Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +13 °C
Daļēji saulains
Ceturtdiena, 21. oktobris
Severīns, Urzula

2. septembris

Sinfonietta Rīga jaunajā koncertsezonā izskanēs vairāki pirmatskaņojumi

Valsts kamerorķestris Sinfonietta Rīga izsludina 16. koncertsezonas pirmā pusgada programmu, aicinot klausītājus uz tikšanos ar spožiem ārvalstu solistiem un ievērojamiem diriģentiem. Ludvigs van Bēthovens, Jozefs Haidns, Francis Šūberts, Pēteris Vasks un Krists Auznieks – šie un daudzu citu redzamu skaņu mākslas meistaru vārdi veidos daudzveidīgu ceļojumu cauri muzikālajiem stiliem un laikmetiem.

Ventspilī uzstāsies perkusionists Tatu Renke

25. septembrī Ventspilī, koncertzālē Latvija pēc ilgāka pārtraukuma atkal notiks laikmetīgās autormūzikas cikla Ma koncerts, kurā uzstāsies perkusiju virtuozs un skaņu mākslinieks Tatu Renke (Tatu Rönkkö) no Somijas.

Cert.lv brīdina par krāpnieku sūtītiem personalizētiem e-pastiem

Informācijas tehnoloģiju (IT) drošības incidentu novēršanas institūcijas Latvijā "Cert.lv" ekspertu rīcībā nonākusi informācija par krāpnieku sūtītiem e-pastiem, kas pielāgoti to saņēmējiem individuāli un sūtīti it kā personas kolēģu vai priekšnieka vārdā, aģentūrai LETA atzina "Cert.lv" sabiedrisko attiecību pārstāve Līga Besere.

Studenti iebilst IZM nostājai nedot studentiem tiesības piedalīties augstskolu padomju locekļu atlases komisijās(2)

Citviet Eiropā tiek nodrošināta studējošo līdzdalība augstākās izglītības iestāžu lēmējinstitūcijās, tāpēc Latvijas Studentu apvienība (LSA) iebilst Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) nostājai nedot studentiem tiesības piedalīties augstskolu padomju locekļu atlases komisijās, aģentūru LETA informēja LSA sabiedrisko attiecību vadītāja Izabella Rumkovska.

Baltijas valstu un Polijas aizsardzības ministri pauž bažas par iespējamiem incidentiem uz ES robežas ar Baltkrieviju

Baltijas valstu un Polijas aizsardzības ministri, piedaloties Eiropas Savienības (ES) neformālajā aizsardzības ministru sanāksmē Slovēnijā, uzsvēruši, ka Baltkrievijas izvērstā hibrīdoperācija, spiežot migrantus mēģināt nelegāli iekļūt kaimiņvalstīs, apdraud ne tikai Baltijas reģionu, bet gan visu ES, aģentūru LETA informēja Latvijas Aizsardzības ministrijā.

Ar kopīgiem pasākumiem atklās Survival Kit 12 un Dzejas dienas

3. un 4. septembrī ar plašu pasākumu programmu tiks atklāts festivāls Survival Kit 12 un Dzejas dienas. Dzejas dienas norisināsies no 3. līdz 12. septembrim, savukārt Survival Kit 12 ir par mēnesi pagarināts norises laiks, un tas notiks no 3. septembra līdz 31. oktobrim kopumā deviņās norises vietās.

Vēl viens sākums © DIENA

Kaut kā liela un kaut kā jauna sākumā. Droši vien tas ir kas neizdzēšams no bērnības, ka līdz ar septembra iestāšanos katru gadu šī sajūta atgriežas. Un tas pilnīgi noteikti ir labi, jo dod jaunu uzrāvienu un, jā, varbūt pat vēlmi atkal kaut ko mācīties, apgūt, uzzināt vairāk.

