Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +30 °C
Skaidrs
Otrdiena, 16. jūlijs
Hermīne, Estere, Liepa

27. septembris, 2023

Lembergs plāno iesniegt kasācijas sūdzību

Apelācijas instances nolēmums ir nelikumīgs, tādēļ par to tiks iesniegta kasācijas sūdzība, aģentūrai LETA teica bijušais Ventspils mērs, pašreizējais Ventspils domes deputāts Aivars Lembergs (Latvijai un Ventspilij), vērtējot apelācijas instances spriedumu viņa krimināllietā.

Ap 1100 Krievijas pilsoņiem procesā ir VSAA maksājumu pārtraukšana

Ap 1100 Krievijas pilsoņiem procesā ir Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) maksājumu pārtraukšana, ņemot vērā, ka viņiem anulēta pastāvīgā uzturēšanās atļauja Latvijā, šodien Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēdē norādīja labklājības jomas atbildīgo institūciju pārstāvji.

Siliņa: Ukrainai pēc uzvaras jākļūst par NATO dalībvalsti

Latvija attīsta savas aizsardzības spējas, un gatavojas vēl plašākai NATO sabiedroto spēku uzņemšanai savā teritorijā, lai kopīgi aizsargātu katru NATO teritorijas centimetru, trešdien pēc tikšanās ar NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu uzsvēra Latvijas Ministru prezidente Evika Siliņa (JV).

Novembrī Ņujorkā norisināsies biennāle Performa ar Baltijas jauno kuratoru dalību

Ņujorkā no 1. līdz 19. novembrim norisināsies mākslas biennāle Performa, kuras sagatavošanā un laikmetīgās mākslas procesu pētniecībā piedalīsies Baltijas jaunie kuratori - Tīna Pētersone no Latvijas, Aiste Joninaite no Lietuvas un Kerlija Ritvala no Igaunijas, informēja Latvijas Laikmetīgās mākslas centra pārstāvji.

No 2024.gada pakāpeniski plānots paaugstināt akcīzes nodokļa likmes

No 2024.gada pakāpeniski paaugstinās akcīzes nodokļa likmes alkoholiskajiem dzērieniem, tabakas izstrādājumiem, elektroniskajās smēķēšanas ierīcēs izmantojamam šķidrumam, elektroniskajās smēķēšanas ierīcēs izmantojamā šķidruma sagatavošanas sastāvdaļām, tabakas aizstājējproduktiem, kā arī atsevišķiem naftas produktiem, kurus izmanto speciālajās ekonomiskajās zonās (SEZ) un brīvostās, paredz Finanšu ministrijas (FM) sagatavotie un saskaņošanai iesniegtie grozījumi likumā Par akcīzes nodokli.

Tiesa sodu Lembergam samazinājusi, iegūstot ziņas par viņa personību

Apelācijas instance bijušajam Ventspils mēram, pašreizējam Ventspils domes deputātam Aivaram Lembergam (Latvijai un Ventspilij) sodu samazināja, iegūstot ziņas par viņa personību, pēc tiesas sēdes žurnālistiem pamatoja Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģijas tiesnese Sandra Amola.

Binance pilnībā aiziet no Krievijas tirgus un pārdod biznesu CommEX

Pasaulē lielākā kriptovalūtu birža Binance ir noslēgusi līgumu par visa sava Krievijas biznesa pārdošanu kriptovalūtu biržai CommEX. Līguma ietvaros tiks nodrošināts netraucēts pārejas process esošajiem Krievijas lietotājiem, kas pilnībā varētu noslēgties gada laikā.

Apelācijas instances tiesa Lembergam par gadu samazina cietumsodu

Rīgas apgabaltiesa kā apelācijas instance trešdien bijušo Ventspils mēru, pašreizējo Ventspils domes deputātu Aivaru Lembergu (Latvijai un Ventspilij) atzina par vainīgu virknē epizožu par koruptīviem noziegumiem, bet par gadu samazināja cietumsodu.

ZZS "nestrēbs karstu" un Lemberga lietā gaidīs gala sprieduma stāšanos spēkā

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) arī pēc otrās instances tiesas notiesājošā sprieduma Ventspils politiķim Aivaram Lembergam (Latvijai un Ventspilij) nemainīs nostāju pret savu sadarbības partneri, bet gan gaidīs tiesas galīgā lēmuma stāšanos spēkā, aģentūrai LETA uzsvēra ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Harijs Rokpelnis.

Žogu uz Latvijas-Krievijas robežas vēlas būvēt četri pretendenti

VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) izsludinātajā būvuzņēmumu cenu aptaujā par 57 kilometru gara žoga izbūvi uz Latvijas-Krievijas robežas saņemti četri piedāvājumi, aģentūru LETA informēja VNĪ valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.

Čakša: Skandalozo mācību materiālu nokļūšanu izglītības sistēmā norāda uz būtiskiem trūkumiem mācību materiālu izstrādē

Skaļo rezonansi izraisījušo Valsts izglītības satura centra (VISC) publicēto mācību materiālu par seksuālo un reproduktīvo veselību nokļūšana izglītības sistēmā bija pirmais vēstnesis par to, ka materiālu apstiprināšanā kaut kas nav kārtībā, aģentūrai LETA sacīja izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV).

LNSO atklāj 98. koncertsezonu © DIENA

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) ar diviem mākslinieciskā vadītāja Tarmo Peltokoski diriģētiem koncertiem Lielajā ģildē 6. un 7. oktobrī plkst. 19 uzsāks 98. koncertsezonu.

Septembrī un oktobrī Latvijas filmas aktīvi piedalās pasaules festivālos

Septembrī un oktobrī Latvijas filmas rosīgi piedalās kinopasaules norisēs. Aktīvā starptautiskā apritē šobrīd ir gan Latvijas animācija, gan spēlfilmas – Lindas Oltes Māsas un Ināras Kolmanes Mātes piens –, gan dokumentālais kino no Atmodas laikmeta, bet kinoindustrijas pasākumam Lietuvā izvēlētas jaunu autoru topošās īsfilmas.

Oktobra sākumā notiks ikgadējā Arhitektūras nedēļa

Ar plašu pasākumu programmu no 2. līdz 6. oktobrim tiks atzīmēta Arhitektūras nedēļa 2023, kurā norisināsies vairāki pasākumi nedēļas garumā. Pasākumu sēriju noslēgs svinīgā apbalvošanas ceremonija 6. oktobrī VEF kvartāla mākslas un kultūras telpā Vasarnīca, informēja balvas rīkotāji.

Kad slavenībām labāk neticēt

Plaši pazīstams latviešu aktieris, kas Facebook reklāmā aicina izmantot vienreizēju piedāvājumu, kuram tūlīt beigsies termiņš. Ziņa par žurnālistu, kurš iekūlies pamatīgās nepatikšanās. Pāris klikšķi, daudz nedomājot līdzi, un rezultātā – iztukšots bankas konts. Šī situācija labi raksturo riskus, ar kuriem nākas saskarties daudziem interneta lietotājam. Visbiežāk, klikšķinot uz šādas saites, tiks ielādēta ļaunatūra, izkrāpta nauda vai iegūti personas dati.

Pensijas Krievijas pilsoņiem Latvijā prognozē izmaksāt līdz nākamās nedēļas beigām

Ja atkārtoti nenotiks aizķeršanās ar naudas līdzekļu nonākšanu līdz Latvijai, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA), iespējams, līdz nākamās nedēļas beigām varētu izmaksāt pensijas Latvijā dzīvojošajiem Krievijas pensiju saņēmējiem, aģentūrai LETA pavēstīja VSAA preses sekretāre Iveta Daine.

Video: RAUM atgriežas ar jaunu dziesmu Plēsīgi

Pēc ilgākas radošās pauzes mūziķis RAUM atgriežas ar jaunu dziesmu Plēsīgi, kas jau ir izpelnījusies klausītāju uzmanību, informēja Warner Music Baltics pārstāve Inese Saulāja.

Alūksnes putnu fermas grupa iesniedz IPO prospektu izskatīšanai un apstiprināšanai Latvijas Bankā

AS APF Holdings (turpmāk – APF), uzņēmumu grupa, kas ietver vienu no lielākajiem putnkopības un olu ražošanas uzņēmumiem Latvijā SIA Alūksnes putnu ferma un putnkopības un jaunputnu audzēšanas uzņēmumu SIA Preiļu putni, šodien ir iesniegusi izskatīšanai un apstiprināšanai Latvijas Bankā rudenī plānotā akciju sākotnējā publiskā piedāvājuma (turpmāk - IPO jeb Initial Public Offering) prospektu. Uzreiz pēc prospekta apstiprināšanas tiks paziņota piedāvāto akciju cena un parakstīšanās periods.

Ugunsgrēkā kāzās Irākā 100 bojāgājušie

Irākas ziemeļu pilsētā Hamdanijā kāzu laikā izcēlās ugunsgrēks, kurā gājuši bojā vismaz 100 cilvēki, bet ievainoti vairāk nekā 150, trešdienas rītā vēstīja valsts mediji un veselības iestāžu amatpersonas.

Kalendārs

Septembris, 2023
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8