Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +27 °C
Skaidrs
Svētdiena, 26. maijs
Varis, Eduards, Edvards, Edvarts

28. septembris, 2023

Olga katrā no mums © DIENA

Vai jūs pazīstat Olgu? To, kura iesprūdusi kioskā, kaut patiesībā gribētu apceļot pasauli. Tiem, kas viņas stāstu nezina, vajadzētu ar to iepazīties – jo, šķiet, ikviens no mums kaut reizi viņas situācijā un sajūtās nonācis.

Precīzi mērķī © DIENA

Kādreiz, pirms daudziem gadiem, bija ieteikts uzticamu informāciju nemeklēt Vikipēdijā, tās pieminēšana normālās aprindās bija tāds kā sliktais stils. Apmēram kā dzert vīnu ar košļeni mutē

Piektdiena varētu būt pēdējā īsti vasarīgā diena

Piektdiena varētu būt pēdējā īsti vasarīgā diena, kuras laikā gaisa temperatūra Latvijā sasniegs +24 grādus. Savukārt nedēļas nogalē gaisa temperatūra vairs nesasniegs plus 20 grādus, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra prognozes.

Saeima apstiprina Sēlijas ģerboni

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Vidzemes, Latgales, Kurzemes un Zemgales ģerboņu likumā, apstiprinot arī Sēlijas ģerboni - sarkanā laukā pretēji pagrieztu ejošu sudraba staltbriedi.

Saeima apstiprina jauno Nacionālās drošības koncepciju

Saeima šodien apstiprināja jauno Nacionālās drošības koncepciju (NDK), kurā noteikti valsts apdraudējuma novēršanas stratēģiskie pamatprincipi un prioritātes jaunu politikas plānošanas dokumentu, tiesību aktu un rīcības plānu nacionālās drošības jomā izstrādei.

Tapis muzikāls iestudējums bērniem Makss un Morics

Rīgas kultūrtelpā Auss 7. un 8. oktobrī plkst. 11.00 izskanēs muzikāla izrāde Makss un Morics, kurā galvenajās lomās iejutīsies dziedātāji Justs Sirmais un Kārlis Mangulsons. Leģendāro Vilhelma Buša puiku stāstu, kuru latviešu valodā atdzejojusi Aspazija, par muzikālu "nedarbu” pārveidojuši latviešu komponisti Jānis Ķirsis un Andris Sējāns.

Piecas ES valstis aicina paturēt atvērtas saziņas līnijas ar Krieviju

Austrijas, Slovākijas, Slovēnijas, Čehijas un Ungārijas ārlietu ministri trešdien sanāksmē Vīnē aicinājuši paturēt atvērtas saziņas līnijas ar Krieviju un izmantot Eiropas Drošības un sadarbības organizāciju (EDSO), lai sekmētu miera panākšanu Ukrainā.

SM: Rail Baltica projektēšanas darbu kavējumos galvenokārt vainojams Spānijas uzņēmums Idom

Dzelzceļa projekta Rail Baltica projektēšanas darbu kavējumos galvenokārt ir vainojama Spānijas projektēšanas uzņēmuma Idom nespēja pilnvērtīgi veikt saistības, teikts Tiesību aktu portālā (TAP) publiskotajā Satiksmes ministrijas (SM) informatīvajā ziņojumā par Rail Baltica projekta ieviešanas progresu Latvijā šogad pirmajā pusgadā.

VEF Kultūras pilī notiks Melo-M ikgadējie Vecgada lielkoncerti

VEF Kultūras pilī 29.decembrī plkst. 20 un 30. decembrī plkst. 16 un plkst. 20 notiks čellu trio Melo-M ikgadējie Vecgada lielkoncerti, kuri kļuvuši jau par grupas labu tradīciju un kuros skanēs īpaši veidota ziemas melodiju koncertprogramma, informēja pasākuma rīkotāji.

FID turpmāk vadīs Platacis

Saeima šodien Tomu Plataci iecēla Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) priekšnieka amatā.

Hyundai un Kia ASV atsauc 3,3 miljonus automobiļu

Dienvidkorejas autobūves uzņēmumi Hyundai un Kia ASV atsauc 3,3 miljonus automobiļu saistībā ar to pēkšņas aizdegšanās risku, liecina ASV Ceļu satiksmes drošības pārvaldes (NHTSA) paziņojums.
Reklāmraksts

"Noliktava1" - labākie uzglabāšanas risinājumi Rīgā

Rīga, Latvijas gleznainā galvaspilsēta, ir pilsēta, kas apvieno savu bagāto vēsturi ar mūsdienīgu pilsētvidi. Pilsētai turpinot attīstīties un plaukt, viens no izaicinājumiem, ar ko saskaras iedzīvotāji ir dzīvojamās telpas platība un uzglabāšanas risinājumu piedāvājums.

Vācijā aizliedz labēju pseidoreliģisku grupējumu © DIENA

Vācijas Iekšlietu ministrija trešdien paziņoja, ka aizliedz galēji labējā pseidoreliģiskā grupējuma Artgemeinschaft darbību, novērtējot to kā "kultam līdzīgu, dziļi rasistisku un antisemītisku apvienību, kas centusies indoktrinēt bērnus ar galēji labējām idejām".
Reklāmraksts

Labākais portatīvais dators mācībām: Kā izvēlēties?

Ja ir pienācis laiks iegādāties portatīvo datoru mācību vajadzībām, var rasties neskaidrības par to, kura būtu piemērotākā ierīce. Svarīgs kritērijs, kas nosaka izvēli, ir datora cena, tomēr, lai iegādātā ierīce labi kalpotu ilgtermiņā, uzmanību der pievērst vēl arī citiem faktoriem.

Kalendārs

Septembris, 2023
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8