Laika ziņas
Šodien
Apmācies

30. septembris

Latvija pakāpusies līdz piektajai vietai starp ES un EEZ valstīm ar visaugstāko Covid-19 inficēšanās līmeni(2)

Latvijā turpinot augt inficēšanās ar Covid-19 līmenim, bet daudzās citās Eiropas valstīs saslimstībai mazinoties, Latvija ir pakāpusies līdz piektajai vietai starp 30 Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) valstīm, kurās ir visaugstākais inficēšanās līmenis ar Covid-19, liecina Eiropas Slimību un profilakses centra (ECDC) apkopotie dati.

YouTube dzēsīs dezinformāciju par visām apstiprinātajām vakcīnām(3)

Tīmekļa video koplietošana platforma YouTube turpmāk dzēsīs saturu, kas izplata melīgu informāciju par visām apstiprinātajām vakcīnām, paplašinot aizliegumu, kas līdz šim bija spēkā attiecībā uz melīgu informāciju par Covid-19 vakcīnām, pavēstīja platformas pārstāvji.

Rīgas domnieki prasīs skaidrot jauno siltuma tarifu pamatojumu un informēs par atbalstu iedzīvotājiem(4)

Trešdien, 6.oktobrī, plkst.11 sasaukta Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas sēde, kurā deputāti uzklausīs amatpersonu skaidrojumus par jaunajiem siltumenerģijas tarifiem un informēs par plānotajiem atbalsta pasākumiem mazturīgajiem iedzīvotājiem tarifu pieauguma kompensēšanai, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes projektu koordinators Mārtiņš Vilemsons.

Pāri spēju robežām © DIENA(4)

Cik viens cilvēks var izturēt? Dīvaini, taču šo jautājumu var uzdot visdažādākajos kontekstos, un tas vienalga nezaudē savu svarīgumu, jo jebkurā gadījumā liecina par cilvēcisko spēju robežām (jeb, kā dažkārt varētu šķist, – gluži vai tādu neesamību).

Mūžībā devusies tēlniece Guna Zvaigznīte (09.01.1929.-26.09.2021.)

"Mūžībā devusies nozīmīga Latvijas tēlniece Guna Zvaigznīte, kura studējusi un apguvusi prasmes pie nacionālās tēlniecības pamatlicējiem, kopusi un turpinājusi tēlniecības modernisma tradīcijas," informēja Latvijas Mākslinieku savienības vadītājs Igors Dobičins.

F-1 2021.gada kalendāram pievienojusi posmu Katarā

Katara gatavojas rīkot valsts vēsturē pirmo Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta posmu - Kataras Grand Prix, jo valstij uzticēts rīkot posmu šā gada sacensību kalendārā, ceturtdien paziņoja F-1.

Mākslas centrā Zuzeum notiks Reiņa Zariņa un Latvijas Radio kora koncertizstāde

Rudens kamermūzikas festivāla ietvaros 7. un 8. oktobrī sadarbībā ar mākslas centru Zuzeum notiks neparasta koncertizstāde - Samtaini zaļš. Mirklīgas, skaņu krāsās pierakstītas gleznas te mīsies ar jau audeklā zīmētiem ritmiem, Jāņa Ivanova vokālā lirika saspēlēsies ar Imanta Zemzara klavierminiatūrām, bet Latvijas Radio kora balsis – ar pianista Reiņa Zariņa vārdos netveramo skārumu. Rudens ainavu pēc Jāņa Ivanova atstātajiem skaņu/krāsu metiem bagātinās gaismu māksliniece Jūlija Bondarenko. Koncerta mākslinieciskais vadītājs - diriģents Sigvards Kļava.

Latvijas Banka paaugstina inflācijas prognozi līdz 2,8% šim gadam un līdz 4% nākamajam

Latvijas Banka paaugstinājusi gada vidējās inflācijas prognozi 2021.gadam no iepriekš lēstajiem 2% līdz 2,8%, bet nākamajam gadam gada vidējās inflācijas prognoze palielināta no 2,9% līdz 4%, ceturtdien Latvijas Bankas prognožu prezentācijā sacīja centrālās bankas Monetārās politikas pārvaldes vadītājs Uldis Rutkaste.

