Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Adopcija uz ārzemēm

Pirms pieļauj bērna adopciju uz ārzemēm, jāizvērtē visi riski

Mēs esam priecīgi par katru, ko esam reemigrācijas programmas ietvaros atgriezuši atpakaļ Latvijā, bet tajā pašā laikā tiek teikts, ka 42 uz ārzemēm adoptēti bērni jau nemaz neesot tik daudz. Atļauja adoptēt uz ārzemēm ir vieglākais ceļš, lai nerisinātu tās problēmas, kas mums šajā jomā pastāv, – intervijā Romānam Meļņikam pauž juriste Karina Ploka.

Uz ārzemēm bērnus adoptē retāk; būs vēl šķēršļi

Labklājības ministrija pašlaik izstrādā grozījumus likumdošanā, lai ierobežotu bērnu adopciju uz ārzemēm no audžuģimenēm. Aizliegt to pilnībā gan nav plānots. Vienlaikus Latvijā aizvien vairāk cilvēku ir gatavi adoptēt bērnus jau skolas vecumā, tāpēc likumsakarīgi samazinās arī uz ārvalstīm adoptēto bērnu skaits.

Paši neņem, citiem nedod. Cieš bērni

Labklājības ministrija vēlas nepieļaut bērnu adopciju uz ārzemēm. Tas pamatā skar smagi slimos un bērnus vecumā no deviņiem līdz 18 gadiem, ko Latvijā ģimenes neizvēlas adoptēt. Par to, kādas sekas būtu labklājības ministra Jāņa Reira (Vienotība) vēlmei liegt bērnu adopciju uz ārzemēm un kādu ASV vēstniecības reakciju jau izraisījusi jaunā, nerakstītā politika, ar adopcijas lietu advokātēm Ilzi Grīnbergu un Kristīni Lemantoviču sarunājas Agnese Margēviča.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide