Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus
Rīgā +11 °C
Smidzinošs lietus
Ceturtdiena, 21. oktobris
Severīns, Urzula

17. septembris

Foto: Dziedātāja KATŌ izdod albumu Es tā jūtos

Dziedātāja KATŌ izdod savu pirmo pilnmetrāžas albumu ar nosaukumu Es tā jūtos. Tā pamatā ir desmit dziesmas, no kurām publiski līdz šim pieejams bija tikai februārī izdotais singls ar nosaukumu _Naktstauriņš+.

Covid-19 pacientu skaits Latvijas slimnīcās pieaudzis līdz 333

Latvijas slimnīcās pagājušajā diennaktī ievietots vēl 51 Covid-19 pacients, tādējādi kopējais stacionēto Covid-19 pacientu skaits pieaudzis no 317 līdz 333, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) sniegtā aktuālā informācija.

Sestdiena būs saulaina

Sestdien Latvijā gaidāms sauss, pārsvarā saulains, vēss un vējains laiks, prognozē sinoptiķi.

Kultūras namā Wiktorija norisināsies Liepājas Mākslas foruma kino diena

Liepājas kultūras namā Wiktorija sestdien, 25. septembrī, sadarbībā ar daudzpusīgo Rīgas Starptautisko kino festivālu notiks Liepājas Mākslas foruma kino diena. Skatītājiem tiks piedāvāti trīs spēcīgi mākslas autorkino par mūžības un vispārcilvēciskām tēmām, kas vientulības un vienaldzības laikmetā noteikti neatstās vienaldzīgos.

Radīta ērtāka Covid-19 digitālo sertifikātu un izziņas saglabāšanas sistēma(2)

Lai padarītu Covid-19 sertifikātu un siekalu testu izziņu iegūšanu ērtāku, vietnē Covid19sertifikats.lv tagad izziņas var lejupielādēt elektroniski, tāpat sertifikātus var pievienot gan IOS, gan Android wallet lietotnēs, informē ZZ Dats direktors un vietnes Covid19sertifikats.lv izstrādātājs Edžus Žeiris

Eds Šīrans izziņo jauno koncerttūri

Dziesminieks un solo izpidītājs Eds Šīrans izziņojis koncerttūres + - = ÷ x Tour (The Mathematics Tour), pirmo daļu, kas sāksies 2022. gada aprīlī, informēja Warner Music pārstāvji.

Iznācis jauns žurnāls mazajiem junioriem - Ilustrētā Junioriem MINI © DIENA

17. septembrī nācis klajā jauns Izdevniecības Dienas Žurnāli veidots žurnāls 4–6 gadus jauniem bērniem Ilustrētā Junioriem MINI. Kā vēsta nosaukums – tas ir jau iemīļotā bērnu un jauniešu populārzinātniskā žurnāla Ilustrētā Junioriem mazais brālis, kas radīts pašiem jaunākajiem lasītājiem, lai kopā ar vecākiem izzinātu aizraujošo pasauli mums apkārt.

Bezdarba līmenis jauno pieaugušo vidū Latvijā augstāks nekā vidēji OECD valstīs

Ņemot vērā Covid-19 pandēmijas ietekmi uz ekonomiku, Latvijā bezdarba līmenis jauno pieaugušo vidū vecumā no 25 līdz 34 gadiem, kuriem nav iegūta vidējā izglītība, palielinājies par sešiem procentpunktiem un ir augstāks rādītājs nekā vidēji Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) valstīs, liecina OECD izglītības pārskata "Education at a Glance 2021" dati par Latviju.

Investori aicina par likumsargu prioritāti izvirzīt Latvijā izdarītos noziegumos iegūtu līdzekļu iesaldēšanu

Ārvalstu investori aicina valdību par tiesībsargājošo iestāžu prioritāti nekavējoties izvirzīt tādu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas novēršanu un līdzekļu iesaldēšanu, kas ir radušies Latvijā izdarītu noziegumu rezultātā, šādu nostāju pauž Ārvalstu investoru padome Latvijā (FICIL), vērtējot finanšu un ekonomisko noziegumu apkarošanu.

Lietuvā ar koronavīrusu inficējušies vēl 1197 cilvēki, Igaunijā - 532

Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta vēl 1197 cilvēkiem, bet vīrusa izraisītā slimība Covid-19 prasījusi sešu cilvēku dzīvības, piektdien paziņojis Statistikas departaments. Savukārt Igaunijā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu atklāta vēl 532 cilvēkiem, bet vīrusa izraisītā slimība Covid-19 prasījusi trīs cilvēku dzīvības, piektdien paziņojis Veselības departaments.

