Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +15 °C
Daļēji saulains
Ceturtdiena, 30. maijs
Lolita, Vitolds, Letīcija

2. septembris, 2023

Lielākie piesārņotāji – miljonāri © DIENA

Klimata izmaiņu piebremzēšanā roka jāpieliek katram planētas iedzīvotājam – tā allaž uzsver pētnieki un likumdevēji, attaisnojot dažādus ieviestos ierobežojumus. Taču pētījums uzskatāmi parāda, ka sabiedrības elite planētu piesārņo ievērojami straujākā tempā nekā vidusmēra cilvēki.

Uzkodas līdzņemšanai © DIENA

Sākas skolas laiks bērniem un beidzas atvaļinājumi vecākiem, tāpēc septembrī piedāvāju līdzi ņemamās uzkodas, pusdienas un launagu. Gatavojam kastītes, sviestmaižu papīru, termosus un burciņas – šoreiz veselīgie pākšaugu salāti pieaugušajiem un gardi šokolādes cepumi skolēniem!

Odze Ukrainas debesīm © DIENA

Nesenais ASV paziņojums par atļauju Nīderlandei un Dānijai piegādāt Ukrainai kaujas lidmašīnas F-16 Ukrainā bija ilgi gaidīts. Ar ko šīs lidmašīnas ir īpašas, un vai tās tiešām varētu mainīt Krievijas sāktā kara gaitu?
Reklāmraksts

Tulkošana – starptautiskai saziņai un sadarbībai

Tulkošana kopš senseniem laikiem palīdzējusi cilvēkiem pārvarēt valodas barjeru, apmainīties ar informāciju un tirgoties. Vēl jo svarīgāka tā ir mūsdienās, kad sazināmies dažādās valodās ar sadarbības partneriem visās pasaules malās.
Reklāmraksts

Metināšanā būtiska vajadzība darba drošībai – kvalitatīvs metinātāju apģērbs

Jomās, kurās darbinieki pakļauti paaugstinātam riskam, jādara viss iespējamais viņu drošībai. Metālapstrāde un metināšana pieder pie darbības sfērām, kurās šis nosacījums jāievēro īpaši rūpīgi, tāpēc izveidoti standarti šī darba veicēju pasargāšanai. Kādiem jābūt darba apstākļiem, t.sk. arī darba apģērbam, lai, veicot ikdienas pienākumus, darbinieks būtu maksimāli pasargāts no traumām un iespējas savainoties? Kāpēc metināšanas jomā jāievēro īpaša piesardzība, kāds metinātāju apģērbs garantē darbinieka drošību un kur to meklēt – uzziniet šī raksta turpinājumā!

Simtgades stipendiāte skrejceliņā © DIENA

Jaunā skrējēja Agate Caune (19) pasaules čempionātā pārsteidza vieglatlētikas saimi ar izvēlēto taktiku un ir Latvijas sporta karalienes nākotnes cerība.

Ostapenko ASV atklātā čempionāta trešajā kārtā uzvar Peru un tiksies ar Švjonteku

Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko piektdien Ņujorkā ASV atklātā čempionāta trešajā kārtā pieveica ASV pārstāvi Bernardu Peru un astotdaļfinālā tiksies ar planētas pirmo raketi polieti Igu Švjonteku Vēlāk latviete pārī ar ukrainieti Ļudmilu Kičenoku piedzīvoja zaudējumu dubultspēļu sacensību otrajā kārtā.

Klusie politikas dārznieki © DIENA

Gruzīnu dokumentālā kino režisore Salome Džaši (42) par to, kā ir veidot filmu, kuru dzimtenē neizrāda, iestāšanos par kopējo labumu un to, kā vērtēt atsevišķus soļus attiecībās ar Krieviju.

Ātruma cilts: kā latvieši spēj uzbūvēt pasaulē unikālus drifta BMW

Diena.lv kopā ar LMT Viedtelevīziju piedāvā jaunāko raidījuma Ātruma cilts sēriju. Šoreiz Pauls Timrots viesojas pie Latvijas drifta pelēkā kardināla un viena no HGK Motorsport komandas dibinātājiem Harija Šķupeļa, lai noskaidrotu, kā top pasaulē unikālie HGK drifta BMW un citas autobūves inovācijas.

Kalendārs

Septembris, 2023
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8