Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +24 °C
Daļēji saulains
Otrdiena, 21. maijs
Ingmārs, Ernestīne, Akvelīna

24. septembris, 2023

Latvijas pāris kļūst par pasaules čempioniem jauniešiem Standartdejās

Lielisku panākumu guvuši Latvijas vicečempioni no Rīgas Ričards Krīviņš un Marija Golubeva, kuri sestdien Ungārijas pilsētā Šombateli uzvarējuši pasaules čempionātā Standartdejās (ST) jauniešiem (16-18 g.), informē Latvijas Sporta deju federācijas (LSDF) preses sekretārs Ivars Bācis.

Par sēnēm un sēņošanu © DIENA

Šoruden, šķiet, sēnes aug kā nekad agrāk. Jautāju sēņu ekspertei, Lielās Latvijas sēņu grāmatas autorei Initai Dānielei – vai ir pazīmes dabā, pēc kurām iespējams pateikt – būs vai nebūs šogad, piemēram, baraviku gads?

Septembra nogalē aicina vērot gājputnus © DIENA

Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina 30. septembrī un 1. oktobrī ikvienu doties vērot gājputnu rudens migrāciju, vienlaikus piedaloties Eiropas putnu vērošanas dienās jeb EuroBirdwatch 2023.

Sirds un mūzika vienā ritmā © DIENA

Mūzika spēj ietekmēt ne vien cilvēku noskaņojumu, bet arī fiziskās spējas. Visvairāk treniņos tā palīdz tad, ja dziesmas bungu sitienu skaits minūtē sakrīt ar klausītāja tā brīža pulsu, apgalvo fitnesa speciālisti.

Veļas mazgātājas piezīmes no Francijas dienvidiem © DIENA

Pavasarī aizgāju no darba žurnālistikā Latvijā. Domājot, ko darīt tālāk, atcerējos draudzenes pagājušās vasaras piedāvājumu pastrādāt kādā veļas mazgātavā Francijas kalnos. Pārvaicāju, vai piedāvājums aktuāls arī šogad, un, kad saņēmu ziņu – jā, brauc! –, sakrāmēju mazo mugursomu un sēdos lidmašīnā, lai uz mēnesi kļūtu par veļas mazgātāju Vilforas ciemā Sevēnu Nacionālajā parkā.

Vērīgais penicilīna atklājējs © DIENA

Pirms 95 gadiem skotu bakteriologs Aleksandrs Flemings pamanīja, ka kādu laiku novārtā pamestā Petri trauciņā pelējums nomācis stafilokoku baktēriju vairošanos, un spēja no šī pelējuma izdalīt aktīvo reaģentu, nosaucot to par penicilīnu. Taču aizritēja vairāk nekā 10 gadu, līdz Oksfordas Universitātes pētniekiem izdevās atklāt veidu, kā penicilīnu iegūt ievērojamos apjomos, un varēja sākties antibiotiku uzvaras gājiens.

Jānis Reišulis nodrošina EMX125 čempiona titulu

Latvijas motosportists Jānis Mārtiņš Reišulis sestdien Lielbritānijā ieņēma pirmo vietu Eiropas motokrosa čempionāta 125 kubikcentimetru klases (EMX125) sezonas pēdējā, devītā posma pirmajā braucienā un nodrošināja čempiontitulu.

Olainfarm otrs cilvēcīgākais zīmols Latvijā, bet Silvanols – otrs zaļākais

Baltijā vadošais farmācijas uzņēmums AS Olainfarm ieguvis augsto otro vietu Baltijas Zīmolu foruma kategorijā Cilvēcīgākais zīmols, savukārt tā meitas uzņēmums Silvanols iedzīvotāju vērtējumā ir otrs zaļākais zīmols Latvijā. AS Olainfarm saglabājis arī savas pozīcijas starp top 10 Latvijas zaļākajiem zīmoliem, informē uzņēmumā.

FOTO: Dzīvnieki meklē mājas © DIENA

Kā katru nedēļu, publicējam fotoattēlus ar dzīvniekiem, kuri dažādu iemeslu dēļ nonākuši patversmē, bet ļoti gribētu atrast sev jaunas mājas un gādīgus saimniekus.

Žogi un sienas uz valstu robežām © DIENA

Latvijā aktualizējoties jautājumam par nepieciešamību ātrāk tikt galā ar austrumu robežas nostiprināšanu, vērts palūkoties uz citām robežbarjerām pasaulē no dažādiem aspektiem. Kāds simbolisms slēpjas aiz sienām uz valstu robežām, un cik aktuāls tas ir mūsdienās?

Kalendārs

Septembris, 2023
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8