Likteņa varā © DIENA(3)

Ticēt demokrātijai ir grūti – tas prasa atteikšanos no bezierunu lojalitātes savam klanam, cilts vecākajiem, politiskajai kliķei

Rīgas pašvaldības sociālajām iestādēm piešķir vairāk nekā 60 000 eiro vakcinēšanās veicināšanai

Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja ceturtdien, 2. septembrī, nolēma no rezerves fonda piešķirt 55 000 eiro Labklājības departamenta pakļautības iestādēm – Sociālajam dienestam, Bērnu un jauniešu centram, sociālās aprūpes centriem un patversmēm, kurās vakcinēto un Covid-19 pārslimojošo personu skaits ir ne mazāks kā 80% no visiem darbiniekiem.

Valsts nesākas ar ministriju koridoriem, bet ar cilvēkiem

Covid-19 pavisam skaidri pierādījis vienu – izdeg visi. Sniedzot atbalstu Latvijas Bērnu atbalsta fonda (LBAF) programmās, var redzēt, ka gan bērni, gan vecāki jūtas noguruši un bezpalīdzīgi, turklāt neatkarīgi no sociālā slāņa, pie kura pieder ģimene. Vienlaikus šis laiks ir izgaismojis vairākus sociālos izaicinājumus, kas jārisina gan valsts pārvaldei, gan pašām sabiedriskajām organizācijām, uzskata LBAF vadītājs Kaspars Markševics un “Inter Cars Latvija” vadītājs Kaspars Viļumsons.

Vācijas uzņēmums Karcher plāno atvērt ražotni Latvijā

Vācijas profesionālo tīrīšanas iekārtu ražotājs "Karcher" plāno atvērt ražotni Latvijā, izveidojot vismaz 200 jauns darba vietas, aģentūrai LETA pavēstīja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Komunikācijas un informācijas departamentā.

Covid-19 pacientu skaits slimnīcās pieaudzis līdz 164

Latvijas slimnīcās aizvadītajā diennaktī ievietoti 20 Covid-19 pacienti, stacionēto kopējam skaitam pieaugot no 161 līdz 164, liecina Nacionālā veselības dienesta sniegtā aktuālā informācija.

Kino Bize aicina jauniešus pieteikties lekciju ciklam Filma tuvplānā

Kinoteātrī Kino Bize organizētā kino skola jauniešiem jaunajā mācību semestrī piedāvā lekciju ciklu Filma tuvplānā, kurā būs iespējams izzināt astoņas kino vēsturē nozīmīgas filmas. Nodarbības norisināsies no septembra līdz decembrim katru otro ceturtdienu, un uz tām aicināti pieteikties jaunieši vecumā no 12 līdz 16 gadiem.

Botāniskajā dārzā Salaspilī norisināsies stāstu vakari

Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī 2. septembrī ar aktieru Lailas un Jāņa Kirmušku stāstu aizsāksies Botāniskā dārza stāstu vakari, kuros ik nedēļu oranžērijā viesosies neparasti, iedvesmojoši cilvēki.

ECDC: Nav steidzamas nepieciešamības pēc Covid-19 vakcīnas papildu devas(2)

Tiem, kas ir pilnībā vakcinēti pret Covid-19, pašlaik nav steidzamas nepieciešamības saņemt vakcīnas papildu devu, taču būtu jāapsver iespēja šādu balstvakcinācijas devu piedāvāt cilvēkiem ar īpaši novājinātu imūnsistēmu, trešdien paziņoja Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs (ECDC).

Apmeklētājiem atvērta Mežaparka Lielā estrāde

Šodien, 2. septembrī, pēc vērienīgas pārbūves un teritorijas labiekārtošanas darbiem Mežaparka Lielā estrāde tiks atvērta apmeklētājiem, informēja Ziemeļrīgas kultūras apvienības direktores vietniece Iluta Goba.

Covid-19 drošības sertifikātu nav pieciem Saeimas deputātiem(1)

Covid-19 drošības sertifikātu, kas apliecina vakcinēšanos vai šīs slimības pārslimošanu un kas nepieciešami klātienes dalībai parlamenta sēdēs, pašlaik nav pieciem Saeimas deputātiem, šorīt LTV Rīta panorāmā stāstīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA).

Kalendārs

Septembris, 2021
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10