Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Aktīvā atpūta

Neparasti maršruti piedzīvojumu meklētājiem

Daudzviet Eiropā vecie dzelzceļi, kas savu laiku ir nokalpojuši, tiek pārvērsti par velobraucēju un kājāmgājēju maršrutiem. Kur pirms simts gadiem braucis bānītis, tagad iekārtots ērts, auto satiksmes netraucēts celiņš, ko izmantot aktīvai atpūtai pie dabas. Arī Latvijā kādreizējie dzelzceļi un bānīša ceļi vietām tiek pārvērsti tūrisma maršrutos, vietām tie jau ir aparti vai tik ļoti aizauguši, ka dabā grūti pat atrast. Toties, ja zini, kur meklēt, tad pārgājienā uziesi kādu uzbērumu, kas liecina par to, ka kādreiz šeit bijis bānīša ceļš.

Augusta vidū Kocēnu novadā notiks aktīvās atpūtas pasākums Esi Zvērā!

17.augustā, Kocēnu novada, Dikļu pagasta Grebu kalnā norisināsies aktīvās atpūtas pasākums Esi Zvērā!. Visas dienas garumā ikvienam interesentam būs iespēja piedalīties dažādās, sev interesējošās aktivitātēs, kā arī iepazīt un dzirdēt stāstus par Zaļo dzelzceļu, tā vēsturi un nozīmi tagadējā tūrisma attīstības veicināšanā.

Tikai ar slēpēm nepietiek

Lai arī ziemas Latvijā pēdējos gados bijušas samērā īsas un siltas, slēpošanas trases joprojām ver vaļā ik gadu, un piemērotos laikapstākļos par apmeklētāju trūkumu tās sūdzēties nevar. Dienas aptaujātie slēpošanas trašu pārstāvji gan atzīst – mākslīgā sniega ražošana izmaksā dārgi, tādēļ šādos apstākļos par lielu peļņu runāt nevar un kalni tiek izmantoti arī pārējos gadalaikos citu aktivitāšu organizēšanai.

Dabas aicinājums

Praktiskais latvietis dodas mežā ievākt dabas veltes, taču piedzīvojumu kārais latvietis labprātīgi brien meža brikšņos, estētiskās baudas vilināts. Pēdējo gadu laikā rodas arvien jaunas organizācijas, kas pulcē cilvēkus ar vienotu mērķi - kopīgi izbaudīt dabas sniegto prieku.Dabas mīļotāju biedrību, grupu, organizāciju un kustību aizsācēji ir visdažādāko nozaru pārstāvji, kas sirdī ilgojas pēc dabas.

Ieairē vasarā ar SUP!

Teikšu atklāti – ar ūdenssportu esmu uz «jūs». Gan tāpēc, ka, pirmkārt, pat vasarā pie mums visur, kur ir slapjš, agri vai vēlu kļūst arī auksts, otrkārt, peldēšana kopš nelāgiem pusaudžu gadu piedzīvojumiem nav mana stihija… Protams, laivā sēdēt cita lieta, laivot patīk! Pēdējos pāris gadus aizvien populārāks pārvietošanās līdzeklis kļūst par laivu manevrētspējīgākais airu dēlis jeb SUP (stand up paddle board – angļu val.

Nedēļas nogalē visā Latvijā notiks Pasaules Sniega dienas pasākumi

Sākot ar šo piektdienu, 17. janvāri,  bērni, viņu vecāki un citi interesenti svinēs ziemas iestāšanos dažādos pasākumos Pasaules Sniega dienas ietvaros. Beverīnas novadā norisināsies sniega regbijs, Mālpilī skolēni no kartona kastēm un PET pudelēm veidos ziemas skulptūru, bet Limbažos rīkos stafetes ar ragaviņām un masu slēpojumu, vēsta Latvijas Olimpiskā komiteja.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide