Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +21 °C
Skaidrs
Sestdiena, 13. augusts
Velga, Elvīra, Rēzija

21. decembris, 2021

Nacionālā Kino centra jubilejas "trešā sērija" portālā filmas.lv

Portālā filmas.lv ievietota trešā, visjaunākā kolekcija no ekspertu veidotas jubilejas izlases, kas izceļ aizvadīto gadu būtiskākās Latvijas filmas, svinot 30 gadus, kopš dibināta Latvijas filmu nozares vadošā institūcija – Nacionālais Kino centrs, informēja tā pārstāve Kristīne Matīsa.

No vairākām Eiropas valstīm un Krievijas Latvijā varēs ierasties tikai ar negatīvu Covid-19 testu

Latvijā no Lielbritānijas, Dānijas, Norvēģijas, Zviedrijas, Beļģijas, Īrijas, Vācijas un Krievijas varēs ierasties tikai ar ne vēlāk kā pirms 72 stundām veiktu negatīvu RNS Covid-19 testu vai ne vēlāk kā pirms 48 stundām veiktu negatīvu antigēna testu, paredz valdībā pieņemtie grozījumi rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu.

Epidemiologs: Pie lokdaunam līdzīgiem ierobežojumiem omikrona dēļ februāra vidū varētu būt ap 15 000 Covid-19 gadījumu dienā

Pat pie "lokdaunam" līdzīgiem ierobežojumiem, panākot nevakcinēto personu kontaktu samazinājumu par 40% un vakcinēto personu kontaktu samazinājumu par 30%, omikrons varētu izraisīt saslimstības pieaugumu, kas kulminētos februāra vidū ar teju 15 000 jaunu Covid-19 gadījumu dienā un 4550 vienlaikus stacionēto Covid-19 pacientu, valdības sēdē skaidroja Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļas speciālists Ņikita Trojanskis.

Valsts palīdzēs pašvaldībām palielināt algas SAC aprūpētājiem

Turpmākos divus gadus - 2022. un 2023.gadā - valsts sniegs finansiālu atbalstu pašvaldībām pakalpojumu izdevumu segšanai, tādējādi ļaujot palielināt atalgojumu aprūpētājiem, kuriem ir darba tiesiskās attiecības ar pašvaldības dibinātām ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijām (SAC), vai tādiem ilgstošas sociālās aprūpes pakalpojumu sniedzējiem, kuriem ir noslēgts līgums ar pašvaldību par minēto pakalpojumu sniegšanu.

Valsts līdz nākamā gada aprīļa beigām kompensēs 50% no elektroenerģijas sistēmas pakalpojuma izmaksām

Valsts līdz aprīļa beigām kompensēs 50% no elektroenerģijas sistēmas pakalpojuma izmaksām elektroenerģijas galalietotājiem, paredz šodien valdībā atbalstītie Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādātie grozījumi likumā "Par piesārņojumu" un Ekonomikas ministrijas (EM) izstrādātie grozījumi Elektroenerģijas tirdzniecības un lietošanas noteikumos.

FOTO: Jūrmalnieki izveidojuši savu goda tērpu

Jūrmalā izveidots savs goda jeb svētku tērps – šā gada novembrī pabeigta sieviešu un vīriešu goda kārtas paraugeksemplāru izgatavošana. Jūrmalas goda tērps ir jaunrade, tā koncepts veidots, par pamatu ņemot etnogrāfisko tērpu veidošanas standartu un pētot tautastērpu valkāšanas tradīcijas Jūrmalas un Rīgas apkārtnē, informē Jūrmalas dome

Noslēgušies VKKF pirmie 2022. gada mērķprogrammu konkursi

Noslēdzies Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) konkurss mērķprogrammā Valstiski nozīmīgi pasākumi, Profesionālu nevaldības kultūras organizāciju atbalsts un Jaunrades veicināšanas stipendiju mērķprogramma. Finansēto projektu saraksti ir pieejami mājaslapā www.vkkf.lv

Zirnis joko - 21.12.2021 © DIENA

Vai tu viņiem teici, ka nāc no manis? – Teicu. – Un? – Smagi atrāvos. – Tātad mani atceras.

Arēnai Rīga piešķir nacionālās sporta bāzes statusu

Ministru kabinets (MK) šodien piešķīra nacionālās sporta bāzes statusu Arēnai Rīga, "lai veicinātu nacionālo sporta bāzu attīstību un radītu piemērotus apstākļus Latvijas sportistu sagatavošanai startiem olimpiskajās spēlēs, pasaules un Eiropas čempionātos un citās sacensībās".

Pārceļ spēles, sezonu turpina © DIENA

Virkne spēļu pārceltas Ziemeļamerikas profesionālajās basketbola un hokeja līgās, tomēr to rīkotāji šobrīd nobrieduši iztikt bez sezonas pārtraukšanas, lai gan komandu sastāvos turpina pieaugt ar Covid-19 inficēšanos saistīti gadījumi. Nacionālās hokeja līgas čempionātā līdz Ziemassvētkiem pārceltas visas spēles, kurās savā starpā jātiekas ASV un Kanādas komandām.