Rīgas cirks dodas pilsētā

Rīgas cirks klajā laiž interaktīvu orientēšanās piedzīvojumu Rīgas vēsturiskajā centrā – projektu Cirks pilsētā. Digitālā izrāde bez maksas pieejama rīdziniekiem un pilsētas viesiem jebkurā diennakts laikā.

Kā efektīvi manipulēt ar sabiedrisko domu? © DIENA(18)

Kā sabiedrībai pasniegt sev tīkamu, bet faktiski izkropļotu pasaules ainu? Piemēram, ar šausmu stāstiem un sējot bailes. Ar meliem, tos atkārtojot tūkstošiem reižu, līdz tie kļūst par patiesību. Reizēm mērķu sasniegšanai par mānekli noder skaistums. Propagandā izmantoto un pētnieku aprakstīto metožu skaits ir ļoti liels, un joprojām rodas jaunas. Vairākas no tām aprakstīja jau sengrieķu domātāji. Ieskatam lasi par astoņām vēsturē plaši izmantotām manipulācijas metodēm.

Aptauja: Septembrī pieaugusi iedzīvotāju uzticība Covid-19 vakcīnu drošumam

Paaugstinoties Covid-19 izplatības rādītājiem, septembrī ir pieaugusi Latvijas iedzīvotāju uzticība Covid-19 vakcīnu drošumam, liecina "Benu Aptiekas Stresa termometra" dati, kas iegūti sadarbībā ar uzņēmumu "Gemius", aģentūrai LETA pavēstīja sabiedrisko attiecību speciālists Austris Keišs.

Par kvalitāti un cenu © DIENA

Pēdējie divi gadi būvniecībā bijuši aizraujoši, jo no pilnīgas neziņas par to, kā Covid-19 pandēmija ietekmēs šo jomu, esam attapušies brīdī, kad pieprasījums pārsniedz piedāvājumu. Taču arī citas pārmaiņas bijušas pārsteidzošas, jo Latvijas iedzīvotāji ir atkāpušies no ierastā, ka cena nosaka materiālu izvēli, un priekšroku tagad dod kvalitātei un ilgmūžībai. Iepriekšējos gados iedzīvotāji labprātāk izvēlējās lētākos būvmateriālus, kvalitāti atstājot otrajā plānā, bet patlaban pirmo reizi daudzu gadu gaitā var vērot izmaiņas – kvalitāte guvusi virsroku, un izmaksas nonākušas sekundārā lomā.

Rallijkrosa zvaigznes pulcējas Biķerniekos

Divkāršs posms pasaules čempionāta ieskaitē, divu Latvijas sportistu cīņa Eiropas čempionāta sacensībās un pēdējā iespēja Biķerniekos redzēt, dzirdēt un saost rallijkrosa spēkratus ar iekšdedzes dzinēju. Ferratum Pasaules rallijkrosa čempionāta sacensības Biķernieku trasē nedēļas nogalē jau sesto gadu pēc kārtas pulcēs spēcīgākos šīs autosporta disciplīnas braucējus.

Tiešraide: IV Starptautiskais Ekonomikas Forums(1)

Diena.lv sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju aicina šodien, 17. septembrī no plkst. 10.00 līdz 15.00 skatīties tiešraidi no IV Starptautiskā Ekonomikas Foruma. Foruma mērķis ir sekmēt uzņēmējdarbības vides attīstību, veltot lielāku uzmanību uzņēmējdarbības attīstību traucējošo aspektu izzināšanai un sniedzot zinātniski pamatotās rekomendācijas mērķtiecīgas valsts un pašvaldības uzņēmējdarbības atbalsta sistēmas darbības pilnveidošanai.

Darbu sāk jaunā sabiedrisko mediju mazākumtautību multimediju platforma RUS.LSM(2)

Šodien atklāta jaunā mazākumtautību multimediju platforma "RUS.LSM", kurā turpmāk vienkopus jaunā formātā un kvalitātē būs skatāms, klausāms un lasāms Latvijas Televīzijas (LTV) un sabiedrisko mediju portāla "lsm.lv", kā arī Latvijas Radio 4 saturs mazākumtautībām, piektdien vēsta portāls "lsm.lv".

Centrālā laboratorija pērn nopelnījusi 11,11 miljonus eiro

SIA Centrālā laboratorija pagājušajā gadā strādāja ar 31,882 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 98,9% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa palielinājās 4,9 reizes, sasniedzot 11,118 miljonus eiro, liecina Firmas.lv informācija.

Iznācis literārā žurnāla Žoklis atvasaras numurs(2)

Žurnālā lasāma Vasilija Karasjova un Evelīnas Andžānes, kā arī divu debitantu – Betijas Zvejnieces un Reiņa Pelles Karlsona – dzeja. Par numura tituldzejoli izvēlēts Laura Veipa atdzejotais Gijoma Apolinēra Mirabo tilts.

Kalendārs

Septembris, 2021
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10