, prieka pilnā sveiciena vārdiem sirsnīgi sveicu jūs visus, mīļie brāļi un māsas, lielajās Svētās Pashas svinībās," sveica metropolīts.

 

Top komentāri

Itamars Toledano
Mēra laikā bez grūtsirdības neiztikt, savukārt, ja radiniekus TIKAI Lieldienā atceras, tad tas ir noziedzīgi.
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Sabiedrība ir nogurusi

Sākotnēji tā vairāk bija neziņa par to, kas sagaida, bailes par iespēju saslimt, bailes par savu un tuvinieku veselību, bet šobrīd prevalē nomāktība. To var arī saukt par hronisku nogurumu, nom...

Nepieļaut indulgenču dalīšanu

Laikam ne jau velti izsenis tiek uzskatīts, ka, lai problēmai piemeklētu īstās zāles, tai vispirms jānosaka pareiza diagnoze. Ar to kā reiz mums ir problēma, jo no virsrakstiem un politiķu un amatper...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē