Laika ziņas
Šodien
Apmācies

28. septembris

Šonedēļ notiks 14 izbraukuma vakcinācijas pret Covid-19

Šonedēļ izbraukuma vakcinācijas pret Covid-19 notiks 13 apdzīvotās vietās, realizējot pieeju – vakcinācijas pakalpojums pēc iespējas tuvāk cilvēku ikdienas gaitām, vēsta Nacionālais veselības dienests.

Divu orķestru atdzimšana vienā nedēļā © DIENA

Pēc teju divus gadus ilgušas klusēšanas koncertsezonu šopiektdien, 1. oktobrī, atklās Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) simfoniskais orķestris. Koncertā Turpinājums, kas augstskolas Lielajā zālē sāksies plkst. 18 diriģenta Kaspara Ādamsona vadībā, skanēs Ilonas Breģes, Leonīda Lobreva, Georga Pelēča un Anitras Tumševicas jaundarbi, kas tapuši koncertciklam Latvijas komponistu jaundarbi Latvijas Mūzikas akadēmijai.

LLU teritorijā izveidos modernu patversmi klaiņojošiem kaķiem

AS LNK Industries nākamā gada vasarā nodos Jelgavas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Veterinārmedicīnas fakultātes Mazo Dzīvnieku patversmei jaunas, modernas, dzīvnieku vajadzībām piemērotas telpas 75 kvadrātmetru platībā bez mājām palikušo kaķu izmitināšanai.

LZA: vai vakcinētajiem Latvijas iedzīvotājiem ir nepieciešama revakcinācija?(4)

Efektīva cīņa ar Covid-19 epidēmiju šobrīd ir visu pasaules valstu viens no pamatjautājumiem, kas būtiski ietekmē kā iedzīvotāju veselību un labklājību, tā arī katras valsts konkurētspēju un ilgtspējīgu attīstību. Apstākļos, kad joprojām nav plaši pieejamu zāļu efektīvai Covid-19 ārstēšanai, vienīgā alternatīva nekontrolētam pārslimošanas procesam ir iespējami plaša iedzīvotāju vakcinācija, norāda Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA).

Latvijas pāris ceturtdaļfinālā Eiropas čempionātā 10 dejās(2)

Latvijas vicečempioni rēzeknietis Daniils Buinickis un daugavpiliete Darja Dmitrijeva Kijevā notikušajā Eiropas čempionātā 10 dejās (5 Standartdejas+5Latīņamerikas dejas) iekļuva ceturtdaļfinālā un ieguva 24.vietu. Pirmo vietu ieguva mājinieki Erls Viljamsons un Veronika Miško (Ukraina), informē Latvijas Spora deju federācijas preses sekretārs Ivars Bācis.

Bertāns: vasarā ieguldīju daudz darba, esmu gatavs sezonai

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) masu mediju dienā Latvijas basketbolists Dāvis Bertāns pastāstīja, ka vasarā ir ieguldījis pamatīgu darbu, lai atgūtos no traumas, un jūtas gatavs sākt jauno sezonu.

Lego pusgada peļņa sasniegusi rekordaugstu līmeni

Dānijas saliekamo rotaļlietu un konstruktoru ražotājs Lego šogad pirmajos sešos mēnešos strādāja ar 6,3 miljardu dāņu kronu (847 miljonu eiro) tīro peļņu, kas ir par 140% vairāk nekā attiecīgajā laika periodā pērn un visu laiku augstākais līmenis šim periodam, teikts otrdien publiskotajā uzņēmuma paziņojumā.

Eksperti: VM sagatavotais Covid-19 izplatības novēršanas regulējums, visticamāk, nebūs pietiekami efektīvs(2)

Veselības ministrijas (VM) sagatavotais noteikumu projekts Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai, visticamāk, nebūs pietiekami efektīvs, apspriežot jauno regulējumu, otrdien valdības sēdē minēja Pārresoru koordinācijas centra (PKC) pārstāvis Vladislavs Vesperis, kurš pārstāvēja PKC vadīto ekspertu grupu.

Strēlniekam produktīvs sniegums Žalgiris uzvarā Panevēžā

Latvijas izlases saspēles vadītājs Jānis Strēlnieks pirmdien Lietuvas Basketbola līgas (LKL) sezonas trešajā mačā guva 18 punktus un atdeva septiņas rezultatīvas piespēles, palīdzot Kauņas Žalgiris komandai izcīnīt uzvaru.

Atklāj Katrīnas Neiburgas kūrēto mākslas telpu Brīvība

Ceturtdien, 30. septembrī, plkst. 19 līdz ar mākslinieces Brendas Jansones izstādes Stigma zem dermas atklāšanu un Elizabetes Balčus performanci durvis vērs Katrīnas Neiburgas kūrētā mākslas notikumu telpa Brīvība, kas atrodas Brīvības ielā 40.

Atsevišķi ministri mēģina pasteidzināt balsta vakcīnas pret Covid-19 nodrošināšanu visiem gribētājiem

Neskatoties uz to, ka jau iepriekš ministri asi diskutējuši par papildu vakcīnas nepieciešamību, vienojoties sagaidīt ekspertu slēdzienu, arī šodien Ministru kabinetā atkārtoti izvērsās diskusija par balsta vakcīnas pret Covid-19 nepieciešamību, atsevišķiem ministriem mēģinot pamatot nepieciešamību ātrāk nodrošināt iespēju saņemt papildu poti ikvienam gribētājam.

Lietuvā ar Covid-19 inficējušies vēl 1225 cilvēki; Igaunijā - 796

Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta vēl 1225 cilvēkiem, kā arī reģistrēti 11 jauni nāves gadījumi ar vīrusa izraisīto slimību Covid-19, paziņojis Statistikas departaments. Igaunijā inficēšanās ar koronavīrusu atklāta vēl 796 cilvēkiem, kā arī konstatēti pieci jauni nāves gadījumi, paziņojis Veselības departaments.

Beāte Zviedre un Jānis Rubiks izdod albumu Kad es nomizojos un aicina uz prezentācijas koncertu

Pie klausītājiem nonācis vokālistes Beātes Zviedres un kontrabasista Jāņa Rubika albums Kad es nomizojos, kas apvieno žanra robežās nedefinējamu oriģinālmūziku, dažādu latviešu dzejnieku darbus un arī pašu autoru pārdomas par mīlestību, cilvēcību un esību. Līdz ar albuma izdošanu mūziķi 30. septembrī ielūdz uz prezentācijas koncertu VEF Kultūras pilī.

Apstiprina jaunu Valsts kultūrkapitāla fonda padomes sastāvu

Lielākajai daļai līdzšinējās Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) padomes locekļu izbeidzoties Valsts kultūrkapitāla fonda likumā noteiktajam divu gadu pilnvaru termiņam, Ministru kabinets 28. septembrī apstiprināja jaunu VKKF padomes sastāvu.

Kalendārs

Septembris, 2021
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10