Slimnīcās ievietoto Covid-19 pacientu kopskaits pieaudzis līdz 490

Latvijas slimnīcās pagājušajā diennaktī ievietoti 73 jauni Covid-19 pacienti, no tām izrakstīti 38, līdz ar to kopējais stacionēto Covid-19 pacientu skaits sasniedzis 490, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) sniegtā aktuālā informācija.

Depresija ir ārstējama © DIENA

Pēc Slimību profilakses un kontroles centra datiem, katrs četrpadsmitais Latvijas iedzīvotājs 15–64 gadu vecumā cieš no depresijas un 60–80% no pašnāvību upuriem bijuši depresijā – šī saslimšana ir viens no būtiskākajiem pašnāvības riska faktoriem. Tomēr lielākā daļa cilvēku Latvijā, kuri cieš no depresijas, slimības stigmas dēļ pēc palīdzības nevēršas vai to meklē novēloti, liecina intervijas ar ārstiem psihiatriem un depresijas pacientiem, ko veikusi Latvijas Psihiatru asociācija (LPA) nule sāktās kampaņas Depresijas cena ietvaros.

Izskan idejas par narkotiku lietošanas dekriminalizāciju(4)

Valsts ārstniecības un sociālo pakalpojumu paplašināšanai personām ar narkotisko vielu lietošanas atkarībām jābūt vienai no tuvākā laika prioritātēm, par to vakar, 29.septembrī, vienojās veselības ministra Daniela Pavļuta (AP) vadītā Narkotiku kontroles un narkomānijas ierobežošanas koordinācijas padome.

Dabas aizsardzības pārvalde pastiprināti kontrolēs lašveidīgo zivju nārstošanas vietas

No rītdienas, 1.oktobra, stājoties spēkā lašveidīgo zivju ieguves lieguma periodam, Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) vides inspektori pastiprināti uzraudzīs īpaši aizsargājamās dabas teritorijas un kontrolēs zivju ieguves lieguma ievērošanu, aģentūru LETA informēja DAP Dabas izglītības centra Meža māja dabas izglītības darba speciāliste Aiga Priede.

Lietuvā ar koronavīrusu inficējušies vēl 1806 cilvēki; Igaunijā - 789

Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta vēl 1806 cilvēkiem, bet vīrusa izraisītā slimība Covid-19 prasījusi 19 cilvēku dzīvības, ceturtdien paziņojis Statistikas departaments. Igaunijā inficēšanās ar Covid-19 atklāta vēl 789 cilvēkiem, bet miruši pieci cilvēki , paziņojis Veselības departaments.

Šāvējs Vilciņš iesāk lieliski un sasniedz finālu pasaules junioru čempionātā

Vakar Peru galvaspilsētā Limā sākās pasaules čempionāts šaušanā junioriem. Čempionātu lieliski iesācis Latvijas pārstāvis Daniels Vilciņš, kurš sasniedza personīgo rekordu punktu ziņā šaušanā ar pneimatisko pistoli no 10m attāluma un 50 dalībnieku konkurencē pārlecinoši iekļuva fināla astotniekā.

Tirgus izpēte ir svarīga © DIENA(1)

Lai uzņēmējs izveidotu sekmīgu biznesu, nepieciešams pašam sev konkrēti definēt – ko es gribu. Ja ir vēlēšanās darboties starptautiskā līmenī, svarīga ir sadarbība ar vēstniecībām, jo viens no vēstniecību uzdevumiem ir investīciju un eksporta attīstība. Līdz ar to, ja vēršas pie vēstniecībām ar konkrētu lūgumu palīdzēt jaunu biznesa kontaktu izveidē, vēstniecības var reāli palīdzēt.

Rīgā atklāj jaunu kinoteātri - Apollo Kino Plaza

Rīt, 1. oktobrī, Igaunijas lielākais kinoteātru tīkls Apollo Kino atklās jaunu kinoteātri Apollo Kino Plaza modes un izklaides centrā Rīga Plaza, informēja kinoteātra pārstāvji.

Kalendārs

Septembris, 2021
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10