Dzert vai nedzert. Ūdeni © DIENA

Iespējams, kāds nodomās: "Nu gan laiki pienākuši - cilvēkiem mācīs ūdeni dzert." Bet nesteidz smieties. Prakse rāda, ka mums, Latvijas iedzīvotājiem, ir liela jo liela problēma izdzert ūdens dienas normu. Ja cilvēks nepaēd, sekas jūtamas uzreiz - vājums, slikta dūša, nespēks. Taču ūdens deficīts par sevi manīt liek lēnāk, nemanāmāk un gandrīz vai slepeni. Kad paēdam, uzreiz iestājas labsajūta, bet ūdens dzeršana tūlītēju baudu nedod. Tāpēc arī iznāk to piemirst. Bet nevajadzētu.

Būvniecības izmaksas augs © DIENA

Kopumā aizejošais gads nekustamā īpašuma nozarei bijis labvēlīgs. Tomēr netrūkst arī izaicinājumu, un, gribam to vai ne, nākamais gads būs krietni trauksmaināks. Viens liels izaicinājums, kas aizsākās jau pērn un turpinājās arī šogad, ir būvniecības izmaksu pieaugums, kas, visticamāk, turpināsies arī nākamgad. Tam ir vairāki iemesli.

Mīlestībā pret ziemu, skatoties zvaigznēs © DIENA

Dziedātājas un pianistes Katrīnas Gupalo jaunā programma Zvaigznes pieskāriens, sākot ar koncertu Bauskas pilī 22. decembrī, tuvāko mēnešu gaitā izskanēs koncertturnejā visā Latvijā. Koncertprogrammā iekļautas pasaulē iemīļotas dziesmas par ziemu, kosmosu un sapņiem pašas Katrīnas Gupalo veidotās aranžijās balsij un klavierēm.

Pa neiestaigātām takām © DIENA

"Latviešu vēsturisko zemju likums iezīmē jaunu laikmetu Latvijas un tās novadu valodas un kultūras savdabības saglabāšanā," pagājušajā nedēļā platformā Zoom notikušajā mediju pasākumā sacīja kultūras ministrs Nauris Puntulis.
Reklāmraksts

Kolagēns – kas tas ir un kā to lietot?

Ja esat aktīva dzīvesveida piekritējs vai pievēršat uzmanību savai veselībai, visticamāk būsiet dzirdējis par tādiem populāriem uztura bagātinātājiem kā kolagēns un proteīns. Vienkāršākais un populārākais veids, kā lietot šos uztura bagātinātājus, ir pievienot tos dažādiem dzērieniem, tādējādi uzlabojot dzērienu uzturvērtību.
Reklāmraksts

Portatīvais vai stacionārais dators, kuru labāk izvēlēties darbam no mājām

Darbs no mājām ir uz palikšanu, par to nevienam vairs nav šaubu. Tomēr kādu ierīci labāk izvēlēties, strādājot no mājām? Portatīvo vai stacionāro datoru? Tas vēl ir diskutējams jautājums, jo abi datora veidi vēl aizvien ir aktuāli un spēj nodrošināt lieliskus darba apstākļus. Viss atkarīgs no katra individuālajām vajadzībām un iespējām. Lasi rakstu un uzzini, kuru datoru izvēlēties!

Vērsīsies Satversmes tiesā © DIENA

Jūrmalas dome nākamnedēļ varētu lemt par vēršanos Satversmes tiesā sakarā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) lēmumu apturēt Jūrmalas domes saistošos noteikumus par iebraukšanas maksas perioda pagarināšanu visa kalendārā gada ietvaros, tātad ārpus vasaras sezonas. Ļoti iespējams, ka VARAM iebildumu rezultātā nākamajā gadā iebraukšanas maksa būs līdzšinējā – divi eiro par reizi – un tiks ieviesta tikai vasaras sezonā. Taču plānotos ienākumus pašvaldība varētu mēģināt iegūt citādi, proti, izveidojot maksas autostāvvietas.

Otrajā digitālās televīzijas lietā prokurors Šķēlem prasa trīs gadu cietumsodu, mantas konfiskāciju un 1,2 miljonu eiro piedziņu

Ekonomisko lietu tiesā tā dēvētajā otrajā digitālās televīzijas krimināllietā prokurors Monvīds Zelčs tiesas debatēs lūdzis piemērot trīs gadu cietumsodu un mantas konfiskāciju bijušajam premjeram Andrim Šķēlem, bet satiksmes ministru Aināru Šleseru prokurors lūdzis sodīt ar 65 000 eiro naudas sodu, noskaidroja aģentūra LETA.

Čīlē nobalso par galēji kreisu prezidentu © DIENA

Prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā Čīlē uzvarējis kreiso spēku kandidāts Gabriels Boričs, kurš, pateicoties solījumiem par sociālās nevienlīdzības mazināšanu, pārliecinoši pieveicis konservatīvo Hosē Antonio Kastu.

Kalendārs

Decembris, 2021
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9